Shaquille O'Neal se se vší vážností pokusil nastoupit do prťavého Smartu a odjet

Už v době své největší slávy 216 cm měřící, 147 kg vážící a dnes jistě ještě těžší basketbalista se do Smartu hodí asi jako klaun na pohřeb. Přesto se do něj zkusil vejít a dokonce s ním odjet.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Shaquille O'Neal se se vší vážností pokusil nastoupit do prťavého Smartu a odjet

31.8.2019 | Petr Miler

Shaquille O'Neal se se vší vážností pokusil nastoupit do prťavého Smartu a odjet

/

Už v době své největší slávy 216 cm měřící, 147 kg vážící a dnes jistě ještě těžší basketbalista se do Smartu hodí asi jako klaun na pohřeb. Přesto se do něj zkusil vejít a dokonce s ním odjet.

Jsou lidé malí, běžně vzrostlí i velcí, pak ale ještě existují lidé obří. Mezi takové se řadí slavný basketbalista Shaquille O'Neal, který svou kariéru do značné míry založil na svých fyzických proporcích. Jistě to dobře uměl i s míčem, ale dostaňte od něj někoho, kdo má na výšku 216 cm a váží bezmála 150 kg? Něco takového v podstatě není možné a podle toho vypadala jeho kariéra - během dlouhých 20 sezón v NBA nastřílel přes 28 500 bodů, skoro 24 na zápas - to jsou v historických statistikách soutěže jedny z nejlepších výsledků.

Co se ale více než hodí pod vysokými koši, to se příliš nehodí ve zbytku života. Však pokud jste sami byť jen nadstandardně velcí, víte nejlépe, co to znamená - už koupit si oblečení nebo obuv bývá problém, vaše hlava se důvěrně zná se všemi futry dveří, potřebujete jen pro sebe manželskou postel a přemýšlet musíte i nad výběrem auta. Moderní vozy jsou sice k vyšším lidem obecně shovívavější, pořád ale nemůžete pohodolně usednout do čehokoli, co se vám zalíbí.

To ale pořád hovoříme o lidech, kteří mají na výšku třeba 2 metry. O'Neal je ještě o 16 cm jinde a byť to nepůsobí jako mnoho, činí jej to naprosto „nekompatibilním” s téměř čímkoli konfekčním. Na míru musí mít skoro vše a i v případě aut si vystačí jen s něčím mimořádným. Nakonec, v minulosti jsme vám ukazovali nejeden O'Nealův vůz a pokaždé šlo o obrovské stroje. Sám Shaq přitom říká, že se v takových vozech nevyžívá, do jiných se ale zkrátka nevejde.

Jistě pro pobavení publika se tak tento týden pokusil před objektivem „pouličního novináře” (sám si tak říká) Adama Glyna nastoupit do jednoho z nejmenších aut na trhu, Smartu ForTwo. A dokonce s ním odjet. Člověk by čekal, že něco takového vůbec nebude fyzicky možné, jak ale můžete vidět na záběrech níže, Shaq to zvládl. Sice mu trvalo asi půlminutu, než našel polohu, v jaké by se do vozu usadil a pak možná dalších dvě, než našel způsob, jak jej ovládat s koleny v zubech, ale dokázal to. Už za to mu patří obdiv, více si ale zaslouží smeknout za to, že se nebál si ze sebe udělat legraci - za volantem německého prcka vypadá opravdu komicky.


Shaquille O'Neal se se vší vážností pokusil nastoupit do prťavého Smartu a odjet - 1 - Shaquille O Neal vs Smart ForTwo video 01Shaquille O'Neal se se vší vážností pokusil nastoupit do prťavého Smartu a odjet - 2 - Shaquille O Neal vs Smart ForTwo video 02Shaquille O'Neal se se vší vážností pokusil nastoupit do prťavého Smartu a odjet - 3 - Shaquille O Neal vs Smart ForTwo video 03Shaquille O'Neal se se vší vážností pokusil nastoupit do prťavého Smartu a odjet - 4 - Shaquille O Neal vs Smart ForTwo video 04Shaquille O'Neal se se vší vážností pokusil nastoupit do prťavého Smartu a odjet - 5 - Shaquille O Neal vs Smart ForTwo video 05Shaquille O'Neal se se vší vážností pokusil nastoupit do prťavého Smartu a odjet - 6 - Shaquille O Neal vs Smart ForTwo video 06Shaquille O'Neal se se vší vážností pokusil nastoupit do prťavého Smartu a odjet - 7 - Shaquille O Neal vs Smart ForTwo video 07Shaquille O'Neal se se vší vážností pokusil nastoupit do prťavého Smartu a odjet - 8 - Shaquille O Neal vs Smart ForTwo video 08Shaquille O'Neal se se vší vážností pokusil nastoupit do prťavého Smartu a odjet - 9 - Shaquille O Neal vs Smart ForTwo video 09Shaquille O'Neal se se vší vážností pokusil nastoupit do prťavého Smartu a odjet - 10 - Shaquille O Neal vs Smart ForTwo video 10Shaquille O'Neal se se vší vážností pokusil nastoupit do prťavého Smartu a odjet - 11 - Shaquille O Neal vs Smart ForTwo video 11
Shaq se do Smartu opravdu nehodí, ale nezalekl se jej a dokonce s ním odjel

Zdroj: Bleacher Report@Twitter

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše