Tohle je nejkomičtější závěr závodu aut v historii. Vytlačovaná skončila bitkou (video)

Někomu to možná přijde i tragické, ubránit se smíchu je ale těžké. Sice rychlý, ale bezohledný pilot českého původu tu dělal pro vítězství až moc.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Tohle je nejkomičtější závěr závodu aut v historii. Vytlačovaná skončila bitkou (video)

5.9.2016 | Petr Miler | 9 příspěvků

Tohle je nejkomičtější závěr závodu aut v historii. Vytlačovaná skončila bitkou (video)

/

Někomu to možná přijde i tragické, ubránit se smíchu je ale těžké. Sice rychlý, ale bezohledný pilot českého původu tu dělal pro vítězství až moc.

Někteří považují severoamerické závodní série za primitivní a jsou o tom přesvědčení tím spíše, čím blíže mají používaná auta k tamním lokálním specifikům. Snad vrcholem je v tomto směru seriál NASCAR Camping World Truck Series, která je skoro přesně tím, čím se zdá být. „Camping World” je jméno hlavního sponzora, jinak jde ale opravdu o závody velkých pick-upů. A nebo alespoň aut, která tak vypadají.

To, co se odehrálo během víkendové zastávky tohoto seriálu v kanadském městě Bowmanville, výše zmíněné jedince z přesvědčení o rozhodně nevyvede. Diváci byli v tomto případě svědky strhujícího finiše, kdy si to mezi sebou na ostří všeho rozdali do té doby vedoucí Cole Custer (číslo 00) a s více jak půlsekundovou ztrátou jej následující John Hunter Nemechek (číslo 8). Tomu druhému budeme říkat Němeček, protože se tak ještě pár generací zpět jmenovali jeho čeští předci, a byl to právě on, kdo se postaral o veškeré drama. V dobrém i zlém.

Němeček nejprve předvedl úžasnou stíhací jízdu, kdy během tří čtvrtin jediného kola zlikvidoval celý náskok Custera. V posledních zatáčkách ale zřejmě zjistil, že dojet ještě neznamená předjet, a tak narychlo přepnul na styl Psycho. Nejprve do Custera lehce naboural zezadu, když však zjistil, že to v nájezdu do poslední zatáčky nestačilo, vytlačil jej právě v ní zcela mimo ideální stopu. Už tím se dostal po jeho bok a snad by vyhrál i bez dalšího, ale protože sicher je sicher, natlačil ho raději ještě do bariéry. Custer ovšem nedal kůži lacino, a tak s ním hobloval okraj trati až do samotného cíle, v němž byl nakonec Němeček skutečně první - o centimetry.

Pro vrchol závodní bizarnosti by to stačilo, jenže to nebyl konec. Výsledky závodu hned po dojetí nebyly vyhlášeny, a tak Němeček vyčkával v cíli, až se tak stane. Ovšem nedočkal se - po chvíli na něj vystartoval rozzuřený Custer a nebýt dalších členů týmu, perou se oba kohouti v Kanadě dodnes. Vrchol všeho? Němeček byl záhy prohlášen za regulerního vítěze a sám to komentoval tím, že souboje kolo na kolo k závodění patří. Amerika... Co dodat?


Tohle je nejkomičtější závěr závodu aut v historii. Vytlačovaná skončila bitkou (video) - 1 - NASCAR Camping World Truck Series bitka video 01
Tomu se říká stylové dojetí do cíle

Tohle je nejkomičtější závěr závodu aut v historii. Vytlačovaná skončila bitkou (video) - 2 - NASCAR Camping World Truck Series bitka video 02Tohle je nejkomičtější závěr závodu aut v historii. Vytlačovaná skončila bitkou (video) - 3 - NASCAR Camping World Truck Series bitka video 03Tohle je nejkomičtější závěr závodu aut v historii. Vytlačovaná skončila bitkou (video) - 4 - NASCAR Camping World Truck Series bitka video 04Tohle je nejkomičtější závěr závodu aut v historii. Vytlačovaná skončila bitkou (video) - 5 - NASCAR Camping World Truck Series bitka video 05Tohle je nejkomičtější závěr závodu aut v historii. Vytlačovaná skončila bitkou (video) - 6 - NASCAR Camping World Truck Series bitka video 06Tohle je nejkomičtější závěr závodu aut v historii. Vytlačovaná skončila bitkou (video) - 7 - NASCAR Camping World Truck Series bitka video 07Tohle je nejkomičtější závěr závodu aut v historii. Vytlačovaná skončila bitkou (video) - 8 - NASCAR Camping World Truck Series bitka video 08Tohle je nejkomičtější závěr závodu aut v historii. Vytlačovaná skončila bitkou (video) - 9 - NASCAR Camping World Truck Series bitka video 09Tohle je nejkomičtější závěr závodu aut v historii. Vytlačovaná skončila bitkou (video) - 10 - NASCAR Camping World Truck Series bitka video 10
Tohle vážně nebyl souboj kolo na kolo, spíše boj o přežití

Tohle je nejkomičtější závěr závodu aut v historii. Vytlačovaná skončila bitkou (video) - 11 - NASCAR Camping World Truck Series bitka video 11Tohle je nejkomičtější závěr závodu aut v historii. Vytlačovaná skončila bitkou (video) - 12 - NASCAR Camping World Truck Series bitka video 12Tohle je nejkomičtější závěr závodu aut v historii. Vytlačovaná skončila bitkou (video) - 13 - NASCAR Camping World Truck Series bitka video 13Tohle je nejkomičtější závěr závodu aut v historii. Vytlačovaná skončila bitkou (video) - 14 - NASCAR Camping World Truck Series bitka video 14Tohle je nejkomičtější závěr závodu aut v historii. Vytlačovaná skončila bitkou (video) - 15 - NASCAR Camping World Truck Series bitka video 15Tohle je nejkomičtější závěr závodu aut v historii. Vytlačovaná skončila bitkou (video) - 16 - NASCAR Camping World Truck Series bitka video 16
Reakci nakonec druhého v cíli se nelze příliš divit...

Zdroj: Motorsport

Petr Miler

Diskuze 9 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše