Student autoškoly ujížděl policii rychlostí až 220 km/h, pak se mu ale přehřál motor

Nedočkavost v tomto případě dostala mladého muže až za mříže. Nechtěl čekal na získání řidičského oprávnění, vyrazil na silnici bez něj a po zmerčení hlídky policie udělal to nejhorší, co mohl.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Student autoškoly ujížděl policii rychlostí až 220 km/h, pak se mu ale přehřál motor

6.9.2019 | Mirek Mazal

Student autoškoly ujížděl policii rychlostí až 220 km/h, pak se mu ale přehřál motor

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Nedočkavost v tomto případě dostala mladého muže až za mříže. Nechtěl čekal na získání řidičského oprávnění, vyrazil na silnici bez něj a po zmerčení hlídky policie udělal to nejhorší, co mohl.

Pro sžírající touhu usednout za volant auta máme z podstaty naší životní vášně pochopení, nikdy ale nesmí zastínit zdravý rozum. To se bohužel nestalo v případě Leona Lloyda z britského Cornwalu, který byl letos v červenci teprve studentem autoškoly a neměl tedy řidičské oprávnění. Přesto si nedokázal pomoci a ojeté Subaru Impreza WRX, které si pořídil ještě před dokončením kursu, vytáhl na silnice.

Bohužel pro něj si jej toho dne všimla hlídka policie a zastavila jej na jednom z odpočívadel. Nejprve se zachoval rozumně, po zastavení ale zazmatkoval a ve strachu o možný postih kvůli absenci řidičáku se rozhodl policii ujet. Jak můžete vidět ze záběrů níže, policii se dokázal vzdálit, už po 14 kilometrech ale jeho pokus o úprk skončil.

Lloyd se snažil ze své Imprezy dostat, co to šlo a podle policie místy jel rychlostí až 220 km/h. Sám řidič rychlost zvládl, ale jeho auto nikoli. Jeho snaha zmizet policii skončila přehřátím motoru a ani kouřová clona, o kterou se stroj nechtěně postaral, ho nezachránila. Lloydovi tak nezbylo než zastavit u krajnice a vzdát se.

S pro nás trochu smutnou obětí vlastních tužeb se nikdo moc nepáral - byl zatčen a později souzen. Státní zástupce soudci přečetl výpověď zúčastněných policistů, kteří prý „byli překvapeni, že Subaru dokázalo jet tak rychle“. Obviněný se přiznal k překročení povolené rychlosti a bezohlednému řízení bez oprávnění. Konečný verdikt justice je tvrdý - 8 měsíců vězení nepodmíněně a tříletý zákaz řízení. Přitěžující okolností byl i fakt, že jeho nově pořízené Subaru nemělo ani povinné pojištění...


Student autoškoly ujížděl policii rychlostí až 220 km/h, pak se mu ale přehřál motor - 1 - Subaru Impreza prehraty motor z honicky 01Student autoškoly ujížděl policii rychlostí až 220 km/h, pak se mu ale přehřál motor - 2 - Subaru Impreza prehraty motor z honicky 02Student autoškoly ujížděl policii rychlostí až 220 km/h, pak se mu ale přehřál motor - 3 - Subaru Impreza prehraty motor z honicky 03Student autoškoly ujížděl policii rychlostí až 220 km/h, pak se mu ale přehřál motor - 4 - Subaru Impreza prehraty motor z honicky 04Student autoškoly ujížděl policii rychlostí až 220 km/h, pak se mu ale přehřál motor - 5 - Subaru Impreza prehraty motor z honicky 05Student autoškoly ujížděl policii rychlostí až 220 km/h, pak se mu ale přehřál motor - 6 - Subaru Impreza prehraty motor z honicky 06Student autoškoly ujížděl policii rychlostí až 220 km/h, pak se mu ale přehřál motor - 7 - Subaru Impreza prehraty motor z honicky 07Student autoškoly ujížděl policii rychlostí až 220 km/h, pak se mu ale přehřál motor - 8 - Subaru Impreza prehraty motor z honicky 08
Řidič Subaru se ještě jako student autoškoly rozhodl ujet policii, štěstí mu skutečně nepřálo

Zdroj: Daily Mail@Youtube

Mirek Mazal

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše