Fanda si v garáži postavil reálnou kopii auta z počítačové hry. Je úžasně přesná

Mladík ukázal pozitivní následky hraní počítačových her. Smyšlený stroj z dílny programátorů se přes zimu stal skutečným automobilem.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Fascinace a historie

Fanda si v garáži postavil reálnou kopii auta z počítačové hry. Je úžasně přesná

23.4.2018 | Mirek Mazal | Přidat příspěvek

Fanda si v garáži postavil reálnou kopii auta z počítačové hry. Je úžasně přesná

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Mladík ukázal pozitivní následky hraní počítačových her. Smyšlený stroj z dílny programátorů se přes zimu stal skutečným automobilem.

Ve hře Need for Speed: Most Wanted se hráč má stát nejhledanějším pirátem silnic na seznamu všech policistů. Imaginární rebelie za volantem nejrychlejších sporťáků uspokojovala dny a noci za počítačem nejednoho mladého nadšence spáleného benzinu. Takovým se při pohledu na následující video musí vybavit hodiny strávené před obrazovkou, protože úvodní stříbrno-modré BMW doopravdy jezdí ve skutečném světě.

Andre Klebleyev od září 2017 do března 2018 vlastníma rukama postavil upravenou repliku BMW M3 E46 GTR přesně podle Need For Speed. Není to mechanik ani cokoli podobného - jak sám říká, chtěl okolí dokázat, že se člověk dokáže vlastní vůlí naučit všechno, po čem touží. Andre neměl zkušenosti ani peníze, ale vynahradil to trpělivostí a ctižádostivostí.

Ze standardního BMW vytvořil velmi věrnou kopii herního automobilu, a to znamená podstatně jiný vzhled včetně rozšířené stavby karoserie s bočním vývodem výfuku. Odhodlaný kutil vyměnil hodiny hraní na počítači za dny a noci zábavy v garáži. Všechny díly musel napasovat k sobě, otvory ručně vyřezával dle náčrtů jednoho po druhém, aby spáry byly co nejmenší.

Z malé garáže o velikosti pár metrů čtverečných se během půl roku stala improvizovaná karosárna, a také lakovna. Nic nebylo problém, Andre si na koleni poradil se vším za relativně krátký čas. Vzhledově se vzoru přiblížil tak blízko, že nechybí ani dvě výfukové koncovky u spolujezdce, bílé lemy přechodu mezi barvami anebo pořádné křídlo na kufru.

Jízdní vlastnosti nezůstaly pozadu za agresivním vzhledem, protože velká kola doplňují nastavitelné tlumiče firmy KW. Motorový prostor zůstal beze změn, hlavní pozornost se týká vnějšího vzhledu a interiéru, kam se místo červených kožených sedadel nastěhovaly závodní skořepiny Recaro.

Působivá stavba, ale majitel přiznal, že mnoho věcí stále není podle jeho představ. Chtěl by na tento projekt navázat druhou verzí, na které aplikuje všechny své poznatky z budování prvotního pokusu. Na provizorní podmínky jedné stísněné místnosti a dvou šikovných rukou je ale už toto úžasná práce, třebaže výsledný vzhled auta jistě nebude po chuti každému...


Fanda si v garáži postavil reálnou kopii auta z počítačové hry. Je úžasně přesná - 1 - BMW M3 E46 GTR Need for Speed Most Wanted replika 01Fanda si v garáži postavil reálnou kopii auta z počítačové hry. Je úžasně přesná - 2 - BMW M3 E46 GTR Need for Speed Most Wanted replika 02Fanda si v garáži postavil reálnou kopii auta z počítačové hry. Je úžasně přesná - 3 - BMW M3 E46 GTR Need for Speed Most Wanted replika 03Fanda si v garáži postavil reálnou kopii auta z počítačové hry. Je úžasně přesná - 4 - BMW M3 E46 GTR Need for Speed Most Wanted replika 04Fanda si v garáži postavil reálnou kopii auta z počítačové hry. Je úžasně přesná - 5 - BMW M3 E46 GTR Need for Speed Most Wanted replika 05Fanda si v garáži postavil reálnou kopii auta z počítačové hry. Je úžasně přesná - 6 - BMW M3 E46 GTR Need for Speed Most Wanted replika 06Fanda si v garáži postavil reálnou kopii auta z počítačové hry. Je úžasně přesná - 7 - BMW M3 E46 GTR Need for Speed Most Wanted replika 07Fanda si v garáži postavil reálnou kopii auta z počítačové hry. Je úžasně přesná - 8 - BMW M3 E46 GTR Need for Speed Most Wanted replika 08Fanda si v garáži postavil reálnou kopii auta z počítačové hry. Je úžasně přesná - 9 - BMW M3 E46 GTR Need for Speed Most Wanted replika 09Fanda si v garáži postavil reálnou kopii auta z počítačové hry. Je úžasně přesná - 10 - BMW M3 E46 GTR Need for Speed Most Wanted replika 10Fanda si v garáži postavil reálnou kopii auta z počítačové hry. Je úžasně přesná - 11 - BMW M3 E46 GTR Need for Speed Most Wanted replika 11Fanda si v garáži postavil reálnou kopii auta z počítačové hry. Je úžasně přesná - 12 - BMW M3 E46 GTR Need for Speed Most Wanted replika 12Fanda si v garáži postavil reálnou kopii auta z počítačové hry. Je úžasně přesná - 13 - BMW M3 E46 GTR Need for Speed Most Wanted replika 13Fanda si v garáži postavil reálnou kopii auta z počítačové hry. Je úžasně přesná - 14 - BMW M3 E46 GTR Need for Speed Most Wanted replika 14Fanda si v garáži postavil reálnou kopii auta z počítačové hry. Je úžasně přesná - 15 - BMW M3 E46 GTR Need for Speed Most Wanted replika 15Fanda si v garáži postavil reálnou kopii auta z počítačové hry. Je úžasně přesná - 16 - BMW M3 E46 GTR Need for Speed Most Wanted replika 16
Takto si Američan postavil povedenou kopii BMW M3 GTR z počítačové hry Need for Speed: Most Wanted, zkraje bez jakýchkoli odborných znalostí

Zdroj: Andre Klebleyev@Youtube

Mirek Mazal

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.