Škoda 110 R beroucí Nordschleife bokem je vážně nevídaný zjev (video)

Říká se, že na Nordschleife můžete z potkat prakticky cokoli. Je to pravda, řádit tam Škodu 110 R v divokých driftech jsme ale ještě neviděli.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Škoda 110 R beroucí Nordschleife bokem je vážně nevídaný zjev (video)

14.10.2016 | Marek Bednář | Přidat příspěvek

Škoda 110 R beroucí Nordschleife bokem je vážně nevídaný zjev (video)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Říká se, že na Nordschleife můžete z potkat prakticky cokoli. Je to pravda, řádit tam Škodu 110 R v divokých driftech jsme ale ještě neviděli.

Vzhledem k charakteru Severní smyčky Nürburgringu člověk očekává, že se tam primárně potká s rychlými auty. Obecně řečeno to není mylné přesvědčení, většinou tam řádí buď přímo sportovní auta nebo ostřejší verze běžnějších modelů, jenže úplná pravda to není. Při veřejných jízdách se na okruh může vydat vše, co má kola a platnou silniční registraci, a také se to tam vydává. Potkat tam tedy lze i obyčejné kombíky, MPV, sedany, občas dodávky, někdy i bourající, autobusy a sami jsme byli svědkem, když si chtěl Rig zkusit i jeden místní borec na traktoru.

Pokud se podíváme jen na ta rychlejší auta, prim hrají vozy z řekněme posledních 10 let. Dnešní superrychlé hothatche si to rozdávají s modely GT od Posche a eMkovými BMW, do toho se plete spousta starších, občas pekelně rychlých BMW různých řad. Jednou za čas se vyskytnou i skuteční veteráni. Dost často jde i tak o rychlá auta, z našich návštěv stojí za zmínku Oply Manta a Ascona, staré Escorty se zadním náhonem či ostře řízené Ferrari Mondial. To všechno už jsme viděli. Ale o návštěvě dua Škod 110 R z České republiky slyšíme poprvé.

Neodehrála se zrovna včera, je to už pár týdnů, jeden z našich čtenářů nás na to ale upozornil až nyní. nemůžeme se o to nepodělit, neboť podle zaznamenaných průjezdů se s tím piloti 110 R nemazali a svým vozům řádně provětrali perka. Červený stroj jede v šikaně Adenauer Forst driftem, černý to zase v Karusselu bere po vnitřní panelové části, která dá každému autu pořádně zabrat.

Jestli 110 R jely na Ring po vlastní ose nebo na přívěsu, nevíme, trápit sebe i auto 800kilometrovou jízdou na místo samé ale nebude tou pravděpodobnější možností. Červený kus vypadá, že do sériového nemá zase tak daleko, ten černý ovšem podle informací na Škoda Virt nemá zcela původního téměř nic a červený na tom může být stejně. Upraven a vyztužen je podvozek, motor má některé části z verze 130, další ze 125 a 120, karburátor je značky Weber, upravený je výfuk a mnoho dalšího. Výsledkem je 70 koní a 100 Nm.

Obě škodovky si můžete prohlédnout na přiložených screenech i fotkách a nebo na videu od dvou minut času. Ale zbytek videa je také zajímavý - sem tam drift, sem tam hodiny, sem tam terénní auto. A mimochodem, nejen na Ringu potkáte frajery se starými škodovkami. Jeden zářil i na našem okruhovém dni, který jsme kdysi uspořádali na Czechringu...

Díky za tip, Lukáši!


Škoda 110 R beroucí Nordschleife bokem je vážně nevídaný zjev (video) - 1 - Skoda 110 R Nordschleife drift video 01Škoda 110 R beroucí Nordschleife bokem je vážně nevídaný zjev (video) - 2 - Skoda 110 R Nordschleife drift video 02Škoda 110 R beroucí Nordschleife bokem je vážně nevídaný zjev (video) - 3 - Skoda 110 R Nordschleife drift video 03Škoda 110 R beroucí Nordschleife bokem je vážně nevídaný zjev (video) - 4 - Skoda 110 R Nordschleife drift video 04Škoda 110 R beroucí Nordschleife bokem je vážně nevídaný zjev (video) - 5 - Skoda 110 R Nordschleife drift video 05Škoda 110 R beroucí Nordschleife bokem je vážně nevídaný zjev (video) - 6 - Skoda 110 R Nordschleife drift video 06Škoda 110 R beroucí Nordschleife bokem je vážně nevídaný zjev (video) - 7 - Skoda 110 R Nordschleife drift video 07Škoda 110 R beroucí Nordschleife bokem je vážně nevídaný zjev (video) - 8 - Skoda 110 R Nordschleife drift video 08
Škoda 110 R beroucí Nordschleife bokem je vážně nevídaný zjev (video) - 9 - skoda 110R na ringu virt 01Škoda 110 R beroucí Nordschleife bokem je vážně nevídaný zjev (video) - 10 - skoda 110R na ringu virt 02
Škoda 110 R beroucí Nordschleife bokem je vážně nevídaný zjev (video) - 11 - skoda 110R na ringu virt 03Škoda 110 R beroucí Nordschleife bokem je vážně nevídaný zjev (video) - 12 - skoda 110R na ringu virt 04
Piloti těchto Škodovek se Ringu nebáli, pohled na jejich jízdu zahřeje u srdce

Zdroje: EMS Nordschleife TV@YouTube, Škoda Virt

Marek Bednář

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.