Ve WRC s okamžitou platností končí nejúspěšnější tým posledních dekád

Překvapivá zpráva přichází od týmu, který v tomto století vyhrál šampionát devětkrát a loni získal na palubu nejlepšího pilota posledních let. Právě ten ale odchází a s ním končí i všichni ostatní.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Ve WRC s okamžitou platností končí nejúspěšnější tým posledních dekád

20.11.2019 | Mirek Mazal

Ve WRC s okamžitou platností končí nejúspěšnější tým posledních dekád

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Překvapivá zpráva přichází od týmu, který v tomto století vyhrál šampionát devětkrát a loni získal na palubu nejlepšího pilota posledních let. Právě ten ale odchází a s ním končí i všichni ostatní.

Soutěžní tým Citroën Racing se dostal do zapeklité situace. Nejlepší jezdec posledních let Sébastien Ogier ohlásil odchod z týmu a následoval jej i jeho finský kolega Esapekka Lappi. Francouzská stáj chvíli hledala východiska, před pár hodinami ale oznámila překvapivé rozuzlení - ve WRC s okamžitou platností končí.

Vysvětlení tohoto rozhodnutí je podobně nečekané jako rozhodnutí samo. Citroën říká, že v tuto chvíli není k dispozici žádný jezdec nejvyšších kvalit, se kterým by tým mohl pomýšlet na nejvyšší mety. Světový šampionát tak přichází o tradičního účastníka v červených barvách, který si v posledních dvou dekádách připsal díky Sebastiénu Ogierovi více jezdeckých titulů než jakýkoli jiný - získal jich celkem devět.

Nutno ovšem dodat, že Francouzům se v posledních letech nedařilo tak, jak bývali zvyklí. Dříve nepřemožitelný Ogier měl platnou smlouvu ještě na jeden rok, ale po letošním neúspěchu (dá-li se tak o třetím místě v šampionátu hovořit) dvouletý kontrakt přerušil a posílil konkurenční Toyotu. Japonci letos dojeli celkově první a díky Ogierovi mají větší šanci zopakovat svůj úspěch i v příštích dvanácti měsících, které budou pravděpodobně pro francouzského profesionála úplně poslední.

Druhý nejlepší jezdec v dějinách WRC svým krokem překvapil, ačkoliv se zvěsti o zběhnutí k Toyotě objevovaly v minulosti. Hovořilo se o složitém fungování celého týmu Citroën, jediný dobrý výsledek v posledních deseti závodech si připsal v Turecké rallye, kde vyhrál Ogier následovaný Lappim. Druhý jmenovaný zatím neodhalil další plány, zatímco letos třetí muž konečného pořadí si chce dlouho oznámený závěr kariéry v roce 2020 zpříjemnit za volantem špičkové Toyoty.


Ve WRC s okamžitou platností končí nejúspěšnější tým posledních dekád - 1 - Sebastien Ogier konci v Citroenu foto 01Ve WRC s okamžitou platností končí nejúspěšnější tým posledních dekád - 2 - Sebastien Ogier konci v Citroenu foto 02Ve WRC s okamžitou platností končí nejúspěšnější tým posledních dekád - 3 - Sebastien Ogier konci v Citroenu foto 03Ve WRC s okamžitou platností končí nejúspěšnější tým posledních dekád - 4 - Sebastien Ogier konci v Citroenu foto 04Ve WRC s okamžitou platností končí nejúspěšnější tým posledních dekád - 5 - Sebastien Ogier konci v Citroenu foto 05Ve WRC s okamžitou platností končí nejúspěšnější tým posledních dekád - 6 - Sebastien Ogier konci v Citroenu foto 06Ve WRC s okamžitou platností končí nejúspěšnější tým posledních dekád - 7 - Sebastien Ogier konci v Citroenu foto 07Ve WRC s okamžitou platností končí nejúspěšnější tým posledních dekád - 8 - Sebastien Ogier konci v Citroenu foto 08Ve WRC s okamžitou platností končí nejúspěšnější tým posledních dekád - 9 - Sebastien Ogier konci v Citroenu foto 09Ve WRC s okamžitou platností končí nejúspěšnější tým posledních dekád - 10 - Sebastien Ogier konci v Citroenu foto 10
Sébastien Ogier předčasně mění působiště a speciální Citroën C3 vymění za Toyotu Yaris. Francouzi toto rozhodnutí nerozdýchali a šampionátu okamžitě končí

Zdroj: Citroën Racing

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše