Tohle je důkaz, že hloupou chybu za volantem může udělat opravdu každý

Holedbáte se, že vám by se ta či ona hloupá chyba při řízení stát nemohla? Pak nepřímo říkáte, že jste lepší než čtyřnásobný mistr světa Formule 1. A tomu zkrátka nevěříme.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Tohle je důkaz, že hloupou chybu za volantem může udělat opravdu každý

31.8.2018 | Petr Prokopec

Tohle je důkaz, že hloupou chybu za volantem může udělat opravdu každý

/

Holedbáte se, že vám by se ta či ona hloupá chyba při řízení stát nemohla? Pak nepřímo říkáte, že jste lepší než čtyřnásobný mistr světa Formule 1. A tomu zkrátka nevěříme.

Letní přestávka Formule 1 je definitivně minulostí, přičemž po Velké ceně Belgie, která se jela minulý týden na okruhu Spa-Francorchamps, týmy zamířily o nějakých 800 kilometrů jižněji. Během tohoto víkendu se totiž pro změnu jede Velká cena Itálie, a to na světoznámé Monze ležící čtyřicet minut jízdy od Milána. Právě zde se přitom uskutečnilo další kolo tzv. Festivalu F1, za jehož existencí stojí společnost Liberty Media, nový majitel celého šampionátu.

Roadshow zahrnující demonstrační jízdy monopostů se poprvé odehrála loni v Londýně, kde se dočkala bouřlivého ohlasu fanoušků. Bylo proto rozhodnuto, že letos se festival podívá hned do čtyř klíčových zemí, přičemž na Čínu a Francii již došlo v předchozích měsících a do amerického Miami se teprve podíváme. Milán je pak třetí zastávkou, kterou si logicky nenechalo ujít domácí Ferrari.

Italská stáj sice nevede jediný šampionát, neboť v Poháru konstruktérů ztrácí na Mercedes patnáct bodů, zatímco mezi jezdci je na čele Lewis Hamilton, nicméně i přesto je před víkendem favoritem. Monza totiž svým charakterem vyhovuje spíše Ferrari než Stříbrným šípům, které na rychlejších tratích bojují s větší degradací zadních pneumatik. Sebastian Vettel byl proto v Miláně nadmíru sledován.

Čtyřnásobný světový šampión ovšem fanouškům ukázal, že je také jen člověk a že může i hloupě chybovat při velmi nízké rychlosti. Při jedné demonstrační jízdě v úzké šikaně příliš necitlivě zacházel s plynem a po nedotáčivém smyku narazil do bariéry. Nešlo však o nic dramatického, byť mechanici následně před další show raději vyměnili kompletně celou příď.

Je přitom nutné poznamenat, že ačkoliv monopost SF71H na sobě měl nalepené startovní číslo 5, se kterým je Vettel spojen, nešlo o jeho vůz. Ferrari totiž na akci vzalo Formuli 1, která byla uzpůsobena Kimi Räikkönenovi. Z toho důvodu si německý jezdec musel před jízdou nastavit řízení i spojku, ovšem i přes tyto zásahy nebyl monopost naladěn přesně dle jeho gusta.

Až tedy někoho uslyšíte v reakci na nějakou banální nehodu říkat, že jemu by se něco takového stát nemohlo, ukažte mu tento Vettelův omyl. Chybu za volantem může udělat opravdu každý, kdekoli a kdykoli...


Tohle je důkaz, že hloupou chybu za volantem může udělat opravdu každý - 1 - Milan F1 Festival 2018 Sebastian Vettel crash 01Tohle je důkaz, že hloupou chybu za volantem může udělat opravdu každý - 2 - Milan F1 Festival 2018 Sebastian Vettel crash 02Tohle je důkaz, že hloupou chybu za volantem může udělat opravdu každý - 3 - Milan F1 Festival 2018 Sebastian Vettel crash 03
Sebastian Vettel před nadcházející Velkou cenou Itálie havaroval během demonstrační jízdy. Byla to opravdu hloupá chyba, smát se mu ale nikdo rozumný nemůže takové věci se prostě mohou stát

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše