Reklama

Na opuštěném letišti se sešly nejvzácnější sporťáky posledních dekád, to se nevidí

Neuvěřitelná kombinace aut se objevila na opuštěné švýcarské ranveji. A ne jen pro parádu. Pak si to stroje jako CLK GTR a 911 GT1 rozdaly ve sprintu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Na opuštěném letišti se sešly nejvzácnější sporťáky posledních dekád, to se nevidí

10.9.2017 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Neuvěřitelná kombinace aut se objevila na opuštěné švýcarské ranveji. A ne jen pro parádu. Pak si to stroje jako CLK GTR a 911 GT1 rozdaly ve sprintu.

Před několika málo dny se na opuštěné letištní ranveji ve Švýcarsku odehrálo skoro neuvěřitelné setkání supersportů. Na jednom místě se sešla naprostá smetánka těch nejvzácnějších aut posledních dekád, které je kolikrát vzácností spatřit kdekoli na světě v provozu samostatně. Tady byla k vidění bok po boku, jedno vedle druhého, jako by se nic až tak zvláštního nedělo.

Mohli bychom věnovat několik odstavců jen výčtu těch největších skvostů, nejlépe vám je ale vykreslí přiložené fotky a video. Zmíníme letmo jen pár z nich - okruhové Ferrari FXX K pro vyvolené mezi vyvolenými, RUF CTR3 vzniklé v pár jednotkách exemplářů, zakázkové Ferrari F12 TRS v chromovém provedení, celá „Svatá trojice hyperaut” včetně hned tří exemplářů McLarenu P1, Maserati MC12, Porsche Carrera GT, Mercedes SLR McLaren nebo upravený Mercedes SLS AMG. Nedojímá vás to? To nejlepší jsme ještě neřekli.

Nejvíce ze všech strojů nás zaujala dvojice staršího data výroby. Řeč je o silničních verzích Mercedesu CLK GTR a Porsche 911 GT1, tedy o dvou monstrech, jejichž závodní předobrazy spolu sváděly působivé bitvy na závodních kolbištích a v jejich Strassenversions jsou obrovskými raritami vyrobenými obvykle v nízkých desítkách kusů.

S ohledem na prostředí asi nebylo překvapení, že si to vozy vyrobené jen pár kilometrů od sebe (Zuffenhausen leží na předměstí Stuttgartu) rozdaly také na oné ranveji. Z videa je přitom patrné, že Porsche má daleko lepší start a přestože jej Mercedes postupně začíná stahovat, jeho 6,9litrový dvanáctiválec si nakonec s plochou jednotkou o polovičním počtu válců i polovičním objemu nakonec poradit nedokáže. To už ale předbíháme událostem, podívejte se na všechno sami. Říkat tomuto „automobilové porno” není ani trochu přehnané...

Na opuštěném letišti se sešly nejvzácnější sporťáky posledních dekád, to se nevidí - 1 - Supercar Drag Races 2017 videoscreen 01Na opuštěném letišti se sešly nejvzácnější sporťáky posledních dekád, to se nevidí - 2 - Supercar Drag Races 2017 videoscreen 02Na opuštěném letišti se sešly nejvzácnější sporťáky posledních dekád, to se nevidí - 3 - Supercar Drag Races 2017 videoscreen 03Na opuštěném letišti se sešly nejvzácnější sporťáky posledních dekád, to se nevidí - 4 - Supercar Drag Races 2017 videoscreen 04Na opuštěném letišti se sešly nejvzácnější sporťáky posledních dekád, to se nevidí - 5 - Supercar Drag Races 2017 videoscreen 05Na opuštěném letišti se sešly nejvzácnější sporťáky posledních dekád, to se nevidí - 6 - Supercar Drag Races 2017 videoscreen 06Na opuštěném letišti se sešly nejvzácnější sporťáky posledních dekád, to se nevidí - 7 - Supercar Drag Races 2017 videoscreen 07Na opuštěném letišti se sešly nejvzácnější sporťáky posledních dekád, to se nevidí - 8 - Supercar Drag Races 2017 videoscreen 08Na opuštěném letišti se sešly nejvzácnější sporťáky posledních dekád, to se nevidí - 9 - Supercar Drag Races 2017 videoscreen 09Na opuštěném letišti se sešly nejvzácnější sporťáky posledních dekád, to se nevidí - 10 - Supercar Drag Races 2017 videoscreen 10Na opuštěném letišti se sešly nejvzácnější sporťáky posledních dekád, to se nevidí - 11 - Supercar Drag Races 2017 videoscreen 11Na opuštěném letišti se sešly nejvzácnější sporťáky posledních dekád, to se nevidí - 12 - Supercar Drag Races 2017 videoscreen 12Na opuštěném letišti se sešly nejvzácnější sporťáky posledních dekád, to se nevidí - 13 - Supercar Drag Races 2017 videoscreen 13Na opuštěném letišti se sešly nejvzácnější sporťáky posledních dekád, to se nevidí - 14 - Supercar Drag Races 2017 videoscreen 14Na opuštěném letišti se sešly nejvzácnější sporťáky posledních dekád, to se nevidí - 15 - Supercar Drag Races 2017 videoscreen 15Na opuštěném letišti se sešly nejvzácnější sporťáky posledních dekád, to se nevidí - 16 - Supercar Drag Races 2017 videoscreen 16Na opuštěném letišti se sešly nejvzácnější sporťáky posledních dekád, to se nevidí - 17 - Supercar Drag Races 2017 videoscreen 17Na opuštěném letišti se sešly nejvzácnější sporťáky posledních dekád, to se nevidí - 18 - Supercar Drag Races 2017 videoscreen 18
Na opuštěnou ranvej ve Švýcarsku se sjela neskutečná smetánka supersportovního nebe

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše