Subaru WRX 2014 na novém videu předvádí hlavně své závodní geny

Diskuze okolo nového Subaru WRX se dokola stáčejí k jeho vzhledu. Japonský sedan ale odjakživa definovaly jiné přednosti a právě na ty se druhé oficiální video soustředí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Subaru WRX 2014 na novém videu předvádí hlavně své závodní geny

15.12.2013 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Subaru WRX 2014 na novém videu předvádí hlavně své závodní geny

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Diskuze okolo nového Subaru WRX se dokola stáčejí k jeho vzhledu. Japonský sedan ale odjakživa definovaly jiné přednosti a právě na ty se druhé oficiální video soustředí.

Když se před pár týdny s definitivní platností představilo světu nové Subaru WRX, mnozí byli zklamáni. Přišlo snad bez přeplňovaného boxeru? Ne. Přišlo snad s dieselem? Ne. Přišlo snad bez pohonu všech kol, bez manuální převodovky, bez nasávacího otvoru na přední kapotě? Ne, ne a zase ne. Tohle auto si navzdory řízené devastaci mnohých automobilových legend během posledních let udrželo svou tvář, jen prostě vypadá jinak než někdejší koncept. Že takovou změnou projde ale bylo jasné už dávno a překvapen touto metamorfózou mohl být jen někdo velmi naivní.

Upřímně řečeno mě poněkud zaskočilo, když se do diskuze na toto téma zapojilo i samo Subaru, neboť pokud někdy vzhled nějakým způsobem WRX definoval, pak leda v tom smyslu, že zrovna líbivý nebyl. Pamatujete si snad nějaké opravdu pěkné WRX, opravdu pěknou Imprezu? Já tedy ne a v našich testech se už mnohokrát ukázalo, že když do tohoto auta usednete, stejně už za pár minut nevíte, jak vypadá - hlavou se vám začnou honit úplně jiné myšlenky.

Tím nechci říci, a hovořím tentokrát opravdu jen za sebe, že WRX září svým jízdním projevem natolik, že jej musí chránit ošklivá „kastle”, aby okolí nevypálilo oči. Jistě se najdou tací, jimž vůz neimponuje ani jízdně, pravdou ale je, že se WRX tak jako tak vždy snažilo prosadit právě tím, co svede v akci, nikdy se u nepokoušelo zalíbit svou tváří a nová generace jen zůstává na svém. To prostě nemůže překvapit a pokud ano, tak leda pozitivně, neboť jisté dnes v automobilovém světě není s příchodem nové generace jakéhokoli vozu vůbec nic.

Tím vším se dostáváme k novému videu, které Subaru k WRX 2014 uvolnilo. Zařadil bych jej do sekce „uvádění románových příběhů na pravou míru”, neboť o designu se v něm tentokrát už nemluví. Auto v zásadě jen předvádí, že zatímco někteří jezdí cestou-necestou a polem-nepolem raději malotraktorem, mnohem elegantněji lze totéž zvládnout v nejnovějším ostrém Subaru. K tomu se přidává výčet klíčových předností, z nichž nežasneme snad jen nad kombinací CVT s „nestandardním” pohonem všech kol. Na druhou stranu, standard s manuálem je pořád k mání, takže kdo chce kam...

Podívejte se sami na přiložené video a řekněte sami, jestli vás tohle uráží. Na rozhodnutí vám bude muset tentokrát stačit 97 sekund času.

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.