Dosud utajovaná sbírka aut se může rovnat výstředním dealerstvím té nejvyšší úrovně

Existují auta, které je výjimečné vlastnit jednou, tady je ale můžeme vidět dvakrát. Místo vypadá skoro jako prodejna dealera exkluzivních vozů, je to ale „jen” soukromá sbírka.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Fascinace a historie

Dosud utajovaná sbírka aut se může rovnat výstředním dealerstvím té nejvyšší úrovně

1.8.2019 | Mirek Mazal

Dosud utajovaná sbírka aut se může rovnat výstředním dealerstvím té nejvyšší úrovně

/

Existují auta, které je výjimečné vlastnit jednou, tady je ale můžeme vidět dvakrát. Místo vypadá skoro jako prodejna dealera exkluzivních vozů, je to ale „jen” soukromá sbírka.

Toutuber Tima Burtona alias Shmee150 už svými videy rozdává radost už pěkných pár let a teď přišel s dalším automobilovým potěšením. Nejedno benzínové srdce zaplesá během návštěvy soukromé sbírky vozů umístěné kdesi v Miami. Jeden z velmi bohatých Američanů postupně zřídil megalomanskou kolekci obsahující italské, americké, britské, japonské a dokonce i francouzské artefakty automobilového umění všeho druhu.

Návštěva uvnitř chrámu motorismu začala pohledem na britskou klasiku v podobě vystaveného Rolls-Roycu Phantom II a dvou klasických Bentley. Vedle nablýskaných veteránů v jedné řadě parkuje italská flotila uvedena červeným Ferrari F12tdf a hned dvojicí LaFerrari. Silný úvod nepolevuje, protože vedle hybridní dvojice italských hypersportů mají své místo drahocenné verze jako Ferrari 458 Speciale Aperta, Dino, F60 America, 550 Barchetta, 488 Spider, 488 Pista a famózní 275 GTB/4.

Co auto, to ceněný originál. Na italskou přehlídku navazuje soubor dalších výjimečností, konkrétně si z Japonska do Miami našly cestu Lexus LFA Nürburgring Package opět hned ve dvou exemplářích - těchto aut vzniklo jen 50. Je to opět něco nevídaného a Shmee150 nestačil koukat ani na Shelby Series 1, Pontiac GTO nebo pár Citroenů SM přímo z Francie.

Na druhé straně velké garáže má své místo několik závodních speciálů uložených na dvoupatrových stojanech. U stropu odpočívá například Toyota Celica R28, Ferrari 360 GTI, Pontiac série NASCAR, Ferrari 488 Challenge nebo dokonce třetí Lexus LFA. Tajemný majitel si pořídil dále několik Chevroletů Corvette, ozdobou je elegantní Jaguar E-Type i BMW Z8. Ke konci procházky rájem Tim ještě pohlédne například na sadu sedmi Toyot 2000GT různého provedení.

Mimořádný majetek jednoho muže rozšiřuje do obdivuhodné hodnoty vystavený motor Lexusu LFA, který zřejmě jako jediný opustil továrnu neusazený v revolučním stroji. Za technickým doplňkem garáže Tim natočil ještě odpočinkovou zónu, ale koho by zajímala kožená křesla, když na dosah je automobilová smetánka první kategorie.


Dosud utajovaná sbírka aut se může rovnat výstředním dealerstvím té nejvyšší úrovně - 1 - Shmee150 sbirka aut v Miami foto 01Dosud utajovaná sbírka aut se může rovnat výstředním dealerstvím té nejvyšší úrovně - 2 - Shmee150 sbirka aut v Miami foto 02Dosud utajovaná sbírka aut se může rovnat výstředním dealerstvím té nejvyšší úrovně - 3 - Shmee150 sbirka aut v Miami foto 03Dosud utajovaná sbírka aut se může rovnat výstředním dealerstvím té nejvyšší úrovně - 4 - Shmee150 sbirka aut v Miami foto 04Dosud utajovaná sbírka aut se může rovnat výstředním dealerstvím té nejvyšší úrovně - 5 - Shmee150 sbirka aut v Miami foto 05Dosud utajovaná sbírka aut se může rovnat výstředním dealerstvím té nejvyšší úrovně - 6 - Shmee150 sbirka aut v Miami foto 06Dosud utajovaná sbírka aut se může rovnat výstředním dealerstvím té nejvyšší úrovně - 7 - Shmee150 sbirka aut v Miami foto 07Dosud utajovaná sbírka aut se může rovnat výstředním dealerstvím té nejvyšší úrovně - 8 - Shmee150 sbirka aut v Miami foto 08Dosud utajovaná sbírka aut se může rovnat výstředním dealerstvím té nejvyšší úrovně - 9 - Shmee150 sbirka aut v Miami foto 09Dosud utajovaná sbírka aut se může rovnat výstředním dealerstvím té nejvyšší úrovně - 10 - Shmee150 sbirka aut v Miami foto 10Dosud utajovaná sbírka aut se může rovnat výstředním dealerstvím té nejvyšší úrovně - 11 - Shmee150 sbirka aut v Miami foto 11Dosud utajovaná sbírka aut se může rovnat výstředním dealerstvím té nejvyšší úrovně - 12 - Shmee150 sbirka aut v Miami foto 12Dosud utajovaná sbírka aut se může rovnat výstředním dealerstvím té nejvyšší úrovně - 13 - Shmee150 sbirka aut v Miami foto 13Dosud utajovaná sbírka aut se může rovnat výstředním dealerstvím té nejvyšší úrovně - 14 - Shmee150 sbirka aut v Miami foto 14Dosud utajovaná sbírka aut se může rovnat výstředním dealerstvím té nejvyšší úrovně - 15 - Shmee150 sbirka aut v Miami foto 15Dosud utajovaná sbírka aut se může rovnat výstředním dealerstvím té nejvyšší úrovně - 16 - Shmee150 sbirka aut v Miami foto 16Dosud utajovaná sbírka aut se může rovnat výstředním dealerstvím té nejvyšší úrovně - 17 - Shmee150 sbirka aut v Miami foto 17Dosud utajovaná sbírka aut se může rovnat výstředním dealerstvím té nejvyšší úrovně - 18 - Shmee150 sbirka aut v Miami foto 18Dosud utajovaná sbírka aut se může rovnat výstředním dealerstvím té nejvyšší úrovně - 19 - Shmee150 sbirka aut v Miami foto 19Dosud utajovaná sbírka aut se může rovnat výstředním dealerstvím té nejvyšší úrovně - 20 - Shmee150 sbirka aut v Miami foto 20
Americká sbírka aut byla dosud ukryta před zraky zvědavců, až Shmee150 ji mohl ukázat v plné kráse

Zdroj: Shmee150@Youtube

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše