Z této nehody vyvázl řidič nezraněn. Poznáte vůbec, v jakém jel autě?

Neskutečné štěstí v neštěstí měl tento řidič, když jeho vůz na dálnici doslova slisovaly dva kamiony. Vystoupil sám, ač nehoda změnila auto k nepoznání.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Z této nehody vyvázl řidič nezraněn. Poznáte vůbec, v jakém jel autě?

21.10.2016 | Petr Miler | 19 příspěvků

Z této nehody vyvázl řidič nezraněn. Poznáte vůbec, v jakém jel autě?

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Neskutečné štěstí v neštěstí měl tento řidič, když jeho vůz na dálnici doslova slisovaly dva kamiony. Vystoupil sám, ač nehoda změnila auto k nepoznání.

Je to jedna z nejnebezpečnějších nehod, kterou si lze představit - náraz rozjetého auta do stojícího kamionu na dálnici. Je tu všechno špatně. Kamion stojí, je těžký, po nárazu se prakticky nehne a deformovatelnost zádi jeho návěsu je minimální. Návěs je také dost vysoký, takže klíčové deformovatelné části vozu jej do značné míry minou. Aby toho nebylo málo, jen zřídka se auto do kamionu „trefí” celou svou šíří, což následky pro postiženou část vozu umocňuje. A pochopitelně, jsme na dálnici, takže do hry vstupuje i vyšší vstupní rychlost.

Takové nehody bohužel nejsou výjimečné - nepozorný řidič přehlédne kamion stojící v odstavném pruhu či nedobrzdí včas před kolonou na exitu a neštěstí je na světě. Následky jsou často fatální a teď si představte, že za této situace ještě narazí do už nabouraného osobního auta druhý kamion zezadu. Vlastně si to ani nemusíte představovat, přesně tohle se v úterý stalo na nizozemské dálnici A12 mezi Goudou a Haagem.

Hovořit o improvizovaném silničním lisu tady není nemístné, však se podívejte na přiložené fotky. Možná si řeknete, že tohle nemohl nikdo přežít, opak je ale pravdou. I v této neuvěřitelné shodě nepříznivých okolností se našlo pár příznivých - řidič jel v autě sám a právě jeho prostor zasáhla nehoda ze všeho nejméně, přidejte si k tomu dobrou pasivní bezpečnost auta a výsledkem je, že řidič dokonce vystoupil z auta sám a nezraněn. Byl převezen do nemocnice, po rutinní prohlídce byl ale podle informací policie ještě v úterý propuštěn a domů odešel po svých. To je skutečně k nevíře.

Není to ale jediný zajímavý aspekt této děsivé nehody. Když se totiž na auto podíváte, řeknete si, že to musí být snad něco jako Aston Martin Cygnet, nějaké supermini. Nic takového to ale není a schválně zkuste z něčeho poznat, o jaký vůz jde, bez nápovědy. Realitu vám prozradíme níže.


Z této nehody vyvázl řidič nezraněn. Poznáte vůbec, v jakém jel autě? - 1 - Nehoda zmenila auto k nepoznani kamiony 01Z této nehody vyvázl řidič nezraněn. Poznáte vůbec, v jakém jel autě? - 2 - Nehoda zmenila auto k nepoznani kamiony 02Z této nehody vyvázl řidič nezraněn. Poznáte vůbec, v jakém jel autě? - 3 - Nehoda zmenila auto k nepoznani kamiony 03Z této nehody vyvázl řidič nezraněn. Poznáte vůbec, v jakém jel autě? - 4 - Nehoda zmenila auto k nepoznani kamiony 04Z této nehody vyvázl řidič nezraněn. Poznáte vůbec, v jakém jel autě? - 5 - Nehoda zmenila auto k nepoznani kamiony 05Z této nehody vyvázl řidič nezraněn. Poznáte vůbec, v jakém jel autě? - 6 - Nehoda zmenila auto k nepoznani kamiony 06
I z takto zdemolovaného auta může řidič vystoupit nezraněn. Naštěstí nevezl spolujezdce ani vepředu, ani vzadu, ti by takové štěstí měli jen stěží

Prohlédli jste si fotky? Pokud jste poznali, že jde o Renault Kadjar, máte od nás titul Hrdina dne, protože existuje jen naprosté minimum vodítek, jak to poznat. Třeba design kol. Všechno ostatní je zdeformované, zničené či zmenšené. A pokud jste to nepoznali, nic si z toho nedělejte, ani z redakce neuspěl nikdo. Tip Toyota Verso byl ale aspoň velikostně blízko...

Z této nehody vyvázl řidič nezraněn. Poznáte vůbec, v jakém jel autě? - 7 - Renault Kadjar 2015 nova oficialni sada 01Z této nehody vyvázl řidič nezraněn. Poznáte vůbec, v jakém jel autě? - 8 - Renault Kadjar 2015 nova oficialni sada 02Z této nehody vyvázl řidič nezraněn. Poznáte vůbec, v jakém jel autě? - 9 - Renault Kadjar 2015 nova oficialni sada 03Z této nehody vyvázl řidič nezraněn. Poznáte vůbec, v jakém jel autě? - 10 - Renault Kadjar 2015 nova oficialni sada 06Z této nehody vyvázl řidič nezraněn. Poznáte vůbec, v jakém jel autě? - 11 - Renault Kadjar 2015 nova oficialni sada 05Z této nehody vyvázl řidič nezraněn. Poznáte vůbec, v jakém jel autě? - 12 - Renault Kadjar 2015 nova oficialni sada 13
To dnes poloviční auto vážně kdysi býval Renault Kadjar. Jen kola prozradí...

Zdroj: Politie Gouda@Twitter

Petr Miler

Diskuze 19 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše