Trojice německých siláků vyzvala na souboj Teslu Model S. A dokázala překvapit (video)

Audi RS6 Avant, Mercedes-AMG E63 S Kombi a BMW M760Li jsou samy o sobě extrémně rychlými vozy. Jenže Tesla je Tesla. Mohou soupeřit s elektrickou raketou?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Trojice německých siláků vyzvala na souboj Teslu Model S. A dokázala překvapit (video)

9.10.2017 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Trojice německých siláků vyzvala na souboj Teslu Model S. A dokázala překvapit (video)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Audi RS6 Avant, Mercedes-AMG E63 S Kombi a BMW M760Li jsou samy o sobě extrémně rychlými vozy. Jenže Tesla je Tesla. Mohou soupeřit s elektrickou raketou?

Není pochyb o tom, že Tesla Model S P100D je extrémně rychlým vozem. Vyhrává většinu závodů ve sprintech a i když jízdu po okruhu nezvládá, na pořadu dne je znovu zrychlení v přímce. Tesla Model S se totiž objevila na startu sprintu ve společnosti Audi RS6 Avant, BMW M760Li a Mercedesu-AMG E63 S Kombi. To nejsou zrovna vozy, které bychom v takovém klání očekávali. Ano, jde sice ve všech případech o neskutečně výkonné modely, nicméně na druhé straně tu máme dva kombíky a jednu limuzínu zaměřenou na komfort a luxus, tedy žádné supersporty. A i ty dokáže Tesla porážet.

Tedy zbytečné klání? Kupodivu ne tak docela. Řidič Tesly tedy nepředvede zrovna ideální start, což jeho pozici favorita ztížilo, přesto Model S dokázal to, co se od něj očekávalo - tedy dojet na prvním místě. Ovšem průběh celého klání nebyl vůbec tak jednoznačný a výsledky to potvrzují. Před Mercedesem má náskok dvou, před BMW tří a před Audi čtyř desetin sekundy. Pokud si uvědomíme, že je společně s M760Li nejdražším vozem v této čtveřici, pak zejména E63 S Kombi je vozem, jenž vám za ne zas až tak za tak málo peněz nabídne nejvíce muziky.

Kromě sprintu z nuly na čtvrtmíli došlo i na pružné zrychlení. Zde již Tesla nenechala nikoho na pochybách, že je nejrychlejším účastníkem klání a proto německé trojici okamžitě ukázala záda. Znovu to bylo E63, které ohromilo nejvíce. I s praktickým „batohem na zádech“ má dostatek výkonu na to, aby soupeřilo s těmi nejlepšími vozy v branži...


Trojice německých siláků vyzvala na souboj Teslu Model S. A dokázala překvapit (video) - 1 - Audi RS6 vs BMW M760 vs Mercedes-AMG E63S vs Tesla Model S videoscreen 01Trojice německých siláků vyzvala na souboj Teslu Model S. A dokázala překvapit (video) - 2 - Audi RS6 vs BMW M760 vs Mercedes-AMG E63S vs Tesla Model S videoscreen 02Trojice německých siláků vyzvala na souboj Teslu Model S. A dokázala překvapit (video) - 3 - Audi RS6 vs BMW M760 vs Mercedes-AMG E63S vs Tesla Model S videoscreen 03Trojice německých siláků vyzvala na souboj Teslu Model S. A dokázala překvapit (video) - 4 - Audi RS6 vs BMW M760 vs Mercedes-AMG E63S vs Tesla Model S videoscreen 04Trojice německých siláků vyzvala na souboj Teslu Model S. A dokázala překvapit (video) - 5 - Audi RS6 vs BMW M760 vs Mercedes-AMG E63S vs Tesla Model S videoscreen 05Trojice německých siláků vyzvala na souboj Teslu Model S. A dokázala překvapit (video) - 6 - Audi RS6 vs BMW M760 vs Mercedes-AMG E63S vs Tesla Model S videoscreen 06
Od Tesly Model S P100D se výhra prakticky při jakémkoliv sprintu očekává, nicméně během klání zinscenovaného webem Carwow oslnil především Mercedes-AMG E63 S Kombi

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše