Ujíždějící řidiče jde zastavit i bez honiček, nová zbraň proti nim funguje dokonale

Agresivní řidička se musela hodně divit, jak se vůbec mohlo stát, že se její auto najednou nepohne o píď, i když dává plný plyn. Policie ji chytila doslova jako býka na laso.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Ujíždějící řidiče jde zastavit i bez honiček, nová zbraň proti nim funguje dokonale

14.11.2020 | Petr Miler

Ujíždějící řidiče jde zastavit i bez honiček, nová zbraň proti nim funguje dokonale

/

Foto: Grappler Bumper

Agresivní řidička se musela hodně divit, jak se vůbec mohlo stát, že se její auto najednou nepohne o píď, i když dává plný plyn. Policie ji chytila doslova jako býka na laso.

Nebezpečností honiček jsou si jistě vědomi všichni zúčastnění, ovšem přesto k nim pořád dochází, často se zbytečnými oběťmi z řad nevinných přihlížejících. O jedné možnosti, jak jim rázně předejít, jsme dříve psali. Je jí zařízení nazvané Grappler Police Bumper, které ujíždějící auto doslova chytí jako býka na laso, a to se pak nemůže hnout dále než délka onoho „lasa” dovolí. Na níže přiloženém videu jej pak můžete vidět v akci z ostrého policejního zásahu.

Došlo k němu na mezistátní dálnici číslo 10 v Arizoně, kde si řidička Fordu Mustang stěžovala policii, že na ni někdo ve Fordu Escape útočí přímo v provozu. Policie se vydala na místo situaci prověřit a agresor nezanechal svého jednání ani před očima policistů. Ti nejprve dvojici vozů sledovali, protože ale jedno z policejních aut bylo vybaveno Grapplerem, použili jej dříve, než mohla nějaká honička vůbec začít. A bylo prakticky po všem.

Ačkoli se agresivní řidič - ze kterého se nakonec vyklubala 39letá žena jménem Amy Sharie Pierce - pokoušel šlápnout na plyn, výsledkem byla jen protáčející se kola a kouř od pneumatik. Auto bylo skutečně okamžitě paralyzováno a řidičce nezbylo, než se vzdát. Následně byla zatčena a obviněna z poškozování cizí věci, protože do druhého Fordu bourala, ohrožení jiné osoby, pokus o úprk před zákonem a ozbrojený útok (zbraní je zde míněno auto). Co ji přimělo k takovému jednání, nemáme zprávy, nejspíše šlo o tradiční stupňovanou potyčku mezi řidiči s banální pohnutkou v úvodu.

Systém tedy zafungoval na výbornou a jistě je schopen řešit většinu podobných situací, je ale třeba dodat, že pro úspěch je nutné se stíhanému autu značně přiblížit. A to nepůjde vždy. Pokud někdo bude chtít ujet rychlým vozem, policie se mu nikdy dostatečně nepřiblíží. V takové situaci to bude chtít něco modernějšího, jako třeba StarChase, který dovolí stíhanému myslet si, že policii setřásl a ta si jej pak najde prakticky kdekoli i bez dramatických akcí.


Ujíždějící řidiče jde zastavit i bez honiček, nová zbraň proti nim funguje dokonale - 1 - Grappler Police Bumper dalsi 01Ujíždějící řidiče jde zastavit i bez honiček, nová zbraň proti nim funguje dokonale - 2 - Grappler Police Bumper dalsi 02Ujíždějící řidiče jde zastavit i bez honiček, nová zbraň proti nim funguje dokonale - 3 - Grappler Police Bumper dalsi 05Ujíždějící řidiče jde zastavit i bez honiček, nová zbraň proti nim funguje dokonale - 4 - Grappler Police Bumper dalsi 07Ujíždějící řidiče jde zastavit i bez honiček, nová zbraň proti nim funguje dokonale - 5 - Grappler Police Bumper dalsi 04Ujíždějící řidiče jde zastavit i bez honiček, nová zbraň proti nim funguje dokonale - 6 - Grappler Police Bumper dalsi 08
Grappler Police Bumper je možná až překvapivě funkční řešení. Na prezentačních materiálech se předvedl dobře, jak také jinak, soudě podle přiloženého videa přímo z policejního vozu je ale velmi účinný i v ostré akci. Foto: Grappler Bumper

Zdroj: Jalopnik

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše