Typická nehoda v neobvyklém obsazení připomíná velké nebezpečí letního provozu

Začátek prázdnin je na silnicích jedním ze statisticky nejnebezpečnějších období celého roku. Řidič novodobého veteránu připomene jedno z typických úskalí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Typická nehoda v neobvyklém obsazení připomíná velké nebezpečí letního provozu

8.7.2019 | Mirek Mazal

Typická nehoda v neobvyklém obsazení připomíná velké nebezpečí letního provozu

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Začátek prázdnin je na silnicích jedním ze statisticky nejnebezpečnějších období celého roku. Řidič novodobého veteránu připomene jedno z typických úskalí.

Po skončení školního roku se dovolenkové resorty tradičně plní lidmi užívajícími si volných dnů. Natěšení turisté o letních prázdninách vyrážejí do rozličných destinací a dále tak zhoršují přeplněnost silnic všeho druhu. Typickým důsledkem frekventovanějšího provozu jsou dálniční kolony, které jsou na jinak rychlých silnicích tím nejnebezpečnějším jevem - stačí trocha nepozornosti a střet rychle jedoucích aut se stojícími se postará o velmi vážné nehody.

Připomíná to nehoda, která se odehrála ve Velké Británie za účasti velmi neobvyklého vozu. Přímo před zadní kamerou posledního auta v koloně se objevil historicky vypadající model automobilu Morgan Plus 4. Retro auto, které ovšem bylo vyrobeno v roce 2018, se rychle přiblížilo stojícím vozidlům v jízdním pruhu dálnice A5 a jeho řidič byl myšlenkami bůh ví kde. Nakonec kolonu zbystřil, bylo už ale příliš pozdě na to, aby stihl zastavit.

Tmavě modrý roadster tak v oblaku kouře z kol brzdících bez podpory ABS zezadu narazil do stojícího SUV Audi uzavírajícího dlouhý štrúdl aut. Německý mastodont odskočil jen kousek dopředu, britský moderní veterán s otřeseným řidičem ale zamířil do příkopu.

„Byli jsme na dovolené v Snowdonii a vraceli jsme se domů v našem Audi po A5 okolo Shrewsbury,“ vypověděl Syd Hassan, shodou okolností lékař sloužící u záchranky. „Zpomalili jsme za ostatními, když tento pán přijel rychlostí asi 70 mph (113 km/h) a vrazil do auta zezadu,“ popsal incident muž s přítelkyní na sedadle spolujezdce. Později Hassan dodal, že byl nejdříve naštvaný, ale rychle převládl rozum a smysl pro odpovědnost a raději se postaral o zdraví všech účastníků. Přítelkyně byla v šoku, řidič Morganu též, vážnější zranění ale nikdo naštěstí neutrpěl.

V době letních prázdnin se podobné nehody dějí častěji než obvykle, nikoli jen kvůli samotným kolonám. Řidiči nezvyklí na dlouhé cestování v horku snadno ztrácejí obezřetnost a podceňují možná nebezpečí. Tuto nehodu všichni přežili bez větších následků, ale příště taková rána může být tou poslední, zvláště v autě jako je Morgan...


Typická nehoda v neobvyklém obsazení připomíná velké nebezpečí letního provozu - 1 - Morgan Plus 4 narazil do Audi v kolone foto 01Typická nehoda v neobvyklém obsazení připomíná velké nebezpečí letního provozu - 2 - Morgan Plus 4 narazil do Audi v kolone foto 02Typická nehoda v neobvyklém obsazení připomíná velké nebezpečí letního provozu - 3 - Morgan Plus 4 narazil do Audi v kolone foto 03Typická nehoda v neobvyklém obsazení připomíná velké nebezpečí letního provozu - 4 - Morgan Plus 4 narazil do Audi v kolone foto 04Typická nehoda v neobvyklém obsazení připomíná velké nebezpečí letního provozu - 5 - Morgan Plus 4 narazil do Audi v kolone foto 05Typická nehoda v neobvyklém obsazení připomíná velké nebezpečí letního provozu - 6 - Morgan Plus 4 narazil do Audi v kolone foto 06
Morgan Plus 4 narazil do Audi stojícího v koloně před kruhovým objezdem

Typická nehoda v neobvyklém obsazení připomíná velké nebezpečí letního provozu - 7 - Morgan Plus 4 narazil do Audi v kolone foto 07Typická nehoda v neobvyklém obsazení připomíná velké nebezpečí letního provozu - 8 - Morgan Plus 4 narazil do Audi v kolone foto 08Typická nehoda v neobvyklém obsazení připomíná velké nebezpečí letního provozu - 9 - Morgan Plus 4 narazil do Audi v kolone foto 09Typická nehoda v neobvyklém obsazení připomíná velké nebezpečí letního provozu - 10 - Morgan Plus 4 narazil do Audi v kolone foto 10
Všichni přežili, ale trvalo 15 minut než někdo další zastavil na pomoc

Zdroj: Veuer@Youtube

Mirek Mazal

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.