Takhle vypadá, když to někdo v plné rychlosti „vpálí” do čerpací stanice (video)

Přemýšleli jste někdy o tom, jak by to asi vypadalo, kdyby někdo ztratil nad autem kontrolu a naboural do pumpy vedle silnice? Už nemusíte, stalo se to.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Takhle vypadá, když to někdo v plné rychlosti „vpálí” do čerpací stanice (video)

16.3.2017 | Petr Miler | 2 příspěvky

Takhle vypadá, když to někdo v plné rychlosti „vpálí” do čerpací stanice (video)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Přemýšleli jste někdy o tom, jak by to asi vypadalo, kdyby někdo ztratil nad autem kontrolu a naboural do pumpy vedle silnice? Už nemusíte, stalo se to.

Řízení auta je plné „co kdyby”, která vám jiní řidiči, starostliví spolujezdci nebo i policisté čas od času připomenou. Co kdyby vám ve vysoké rychlosti praskla pneumatika, co kdyby za horizontem ležel přes cestu strom, co kdyby vám do cesty vběhl bizon... Takových možností je snad nekonečný počet a praxe naštěstí ukazuje, že případy jejich reálného naplnění nejsou zdaleka tak četné. To ale neznamená, že se různé, obecně nepravděpodobné situace nedějí.

Jednou z takových je: „Co kdybyste ztratili kontrolu nad autem ve vysoké rychlosti poblíž čerpací stanice?” Nevíme o mnoha případech, kdy by se nějaké neovladatelné auto vřítilo do místa plného hořlavých látek a zranitelných lidí, i taková věc se ale skutečně může stát. A níže přiložené video z bezpečnostní kamery zachycuje přesně takový případ.

Než v úděsu zmáčknete Ctrl+F4, musíme říci, že při této nehodě se jako zázrakem nikomu nic vážného nestalo. A jak velký zázrak to je, pochopíte, když si video pustíte. Vidíme na něm po malou chvíli klidnou hladinu večerního provozu čerpací stanice značky Shell, kterou během několika sekund bez nadsázky brutálním způsobem rozčeří Nissan Xterra jedoucí zjevně vysokou rychlostí.

Stanice se zdá být liduprázdná, ale není, u pravého ze stojanů stojí člověk. Ten naštěstí na poslední chvíli stihne utéci nechá a předvést řidiče Nissanu jeho drsnou ohnivou show. Zatímco prvním stojanem Xterra prolétne bez větších následků a vypadá to, že jen trocha benzinu chytne od výfuku, při kontaktu s tím druhým dojde zřejmě k rychlému shoření veškerého paliva nacházejícího se ve stojanu.

Člověk si říká, že tady se musel někdo přinejmenším vážně zranit, ale nestalo se to - 40letý řidič Nissanu, mimochodem jedoucí v tu chvíli pro Uber, i jeho 60letá klientka zůstali vážněji nezraněni. Nejvíce tak nehodu odnesl pro nás neviditelný šofér Hondy Accord, s nímž se hlavní aktér tohoto plamenného vystoupení srazil předtím, než u čerpací stanice skončil. Přesná příčina nehody je zatím neznámá, vše se odehrálo na Holman Road v Greenwoodu nedaleko amerického Seattlu.


Takhle vypadá, když to někdo v plné rychlosti „vpálí” do čerpací stanice (video) - 1 - Nehoda cerpaci stanice Seattle video 01Takhle vypadá, když to někdo v plné rychlosti „vpálí” do čerpací stanice (video) - 2 - Nehoda cerpaci stanice Seattle video 02Takhle vypadá, když to někdo v plné rychlosti „vpálí” do čerpací stanice (video) - 3 - Nehoda cerpaci stanice Seattle video 03Takhle vypadá, když to někdo v plné rychlosti „vpálí” do čerpací stanice (video) - 4 - Nehoda cerpaci stanice Seattle video 04Takhle vypadá, když to někdo v plné rychlosti „vpálí” do čerpací stanice (video) - 5 - Nehoda cerpaci stanice Seattle video 05Takhle vypadá, když to někdo v plné rychlosti „vpálí” do čerpací stanice (video) - 6 - Nehoda cerpaci stanice Seattle video 06Takhle vypadá, když to někdo v plné rychlosti „vpálí” do čerpací stanice (video) - 7 - Nehoda cerpaci stanice Seattle video 07Takhle vypadá, když to někdo v plné rychlosti „vpálí” do čerpací stanice (video) - 8 - Nehoda cerpaci stanice Seattle video 08Takhle vypadá, když to někdo v plné rychlosti „vpálí” do čerpací stanice (video) - 9 - Nehoda cerpaci stanice Seattle video 09Takhle vypadá, když to někdo v plné rychlosti „vpálí” do čerpací stanice (video) - 10 - Nehoda cerpaci stanice Seattle video 10Takhle vypadá, když to někdo v plné rychlosti „vpálí” do čerpací stanice (video) - 11 - Nehoda cerpaci stanice Seattle video 11Takhle vypadá, když to někdo v plné rychlosti „vpálí” do čerpací stanice (video) - 12 - Nehoda cerpaci stanice Seattle video 12
Nehoda vypadá skutečně děsivě...

Takhle vypadá, když to někdo v plné rychlosti „vpálí” do čerpací stanice (video) - 13 - Nehoda cerpaci stanice Seattle video 13Takhle vypadá, když to někdo v plné rychlosti „vpálí” do čerpací stanice (video) - 14 - Nehoda cerpaci stanice Seattle video 14Takhle vypadá, když to někdo v plné rychlosti „vpálí” do čerpací stanice (video) - 15 - Nehoda cerpaci stanice Seattle video 15Takhle vypadá, když to někdo v plné rychlosti „vpálí” do čerpací stanice (video) - 16 - Nehoda cerpaci stanice Seattle video 16Takhle vypadá, když to někdo v plné rychlosti „vpálí” do čerpací stanice (video) - 17 - Nehoda cerpaci stanice Seattle video 17Takhle vypadá, když to někdo v plné rychlosti „vpálí” do čerpací stanice (video) - 18 - Nehoda cerpaci stanice Seattle video 18
...a obrázky jejích následků též. Život a ve větší míře ani zdraví ale nikoho nestála

Zdroj: Komo News

Petr Miler

Diskuze 2 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.