Toyota Yaris HSD: nová generace je tu, zatím jako hybrid (+ živé foto)

V Japonsku už nový Yaris jezdí, do Evropy se v podobě konceptu dostává až teď. A současně uzavírá rodinu hybridů se značkou Toyota.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Toyota Yaris HSD: nová generace je tu, zatím jako hybrid (+ živé foto)

1.3.2011 | Mirek Brokeš | Přidat příspěvek

Toyota Yaris HSD: nová generace je tu, zatím jako hybrid (+ živé foto)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

V Japonsku už nový Yaris jezdí, do Evropy se v podobě konceptu dostává až teď. A současně uzavírá rodinu hybridů se značkou Toyota.

Doplněno 20:00: Přidány živé snímky z ženevského autosalonu.

Nová generace Yarisu už si odbyla své první krůčky na domácím trhu a teď se vydává do světa. Prozatím se s ní můžeme seznámit v podobě její hybridní varianty, která má oproti své konvenční sestřičce navíc jen několik drobných prvků. Ve shodě s většími hybridními sestrami, Priusem a Aurisem, je vyvedena v perleťově bílé barvě, kvůli co nejnižšímu odporu vzduchu má speciálně tvarované nárazníky, ploché dno karoserie a také design 18" litých kol.

Detaily o pohonné soustavě zveřejněny prozatím nebyly, jen víme to, že se bude jednat o zmenšeninu systému Hybrid Synergy Drive z Priusu. Jednou z variant je použití benzínového čtyřválce o objemu 1,33 l kombinovaného s elektromotorem, bezestupňovou převodovkou a li-ion bateriemi. papírová spotřeba se odhaduje do 3 l na 100 km.

Nový Yaris dorazí na Evropský trh na podzim tohoto roku a jako první přijdou vozy s konvenčními spalovacími jednotkami, které budou vyráběny ve Valenciennes ve Francii. O půl roku se k nim přidá i popisovaná hybridní varianta.


Toyota Yaris HSD: nová generace je tu, zatím jako hybrid (+ živé foto) - 1 - Toyota Yaris HSD zive 01Toyota Yaris HSD: nová generace je tu, zatím jako hybrid (+ živé foto) - 2 - Toyota Yaris HSD zive 02Toyota Yaris HSD: nová generace je tu, zatím jako hybrid (+ živé foto) - 3 - Toyota Yaris HSD zive 03Toyota Yaris HSD: nová generace je tu, zatím jako hybrid (+ živé foto) - 4 - Toyota Yaris HSD zive 04Toyota Yaris HSD: nová generace je tu, zatím jako hybrid (+ živé foto) - 5 - Toyota Yaris HSD zive 05Toyota Yaris HSD: nová generace je tu, zatím jako hybrid (+ živé foto) - 6 - Toyota Yaris HSD zive 06Toyota Yaris HSD: nová generace je tu, zatím jako hybrid (+ živé foto) - 7 - Toyota Yaris HSD zive 07Toyota Yaris HSD: nová generace je tu, zatím jako hybrid (+ živé foto) - 8 - Toyota Yaris HSD zive 08
Toyota Yaris HSD naživo v Ženevě

Toyota Yaris HSD: nová generace je tu, zatím jako hybrid (+ živé foto) - 9 - Toyota Yaris HSD 2011 predstaveni 2Toyota Yaris HSD: nová generace je tu, zatím jako hybrid (+ živé foto) - 10 - Toyota Yaris HSD 2011 predstaveni 3Toyota Yaris HSD: nová generace je tu, zatím jako hybrid (+ živé foto) - 11 - Toyota Yaris HSD 2011 predstaveni 4Toyota Yaris HSD: nová generace je tu, zatím jako hybrid (+ živé foto) - 12 - Toyota Yaris HSD 2011 predstaveni 5Toyota Yaris HSD: nová generace je tu, zatím jako hybrid (+ živé foto) - 13 - Toyota Yaris HSD 2011 predstaveni 6
Toyota Yaris HSD

Mirek Brokeš

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.