Žena jela pozdě do práce, po absurdní honičce s policií jde na roky za mříže

Úplně zbytečný rozruch nastal po snaze jedné ženy dojet včas do práce. Touha nepřijet pozdě ve výsledku znamenala, že nedojela vůbec a do práce se ani hned tak nepodívá.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Žena jela pozdě do práce, po absurdní honičce s policií jde na roky za mříže

1.10.2019 | Mirek Mazal

Žena jela pozdě do práce, po absurdní honičce s policií jde na roky za mříže

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Úplně zbytečný rozruch nastal po snaze jedné ženy dojet včas do práce. Touha nepřijet pozdě ve výsledku znamenala, že nedojela vůbec a do práce se ani hned tak nepodívá.

Američanka s neobvykle sestaveným žebříčkem životních hodnot přišla minulý týden o řidičský průkaz, spoustu peněz i léta svobody. Soudce byl po seznámení s tím, jak se obviněná za volantem staršího Chevroletu pokusila uniknout policii, nekompromisní. Poškodila přitom veřejný majetek, ohrozila ostatní účastníky provozu a přišla také o vlastní auto.

Teprve 23letý Imani C. Edwards řídila Chrysler Pacifica s příliš zatmavenými skly a neoriginální registrační značkou, proto se ji policie na dálnici před Clevelandem rozhodla zastavit. Místo zastavení a klidného vyřešení případu se Imani rozhodla ujet a dálniční hlídka se pustila do dlouhé honičky zaznamenané na video služebního vozidla.

Záznam byl důkazním materiálem u soudu, předseda Michael Shaughnessy byl šokován tím, jak se Edwards chovala, když odmítla snížit rychlost a podrobit se kontrole. Rozumné řešení nahradil pokus o ujetí s porušením celé plejády předpisů. Zpočátku jízda vypadala klidně, ale tempo postupně rostlo. Chevrolet několikrát schytal několik pořádných ran, technika Pacificy ale přežila až do konce téměř půlhodinové honičky.

Soudce marně vzpomínal na podobný případ. Nerozumné jednání vyneslo řidičce 57 měsíců vězení natvrdo plus patnáctileté odebrání řidičáku. Odsouzená navíc musí státu zaplatit 26 tisíc dolarů (616 tisíc Kč) za škody způsobené policejním vozům, kterým zastavení jedné ženy trvalo dost dlouhou dobu. Konečné sevření do kleští pouličního sloupu a houkajícího SUV umožnilo dostat řidičku z vozidla. Zasahujícím důstojníkům řekla, že prostě spěchala do práce - dost absurdní motivaci pro takové chování.


Žena jela pozdě do práce, po absurdní honičce s policií jde na roky za mříže - 1 - Zena ujizdela policii cestou do prace 01Žena jela pozdě do práce, po absurdní honičce s policií jde na roky za mříže - 2 - Zena ujizdela policii cestou do prace 02Žena jela pozdě do práce, po absurdní honičce s policií jde na roky za mříže - 3 - Zena ujizdela policii cestou do prace 03Žena jela pozdě do práce, po absurdní honičce s policií jde na roky za mříže - 4 - Zena ujizdela policii cestou do prace 04Žena jela pozdě do práce, po absurdní honičce s policií jde na roky za mříže - 5 - Zena ujizdela policii cestou do prace 05Žena jela pozdě do práce, po absurdní honičce s policií jde na roky za mříže - 6 - Zena ujizdela policii cestou do prace 06Žena jela pozdě do práce, po absurdní honičce s policií jde na roky za mříže - 7 - Zena ujizdela policii cestou do prace 07Žena jela pozdě do práce, po absurdní honičce s policií jde na roky za mříže - 8 - Zena ujizdela policii cestou do prace 08Žena jela pozdě do práce, po absurdní honičce s policií jde na roky za mříže - 9 - Zena ujizdela policii cestou do prace 09Žena jela pozdě do práce, po absurdní honičce s policií jde na roky za mříže - 10 - Zena ujizdela policii cestou do prace 10Žena jela pozdě do práce, po absurdní honičce s policií jde na roky za mříže - 11 - Zena ujizdela policii cestou do prace 11Žena jela pozdě do práce, po absurdní honičce s policií jde na roky za mříže - 12 - Zena ujizdela policii cestou do prace 12
Žena spěchala do práce, proto ujížděla policejním hlídkám. V zápalu boje několikrát narazila, ale pořád myslela na správnou signalizaci směrovkami. Soudce ji za její činy vyměřil léta nepodmíněného odnětí svobody

Zdroj: KDVR

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše