Reklama

Z malého parkovacího místa jde rychle vyjet i bez velkého umu. Podívejte se, jak

Vyjet z řady zaparkovaných aut je někdy pořádná nepříjemnost. Ukázali jsme vám, jak to rychle vyřešit šikovnýma rukama a nohama, ale co když je nemáte?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Z malého parkovacího místa jde rychle vyjet i bez velkého umu. Podívejte se, jak

20.2.2018 | Mirek Mazal | 13 příspěvků

Vyjet z řady zaparkovaných aut je někdy pořádná nepříjemnost. Ukázali jsme vám, jak to rychle vyřešit šikovnýma rukama a nohama, ale co když je nemáte?

Aut na silnicích přibývá mnohem rychleji než parkovacích míst pro ně určených, navíc sama auta jsou čím dál větší. To logicky způsobuje potíže s parkováním, které někdy nabírá bizarních podob. Známe to i od nás, hlavně z velkých měst. Tam se v centrech i na sídlištích parkuje nárazník na nárazník a problémem bývá auto nejen zaparkovat, ale pak se z těžce nalezeného místa také dostat ven. Jde to skoro vždy, ale zabere to čas, kterého má na rozdávání jen málokdo.

Jak úzký „chlívek” opustit v mžiku, jsme vám ukazovali nedávno. Byl to chytrý způsob nevyžadující víc než to správné auto a řidičský um, jedno z toho ale mít nemusíte. A i kdyby ano, pořád to nebyla cesta příliš ohleduplná k samotnému vozu. Tuto instruktáž měla na svědomí brazilská policie, kde zřejmě mají s parkováním opravdu velké problémy. I další způsob, jak si s vyparkováním a tentokrát také zaparkováním auta poradit snáze totiž pochází z Brazílie.

Vidíme tedy auto registrované v Argentině, nachází se ale na brazilské ulici. Jde o Ford Mondeo třetí generace, který má u zadní nápravy namontované přídavné kolečko, které se pomocí elektromotoru vysune, nadzvedne auto a vystrčí jej z řady na požadovanou stranu. A pochopitelně, pomoci umí i se zaparkováním - stačí auto do mezery „zapíchnout” přídí a zadní osu uklidit s pomocí tohoto systému.

Typické páté kolo u vozu, ale v tomto případě není na obtíž, naopak zkrátí obtížnou manipulaci v omezeném prostoru. Pozoruhodné je, že tento nápad není nový, Argentinec tím jen uvedl do praxe ideu z 50. let minulého století původem z USA. Přítomné publikum se nestačilo divit, jak je také možné snadno dostat auto z parkovacího místa a my se divíme, že podobnou věc žádná automobilka dosud nenabídla jako příplatkový prvek. Však s parkováním má problémy tolik lidí a něco podobného by nemohlo stát ani vážit mnoho...

Z malého parkovacího místa jde rychle vyjet i bez velkého umu. Podívejte se, jak - 1 - Pridavne kolo na vyparkovani z rady Mondeo Brazilie 01Z malého parkovacího místa jde rychle vyjet i bez velkého umu. Podívejte se, jak - 2 - Pridavne kolo na vyparkovani z rady Mondeo Brazilie 02Z malého parkovacího místa jde rychle vyjet i bez velkého umu. Podívejte se, jak - 3 - Pridavne kolo na vyparkovani z rady Mondeo Brazilie 03Z malého parkovacího místa jde rychle vyjet i bez velkého umu. Podívejte se, jak - 4 - Pridavne kolo na vyparkovani z rady Mondeo Brazilie 04
Výborná pomůcka na přeplněné ulice, kde se musí auta skládat centimetry od sebe. Ale i kdyby ne, s parkováním pomůže každému

Zdroj: Viral Hog@Youtube

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 13 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama