Takhle děsivě to vypadá, když si z vašeho auta udělají domov obří sršni

Zdálky se zdá, jako by za volantem sedělo nějaké děsivé stvoření, na jeho místě si ale ve skutečnosti postavili masivní hnízdo sršni. Muž s kamerou na hlavě se pustil do jeho likvidace.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Takhle děsivě to vypadá, když si z vašeho auta udělají domov obří sršni

28.8.2018 | Mirek Mazal

Takhle děsivě to vypadá, když si z vašeho auta udělají domov obří sršni

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Zdálky se zdá, jako by za volantem sedělo nějaké děsivé stvoření, na jeho místě si ale ve skutečnosti postavili masivní hnízdo sršni. Muž s kamerou na hlavě se pustil do jeho likvidace.

Každý z nás jistě zažil setkání s vosím hnízdem. Stačí v létě vylézt někam na půdu a pod střechou se obvykle pár „papírových balónů” najde. Sršni se u nás naštěstí příliš často nevyskytují, je ale přirozeností tohoto společenského hmyzu, že si hledá uzavřené prostory, kde by jeho hnízda byla chráněná před nepřízní počasí. Proč by tedy nevyužil příležitosti, která se nabízí v podobě odstaveného automobilu?

Tak se i stalo v Youngstownu v americkém státě Ohio, kde se do starého Chevroletu El Camino nastěhoval roj sršňů a postavil si tam pořádné hnízdo. Kdyby vůz stál v divočině, asi by to nikomu nevadilo, ale mít takovou kolonii za domem už zní hůř. Žlutočerné okřídlené stíhačky mohou dorůstat délky až 55 milimetrů a hnízdo vyrobí s průměrem až 80 centimetrů. Do jednoho se pak může vejít až 1 700 jedinců.

Travis Watson, místní bojovník s hmyzem, tak musel vyrazit do akce a vzal si k tomu kameru. Hnízdo viselo ze stropu Chevroletu až na sedačku řidiče, pohled z blízka na domovinu více než tisícovky bzučících sršňů je pro silné povahy. Travis musel být zahalený od hlavy až k patě, jinak by video mohlo být tím poslední, co v životě udělá.

Vyškolený likvidátor bodavých hostů začal akci zakouřením kabiny vozu směsí insekticidů, sršni pochopili, že je zle a začali bránit své území. Největší drama začalo, jakmile se Travis pustil do odtrhávání vyrobeného hnízda. Musel opakovaně použít dým ze smíchaných látek, aby naštvaný hmyz omámil.

Jak sám říká, na všechen náklad z interiéru El Camina potřeboval nakonec větší tašku, než si myslel. Rozdrcený úkryt plný larev se nevešel do modrého sáčku na potraviny, ani Travis nečekal, že bude skrýš tak velká. Ještě na kameru ukáže detail jednoho sršně a video končí. Pokud se u vás někde v koutku na zahradě taky krčí nějaký ten zapomenutý vrak, dejte pozor, až se do něj půjdete po čase podívat nebo tam uvidíte děti si hrát. Mohl by skrývat nezvané a velmi nebezpečné hosty...


Takhle děsivě to vypadá, když si z vašeho auta udělají domov obří sršni - 1 - Chevrolet El Camino srsni hnizdo 01Takhle děsivě to vypadá, když si z vašeho auta udělají domov obří sršni - 2 - Chevrolet El Camino srsni hnizdo 02Takhle děsivě to vypadá, když si z vašeho auta udělají domov obří sršni - 3 - Chevrolet El Camino srsni hnizdo 03Takhle děsivě to vypadá, když si z vašeho auta udělají domov obří sršni - 4 - Chevrolet El Camino srsni hnizdo 04Takhle děsivě to vypadá, když si z vašeho auta udělají domov obří sršni - 5 - Chevrolet El Camino srsni hnizdo 05Takhle děsivě to vypadá, když si z vašeho auta udělají domov obří sršni - 6 - Chevrolet El Camino srsni hnizdo 06Takhle děsivě to vypadá, když si z vašeho auta udělají domov obří sršni - 7 - Chevrolet El Camino srsni hnizdo 07Takhle děsivě to vypadá, když si z vašeho auta udělají domov obří sršni - 8 - Chevrolet El Camino srsni hnizdo 08Takhle děsivě to vypadá, když si z vašeho auta udělají domov obří sršni - 9 - Chevrolet El Camino srsni hnizdo 09Takhle děsivě to vypadá, když si z vašeho auta udělají domov obří sršni - 10 - Chevrolet El Camino srsni hnizdo 10
Chevrolet El Camino bylo původně praktické vozidlo. Později si pick-up ke svému užitku zabral roj sršňů, kteří se uvnitř ubytovali strašidelným způsobem

Zdroj: The Bee Man@Youtube

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše