SUV Nissan Kicks jde do sériové výroby, mohla by to být japonská Dacia Duster

Japonská novinka je větší než model Juke, cenou se ale má bude pohybovat pod tímto crossoverem. A nezůstane jen Brazilcům, má ambice bodovat na celé Zemi.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

SUV Nissan Kicks jde do sériové výroby, mohla by to být japonská Dacia Duster

5.1.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

SUV Nissan Kicks jde do sériové výroby, mohla by to být japonská Dacia Duster

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Japonská novinka je větší než model Juke, cenou se ale má bude pohybovat pod tímto crossoverem. A nezůstane jen Brazilcům, má ambice bodovat na celé Zemi.

Na předloňském autosalonu v brazilském Sao Paulu představil Nissan koncept Kicks. Během prezentace přitom naznačil, že crossover by v takřka nezměněné podobě mohl zamířit do prodeje. Tím nám však informační pramen vyschl a japonská automobilka kupodivu držela stavidla uzavřená. Dnes se ale vše mění, neboť do světa zamířila první fotka sériového provedení. To se bude držet názvu Kicks, přičemž na brazilském trhu bude k dispozici ještě letos.

Šéf aliance Renault-Nissan Carlos Ghosn ovšem potvrdil, že nové SUV je globálním modelem, pročež bychom se jej mohli dočkat také v Evropě. Zda se tak ovšem stane a případně kdy, to je zatím otázkou. Japonská automobilka pouze dodává, že momentálně zvažuje uvedení v dalších regionech bez dalšího upřesnění, s ohledem na evropské úspěchy podobně laděné Dacie Duster ale lze předpokládat, že se Japonci nebudou bát vyrazit s touto novinkou třeba i na náš trh.

Žádné další informace nejsou zatím k dispozici, Nissan tak evidentně hodlá zvědavost diváků pořádně našponovat. Připomenout nicméně můžeme rozměry konceptu, který měřil 4 300 milimetrů na délku, 1 800 mm na šířku a 1 600 mm na výšku. Kromě toho se chlubil také rozvorem 2 620 mm, díky čemuž přesahoval model Juke o 90 mm. Tyto dimenze nejspíše budou produkční verzí dodrženy, cenou by se ale novinka měla držet pod zmíněným sesterským crossoverem. I proto zmínka o Dacii Duster...


SUV Nissan Kicks jde do sériové výroby, mohla by to být japonská Dacia Duster - 1 - Nissan Kicks 2016 teaser
Nový crossover Nissanu toho na první oficiální fotce mnoho neukázal

SUV Nissan Kicks jde do sériové výroby, mohla by to být japonská Dacia Duster - 2 - Nissan Kicks oficialni vse 01SUV Nissan Kicks jde do sériové výroby, mohla by to být japonská Dacia Duster - 3 - Nissan Kicks oficialni vse 02SUV Nissan Kicks jde do sériové výroby, mohla by to být japonská Dacia Duster - 4 - Nissan Kicks oficialni vse 03SUV Nissan Kicks jde do sériové výroby, mohla by to být japonská Dacia Duster - 5 - Nissan Kicks oficialni vse 04SUV Nissan Kicks jde do sériové výroby, mohla by to být japonská Dacia Duster - 6 - Nissan Kicks oficialni vse 05SUV Nissan Kicks jde do sériové výroby, mohla by to být japonská Dacia Duster - 7 - Nissan Kicks oficialni vse 06SUV Nissan Kicks jde do sériové výroby, mohla by to být japonská Dacia Duster - 8 - Nissan Kicks oficialni vse 07SUV Nissan Kicks jde do sériové výroby, mohla by to být japonská Dacia Duster - 9 - Nissan Kicks oficialni vse 08SUV Nissan Kicks jde do sériové výroby, mohla by to být japonská Dacia Duster - 10 - Nissan Kicks oficialni vse 09SUV Nissan Kicks jde do sériové výroby, mohla by to být japonská Dacia Duster - 11 - Nissan Kicks oficialni vse 10SUV Nissan Kicks jde do sériové výroby, mohla by to být japonská Dacia Duster - 12 - Nissan Kicks oficialni vse 11SUV Nissan Kicks jde do sériové výroby, mohla by to být japonská Dacia Duster - 13 - Nissan Kicks oficialni vse 12SUV Nissan Kicks jde do sériové výroby, mohla by to být japonská Dacia Duster - 14 - Nissan Kicks oficialni vse 13SUV Nissan Kicks jde do sériové výroby, mohla by to být japonská Dacia Duster - 15 - Nissan Kicks oficialni vse 14SUV Nissan Kicks jde do sériové výroby, mohla by to být japonská Dacia Duster - 16 - Nissan Kicks oficialni vse 15SUV Nissan Kicks jde do sériové výroby, mohla by to být japonská Dacia Duster - 17 - Nissan Kicks oficialni vse 16SUV Nissan Kicks jde do sériové výroby, mohla by to být japonská Dacia Duster - 18 - Nissan Kicks oficialni vse 17SUV Nissan Kicks jde do sériové výroby, mohla by to být japonská Dacia Duster - 19 - Nissan Kicks oficialni vse 18SUV Nissan Kicks jde do sériové výroby, mohla by to být japonská Dacia Duster - 20 - Nissan Kicks oficialni vse 19SUV Nissan Kicks jde do sériové výroby, mohla by to být japonská Dacia Duster - 21 - Nissan Kicks oficialni vse 20SUV Nissan Kicks jde do sériové výroby, mohla by to být japonská Dacia Duster - 22 - Nissan Kicks oficialni vse 21SUV Nissan Kicks jde do sériové výroby, mohla by to být japonská Dacia Duster - 23 - Nissan Kicks oficialni vse 22SUV Nissan Kicks jde do sériové výroby, mohla by to být japonská Dacia Duster - 24 - Nissan Kicks oficialni vse 23SUV Nissan Kicks jde do sériové výroby, mohla by to být japonská Dacia Duster - 25 - Nissan Kicks oficialni vse 24SUV Nissan Kicks jde do sériové výroby, mohla by to být japonská Dacia Duster - 26 - Nissan Kicks oficialni vse 25SUV Nissan Kicks jde do sériové výroby, mohla by to být japonská Dacia Duster - 27 - Nissan Kicks oficialni vse 26
Takhle to konceptu Kicks slušelo na předloňském autosalonu v Sao Paulu

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše