Svatokrádež? Takhle mohou Bentley s motorem W12 využívat v jediné zemi

Bentley Bentayga W12 je auto běžně prodávané za ceny přes 10 milionů Kč a většina majitelů s ním zachází podle toho. Tento jej využívá trochu jinak.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Svatokrádež? Takhle mohou Bentley s motorem W12 využívat v jediné zemi

14.3.2018 | Mirek Mazal | 27 příspěvků

Svatokrádež? Takhle mohou Bentley s motorem W12 využívat v jediné zemi

/

Bentley Bentayga W12 je auto běžně prodávané za ceny přes 10 milionů Kč a většina majitelů s ním zachází podle toho. Tento jej využívá trochu jinak.

Vtipná podívaná se na dálnici naskytla jednomu pohotovému řidiči. Během jízdy po tříproudé silnici se kolem něj prostředním pruhem prohnalo modré Bentley Bentayga s karavanem na koulí. Konečně si někdo koupil výkonné SUV k pořádné práci, chce se říci.

Stalo se tak kde jinde než v Nizozemsku, kde nemají problém zapřáhnou karavan i za Ferrari. Podobné automobily slouží obvykle jako indikátor společenského postavení a jejich schopnosti pomáhají nanejvýš usnadnit parkování na chodníku před oblíbeným butikem. Bentayga je v tomto ohledu na špici, v současnosti představuje nejdražší sportovně užitkový vůz světa, který navíc jako první dokázal překonat hranici 300 km/h. Proto při pracovním použití budí stejný rozruch jako tažný kůň na dostizích.

Základní cena tohoto auta se pohybuje okolo 6 milionů Kč a Bentley podle svých slov prodává většinu exemplářů za více jak 10 milionů. Při takových cifrách majitelům jistě zbývají drobné na pětihvězdičkový hotel, ale proč spát v něm, když se chtějí probouzet ve svém? Majitelům nejrychlejšího tahače karavanů planety tak vlastně lze vyseknout i poklonu, protože se nebojí benzínový dvanáctiválec pořádně zapřáhnout. Šest stovek koní a osm rezervních nebude mít s nákladem žádný problém.

Podle nizozemského registru jde opravdu o verzi W12 a ne všichni tohle nasazení britského šlechtice chápou. Pořídit si takové auto a následně spát v obytném přívěsu mezi ostatními dobrodruhy? Pohled je to jistě úsměvný, ale člověk může i obdivovat nizozemskou zálibu v relativně levném ubytování v přírodě, navzdory zjevně tučnému bankovnímu kontu...


Svatokrádež? Takhle mohou Bentley s motorem W12 využívat v jediné zemi - 1 - Bentley Bentayga s karavanem na kouli 01Svatokrádež? Takhle mohou Bentley s motorem W12 využívat v jediné zemi - 2 - Bentley Bentayga s karavanem na kouli 02Svatokrádež? Takhle mohou Bentley s motorem W12 využívat v jediné zemi - 3 - Bentley Bentayga s karavanem na kouli 03Svatokrádež? Takhle mohou Bentley s motorem W12 využívat v jediné zemi - 4 - Bentley Bentayga s karavanem na kouli 04Svatokrádež? Takhle mohou Bentley s motorem W12 využívat v jediné zemi - 5 - Bentley Bentayga s karavanem na kouli 05Svatokrádež? Takhle mohou Bentley s motorem W12 využívat v jediné zemi - 6 - Bentley Bentayga s karavanem na kouli 06Svatokrádež? Takhle mohou Bentley s motorem W12 využívat v jediné zemi - 7 - Bentley Bentayga s karavanem na kouli 07Svatokrádež? Takhle mohou Bentley s motorem W12 využívat v jediné zemi - 8 - Bentley Bentayga s karavanem na kouli 08
Šarmantní Bentley pelášilo po dálnici s karavanem za zády. Své pole působnosti asi má jinde, ale proč jeho schopnosti nevyužít ke kempování?

Zdroj: Auto Junk

Mirek Mazal

Diskuze 27 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše