VW Polo R WRC: německý závoďák poprvé v akci (video)

Volkswagen se letos rozhodl vrátit do seriálu nejprestižnějších automobilových soutěží, tentokrát pod vlastní značkou. A jeho Polo R WRC již brousí asfalt.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

VW Polo R WRC: německý závoďák poprvé v akci (video)

4.11.2011 | Petr Miler | Přidat příspěvek

VW Polo R WRC: německý závoďák poprvé v akci (video)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Volkswagen se letos rozhodl vrátit do seriálu nejprestižnějších automobilových soutěží, tentokrát pod vlastní značkou. A jeho Polo R WRC již brousí asfalt.

Volkswagen letos v květnu k překvapení mnohých oznámil, že se pustí do boje v seriálu WRC. Vzhledem k aktuálním pravidlům této soutěže se jeho avizovanou zbraní logicky stal speciál postavený na bázi současného Pola. Automobilka mu říká Polo R WRC a pokud vrabci střeše nejsou po flámu, pak by mělo platit i to, že díky existenci „véercéčka” vnikne také silniční Polo R.

O tom ale dnes mluvit nechceme. Ačkoli lidé od VW oznámili svou budoucí účast ve světovém šampionátu v rallye již letos v květnu, dali rovnou na vědomí, že s plným zapojením do závodění počítají až v roce 2013. Je tedy zřejmé, že od představení prvních skic vozu až k odhalení jeho finálního provedení bude nutné ujít pořádný kus cesty, automobilka ale svůj příslib zjevně nebere na lehkou váhu.

Již šest měsíců po prvním oficiálním avízu totiž má hotový první prototyp, který se rozhodla protáhnout vinicemi u Veldenzu poblíž německého Trieru. Pokud máte alespoň drobné povědomí o současném seriálu WRC, pak jistě víte, že se na tomto místě jezdí německá rallye a právě na jedné z jejích rychlostních zkoušek první testy proběhly.

Za volantem se vystřídali Ulrich Hackenberg z představenstva VW a slavný soutěžní jezdec Carlos Sainz, který se na vývoji vozu též podílí. Na připraveném, ani ne tříkilometrovém asfaltovém okruhu ujeli spolu s kopilotem Timem Gottschalkem skoro 100 kilometrů a pochopitelně si pochvalovali, jak vývoj vozu zdárně probíhá.

Na přiloženém videu si můžete prohlédnout, jak to Veldenzu v uplynulých dnech vypadalo a jak moc to Polu R WRC sluší v akci. Řekli bychom, že stydět se zatím nemá za co...


VW Polo R WRC: německý závoďák poprvé v akci (video) - 1 - VW Polo R WRC testy prvni 01VW Polo R WRC: německý závoďák poprvé v akci (video) - 2 - VW Polo R WRC testy prvni 02VW Polo R WRC: německý závoďák poprvé v akci (video) - 3 - VW Polo R WRC testy prvni 03VW Polo R WRC: německý závoďák poprvé v akci (video) - 4 - VW Polo R WRC testy prvni 04VW Polo R WRC: německý závoďák poprvé v akci (video) - 5 - VW Polo R WRC testy prvni 05
VW Polo R WRC při prvních ostrých testech

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.