Takhle jede prý nejrychlejší diesel světa, postavili ho Slováci (video)

O tom, který diesel je nejrychlejší na světě, se pravidelně vedou spory. Slováci z Profituningu mají jasno.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Takhle jede prý nejrychlejší diesel světa, postavili ho Slováci (video)

12.4.2015 | Petr Miler | 13 příspěvků

Takhle jede prý nejrychlejší diesel světa, postavili ho Slováci (video)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

O tom, který diesel je nejrychlejší na světě, se pravidelně vedou spory. Slováci z Profituningu mají jasno.

Dát dohromady desítku nejvýkonnějších dieselů dneška není tak složité, tedy pokud se budeme držet sériových vozů. A o mnoho více práce nám nedá ani složení desítky těch nejrychlejších, pokud se budeme držet stejného klíče - naprostá většina z nich skončí na elektronicky omezených 250 km/h. Pokud ale budeme chtít najít ten absolutně nejrychlejší, situace se značně zkomplikuje.

Do hry se totiž dostane řada menších firem, které tvrdí, že právě takové auto postavily. Povětšinou jde o úpravce - G-Power říká, že stvořil nejrychlejší naftové kombi, mezi sedany se o první místo hlásí Alpina se svou D3 a na poli kupé prý vládne BMW Z4 s motorem 50d od AC Schnitzer. Všem by dost možná vypálil rybník Trident Iceni, to by ale musel být nějaký postaven. A tak se další a další tuneři hlásí s tím, že jejich auto je to nejlepší.

Už vícekrát jsme rozebírali, že je to možné - zatímco na poli benzinových aut se ta nejrychlejší na světě dokážou rozjet až ke 450 km/h, nejrychlejší nafťáky nejedou o mnoho více než 300. Snadno se tak může stát, že nějaký lepší „ochipovaný nafťák” bude světová jednička. A možná se na takový právě díváme. Stojí za ním slovenský Profituning a musíme doufat, že lidé z této firmy umí lépe upravovat auta než mluvit anglicky (věta „Most importend is Profituning software modifikation stage 3” v popisu videa na Youtube je pozoruhodný lingvistický kus).

Video tomu nasvědčuje - vidět na něm můžeme BMW 335d xDrive F30, které ani v sériovém provedení není pomalé: s 313 koňmi a 630 Nm na stovku zrychlí za 4,8 sekundy a rozjede se až na 250 km/h. Úpravce mu ale nadělil až 440 koní a 800 Nm, s nimiž si dobře dobře rozumí i standardní zpřevodování osmistupňového automatu. Na světě je tak rázem auto výkonnější než nová M3 a evidentně alespoň podobně rychlé - na stovku zrychlí za 4,05 sekundy, na dvoustovku za 15,05 sekundy a rozjede se až za hranici 300 km/h.

Nevíme, jestli je to tohle nejrychlejší nafťák světa, rozhodně je ale hodně rychlý, jeden z nejrychlejších. Však se podívejte sami, video s akcelerací poví za tisíc slov, vše podstatné je na něm k vidění.


Takhle jede prý nejrychlejší diesel světa, postavili ho Slováci (video) - 1 - BMW 335d xDrive Profi Tuning akcelerace video 01
Pomalé tohle BMW rozhodně není...

Petr Miler

Diskuze 13 příspěvků