Volkswagen uvádí na trh Golf R a Scirocco R (ceny)

Volkswagen uvádí na trh dva modely s písmenem R v názvu. Scirocco R a Golf R se stanou vrcholem nabídky značky v rámci nižší střední třídy. Za nemálo peněz nabídnou agresivnější vzhled a velké stádo koní.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Volkswagen uvádí na trh Golf R a Scirocco R (ceny)

21.10.2009 | Mirek Brokeš | Přidat příspěvek

Volkswagen uvádí na trh Golf R a Scirocco R (ceny)

/

Volkswagen uvádí na trh dva modely s písmenem R v názvu. Scirocco R a Golf R se stanou vrcholem nabídky značky v rámci nižší střední třídy. Za nemálo peněz nabídnou agresivnější vzhled a velké stádo koní.

Volkswageny Golf R a Scirocco R vám nemusím představovat, o obou jsme již psali. Připomeňme si ale, že oba modely pohání turbodmychadlem přeplňovaný dvoulitr naladěný na 270 koní (u Scirocca to je o 5 koní méně). Ten samozřejmě lze spojit s dvouspojkovým automatem DSG, jsem si ale jist, že puristé zůstanou u přesného 6° manuálu.

Základním technickým rozdílem mezi nimi je fakt, že Golf má pohon všech kol, u Scirocca je veškerý výkon posílán na přední kola. Zrychlení z 0 na 100 km/h stihne Golf R za 5,7 s (5,5 s s DSG), obě auta mají maximální rychlost elektronicky omezenu na 250 km/h.

Golf R od běžných modelů rozeznáte hlavně podle LED hlavních a zadních světlometů, oba R modely jsou vybaveny všemi prvky R-line paketu, který je dostupný i pro běžné verze. Jeho hlavními částmi jsou nárazníky, ten zadní s integrovaným difuzorem, 17" kola Mallory (18" jsou za příplatek) a leštěný gril. Uvnitř potěší sportovní sedadla a volant.

Cena Golfu R na německém trhu startuje na 36 400 EUR (936 000 Kč), Scirocco R je za 33 475 EUR (860 000 Kč).


Volkswagen uvádí na trh Golf R a Scirocco R (ceny) - 1 - VW_Golf_R_predstaveni_02Volkswagen uvádí na trh Golf R a Scirocco R (ceny) - 2 - VW_Golf_R_predstaveni_03Volkswagen uvádí na trh Golf R a Scirocco R (ceny) - 3 - VW_Golf_R_predstaveni_04Volkswagen uvádí na trh Golf R a Scirocco R (ceny) - 4 - VW_Golf_R_predstaveni_05Volkswagen uvádí na trh Golf R a Scirocco R (ceny) - 5 - VW_Golf_R_predstaveni_06Volkswagen uvádí na trh Golf R a Scirocco R (ceny) - 6 - VW_Golf_R_predstaveni_07Volkswagen uvádí na trh Golf R a Scirocco R (ceny) - 7 - VW_Golf_R_predstaveni_08Volkswagen uvádí na trh Golf R a Scirocco R (ceny) - 8 - VW_Golf_R_predstaveni_09Volkswagen uvádí na trh Golf R a Scirocco R (ceny) - 9 - VW_Golf_R_predstaveni_10Volkswagen uvádí na trh Golf R a Scirocco R (ceny) - 10 - VW_Golf_R_predstaveni_11Volkswagen uvádí na trh Golf R a Scirocco R (ceny) - 11 - VW_Golf_R_predstaveni_12 Volkswagen uvádí na trh Golf R a Scirocco R (ceny) - 12 - VW_Scirocco_R_predstaveni_01Volkswagen uvádí na trh Golf R a Scirocco R (ceny) - 13 - VW_Scirocco_R_predstaveni_02Volkswagen uvádí na trh Golf R a Scirocco R (ceny) - 14 - VW_Scirocco_R_predstaveni_03Volkswagen uvádí na trh Golf R a Scirocco R (ceny) - 15 - VW_Scirocco_R_predstaveni_04Volkswagen uvádí na trh Golf R a Scirocco R (ceny) - 16 - VW_Scirocco_R_predstaveni_05Volkswagen uvádí na trh Golf R a Scirocco R (ceny) - 17 - VW_Scirocco_R_predstaveni_06Volkswagen uvádí na trh Golf R a Scirocco R (ceny) - 18 - VW_Scirocco_R_predstaveni_07Volkswagen uvádí na trh Golf R a Scirocco R (ceny) - 19 - VW_Scirocco_R_predstaveni_08Volkswagen uvádí na trh Golf R a Scirocco R (ceny) - 20 - VW_Scirocco_R_predstaveni_09Volkswagen uvádí na trh Golf R a Scirocco R (ceny) - 21 - VW_Scirocco_R_predstaveni_10Volkswagen uvádí na trh Golf R a Scirocco R (ceny) - 22 - VW_Scirocco_R_predstaveni_11

Mirek Brokeš

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše