Tohle vám může policie přivézt poté, co najde vaše ukradené auto

Zpráva o úspěšném nalezení ukradeného auta nemusí být zase taková výhra, jak se na první pohled může zdát. Někdy se toho majitel zpět do vlastních rukou dostane jen velmi, velmi málo.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Tohle vám může policie přivézt poté, co najde vaše ukradené auto

17.7.2018 | Mirek Mazal | 2 příspěvky

Tohle vám může policie přivézt poté, co najde vaše ukradené auto

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Zpráva o úspěšném nalezení ukradeného auta nemusí být zase taková výhra, jak se na první pohled může zdát. Někdy se toho majitel zpět do vlastních rukou dostane jen velmi, velmi málo.

Jeden nizozemský nadšenec se na internetu pochlubil, že mu policie dokázala vypátrat odcizený Dodge Ram. Skvělá zpráva, zvláště když vůz neměl pojištěný proti krádeži, prvotní nadšení ale rychle vystřídala hořká realita černého trhu s automobilovými součástkami.

Vlastník jménem Roy nedávno přišel o svůj černý Dodge s plnotučným 5,7 V8 HEMI pod kapotou. Zloděj si přišel vyzvednout svůj nový objev přes noc. Záběry bezpečnostní kamery pomohly k dopadení hříšníků, kteří moc dobře věděli, co dělají. Odvezli černý pick-up do dílny a rychle ho začali rozebrat na náhradní díly.

Policie bohužel ve svém pátrání nebyla dost rychlá a zajistila už jen součástky v několika bednách, které pocházely z Royova auta. Zloději postupovali tvrdě, nepotřebné části vozu rozřezali, aby se dostali rychle k žádaným dílům. Co nebylo potřeba, šlo bokem, zbytek putovalo na předem domluvenou adresu. Do cíle ale zakázka nedorazila, policie ji ve spolupráci s celní správou zajistili.

Policisté identifikovali jednotlivé kusy techniky a kontaktovali Roye. Ten chvíli slavil návrat ztraceného vozu, ale po chvíli zjistil, že jeho pick-up s osmiválcem se změnil v nekompletní stavebnici. Z Dodge zbyla hromada trubek, volant, motor a další drobnosti. Do plnohodnotného provozuschopného auta chybí ještě hodně dílů.

Dobrou zprávou je zadržení dvou podezřelých pachatelů, mužů východoevropského původu bez trvalého bydliště v Nizozemsku. Oba čeká soud, ale to už černý Ram majiteli nevrátí...


Tohle vám může policie přivézt poté, co najde vaše ukradené auto - 1 - Dodge Ram ukradeny na dily foto 01Tohle vám může policie přivézt poté, co najde vaše ukradené auto - 2 - Dodge Ram ukradeny na dily foto 02Tohle vám může policie přivézt poté, co najde vaše ukradené auto - 3 - Dodge Ram ukradeny na dily foto 03Tohle vám může policie přivézt poté, co najde vaše ukradené auto - 4 - Dodge Ram ukradeny na dily foto 04Tohle vám může policie přivézt poté, co najde vaše ukradené auto - 5 - Dodge Ram ukradeny na dily foto 05Tohle vám může policie přivézt poté, co najde vaše ukradené auto - 6 - Dodge Ram ukradeny na dily foto 06Tohle vám může policie přivézt poté, co najde vaše ukradené auto - 7 - Dodge Ram ukradeny na dily foto 07Tohle vám může policie přivézt poté, co najde vaše ukradené auto - 8 - Dodge Ram ukradeny na dily foto 08Tohle vám může policie přivézt poté, co najde vaše ukradené auto - 9 - Dodge Ram ukradeny na dily foto 09
Policisté našli odcizený Dodge, ale rozebraný na součástky. Smutná realita černého trhu v plné parádě

Tohle vám může policie přivézt poté, co najde vaše ukradené auto - 10 - Dodge Ram ukradeny na dily dalsi 01Tohle vám může policie přivézt poté, co najde vaše ukradené auto - 11 - Dodge Ram ukradeny na dily dalsi 02Tohle vám může policie přivézt poté, co najde vaše ukradené auto - 12 - Dodge Ram ukradeny na dily dalsi 03
Tyto fotky majitel šířil po internetu po odcizení vozu v domnění, že se jej podaří vypátrat. Podařilo, bohužel ale rozložený „na atomy”

Zdroj: Autoblog.nl

Mirek Mazal

Diskuze 2 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše