Vladimir Putin otestoval Ladu Vesta, došlo i na stručnou recenzi (videa)

Ruský prezident chce zjevně pomoci churavějícímu domácímu automobilovému průmyslu, a tak si na chvíli zahrál na Jeremyho Clarksona.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Vladimir Putin otestoval Ladu Vesta, došlo i na stručnou recenzi (videa)

26.10.2015 | Petr Miler | 3 příspěvky

Vladimir Putin otestoval Ladu Vesta, došlo i na stručnou recenzi (videa)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Ruský prezident chce zjevně pomoci churavějícímu domácímu automobilovému průmyslu, a tak si na chvíli zahrál na Jeremyho Clarksona.

Prezidenty zemí, jako je Rusko, máme ve zvyku vídat v trochu jiných autech, zrovna Vladimir Putin ale nemá problém „sestoupit k lidu” a sjet si vozem docela obyčejným, obvykle pak Ladou. Jistě to nedělá pro svou lásku k takovým strojům, činí tak spíše ze stejných důvodů, pro které ruské orgány nařizují používat domácí vozy nebo pro které bylo před léty v širé Rusi zavedeno šrotovné - aby pomohl domácí automobilce s odbytem.

Zatímco ze šrotovného a dalších mimotržních mechanismů z mnoha důvodů nadšeni nebudeme, proti veřejnému projevu trochy patriotismu snad nelze mnoho namítat. Ruský prezident se podobných projevů dopouští docela pravidelně a nejnověji se jal projet novou Lada Vesta, která právě míří do prodeje za docela zajímavé ceny. Učinil tak v Soči, cestou na zasedání mezinárodního diskusního klubu Valdaj, na které za volantem Vesty i dorazil.

Pochopitelně, celá testovací jízda se odehrála pod dohledem novinářů nakloněných vládě. Ti zaznamenali jak setkání prezidenta s šéfem Lady Bo Anderssonem, který následně Putina doprovázel, tak i část samotné jízdy. Putin během ní i po ní vypadal spokojeně, což asi ani jinak neplánoval, po vystoupení vozu ale Vestu také stručně zhodnotil.

„Je to výborný vůz, moc dobrý, má velmi dobrou odezvu na plyn a je snadno ovladatelný,” řekl jeden z nejmocnějších mužů světa a pokračoval: „Řadí se sním lehce, jede sám, když se zvyšuje zátěž při stoupání. Jeli jsme vzhůru svahem, bylo to dost náročné stoupání, vůz ho ale překonal snadno.” Přiznal se také, že povolenou rychlost tak úplně nerespektoval: „Jsou tu klikaté silnice a nejvyšší povolená rychlost 30-50 km/h. Musím se ale přiznat, že jsem jel o něco rychleji,” dodal trochu rebelsky Putin.

Novinářům dále řekl, že novinka je lepší než Lada Kalina Sport, i když Kalina je také dobrý vůz. „Tento je ale o něco větší, je stabilnější a je to vůz jiné třídy,” sdělil. Dále už si jen zahrál na prognostika: „AvtoVaz už plánuje prodej tohoto vozu v místech, kde už Ladu znají: ve východní Evropě, na středním východě a v Jižní Americe. Myslím, že na odbyt půjde dobře,” konstatoval Putin. No, podívejte se na jeho testovací jízdu sami...


Vladimir Putin otestoval Ladu Vesta, došlo i na stručnou recenzi (videa) - 1 - Lada Vesta Vladimir Putin 01Vladimir Putin otestoval Ladu Vesta, došlo i na stručnou recenzi (videa) - 2 - Lada Vesta Vladimir Putin 02Vladimir Putin otestoval Ladu Vesta, došlo i na stručnou recenzi (videa) - 3 - Lada Vesta Vladimir Putin 03Vladimir Putin otestoval Ladu Vesta, došlo i na stručnou recenzi (videa) - 4 - Lada Vesta Vladimir Putin 04Vladimir Putin otestoval Ladu Vesta, došlo i na stručnou recenzi (videa) - 5 - Lada Vesta Vladimir Putin 05Vladimir Putin otestoval Ladu Vesta, došlo i na stručnou recenzi (videa) - 6 - Lada Vesta Vladimir Putin 06Vladimir Putin otestoval Ladu Vesta, došlo i na stručnou recenzi (videa) - 7 - Lada Vesta Vladimir Putin 07Vladimir Putin otestoval Ladu Vesta, došlo i na stručnou recenzi (videa) - 8 - Lada Vesta Vladimir Putin 08
Vladimir Putin osedlal Ladu Vesta

Zdroj: Sputnik News

Petr Miler

Diskuze 3 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše