Slavné Ferrari s dvanáctiválcem uprostřed pojme až neuvěřitelně mnoho bagáže

Dvanáctiválcový supersport je asi to poslední auto, které byste tipovali na schopný stěhovák. S tím správným příplatkovým doplňkem lze ale i v něm vyjet za poznáním s veškerými nezbytnostmi.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Fascinace a historie

Slavné Ferrari s dvanáctiválcem uprostřed pojme až neuvěřitelně mnoho bagáže

14.10.2019 | Mirek Mazal

Slavné Ferrari s dvanáctiválcem uprostřed pojme až neuvěřitelně mnoho bagáže

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Dvanáctiválcový supersport je asi to poslední auto, které byste tipovali na schopný stěhovák. S tím správným příplatkovým doplňkem lze ale i v něm vyjet za poznáním s veškerými nezbytnostmi.

Spolu s legendárním Lamborghini Countach zůstane Ferrari Testarossa zřejmě už navždy ikonou automobilismu 80. let. Symbol jedné éry měl 4,9 litrový motor s dvanácti válci s plochým uspořádáním. Jednotka byla umístěna za posádkou a navazoval na ni pětirychlostní manuál s pohonem zadních kol. Vytříbená technika zaměřena na zážitkovému řízení byla doplněna charakteristickými tvary vypouklých blatníků zdobených mřížkovaným sáním studeného vzduchu.

První vyrobené Testarossy vypadaly obzvláště zajímavě, odlišíte je podle jediného vnějšího zrcátka. To bylo umístěno na A-sloupku a bylo součástí první a dnes vzácné konfigurace Monospeccio pojmenované právě podle jediné možnosti výhledu dozadu.

Možná výrobce podcenil přehlednost prostoru za zadními světly, na praktické potřeby zákazníků ale tvůrci mysleli, jakkoli se sporťák s motorem uprostřed zdá pro něco takového naprosto nevhodný. Kupci prvních kusů ikonického Ferrari sice nemohli mít druhé zrcátko, nicméně ušetřené liry bylo možné vydat za exkluzivní doplňky padnoucí přesně do úložných míst vozidla.

Majetní zájemci mohli volitelně zakoupit originální sadu různě velkých zavazadel, které dohromady pojmou mnohem více nákladu, než by kohokoli napadlo. Soubor stylové bagáže se skládal ze šesti kožených tašek speciálně navržených tak, aby se vešly do volných prostor kompaktního supersportu. Cestování na nejvyšší úrovni sliboval dokonalý materiál doplněný o zámky a loga automobilky.

Kvalitu italského brašnářství z roku 1987 ukázal Dan - majitel rudé Testarossy i s dodnes zánovní sadou šesti originálních zavazadel. Komplet poctivě následuje rozměry prostorů před kabinou a uvnitř ní. Pod přední kapotu se skutečně vejdou čtyři tašky, ale Dan musel zavzpomínat na hru Tetris, aby cvičně uložil hnědé kufry na místo určení. Dva zbývající kusy hezky zapadly za odklopná sedadla dvoučlenné posádky. Výrobce zde připravil popruhy se suchým zipem, aby věci nelétaly uvnitř automobilu.

Balení zabralo více času, ovšem s Testarossou bylo možné skutečně odjet stylově i na delší dovolenou. Jediný háček asi tušíte, neboť u Ferrari je veskrze obvyklý. Za těchto pár tašek Italové účtovali 10 000 dolarů, dnešním kursem 235 tisíc Kč. Za to si jiní lidé kupují celá auta...


Slavné Ferrari s dvanáctiválcem uprostřed pojme až neuvěřitelně mnoho bagáže - 1 - Ferrari Testarossa originalni zavazadla foto 01Slavné Ferrari s dvanáctiválcem uprostřed pojme až neuvěřitelně mnoho bagáže - 2 - Ferrari Testarossa originalni zavazadla foto 02Slavné Ferrari s dvanáctiválcem uprostřed pojme až neuvěřitelně mnoho bagáže - 3 - Ferrari Testarossa originalni zavazadla foto 03Slavné Ferrari s dvanáctiválcem uprostřed pojme až neuvěřitelně mnoho bagáže - 4 - Ferrari Testarossa originalni zavazadla foto 04Slavné Ferrari s dvanáctiválcem uprostřed pojme až neuvěřitelně mnoho bagáže - 5 - Ferrari Testarossa originalni zavazadla foto 05Slavné Ferrari s dvanáctiválcem uprostřed pojme až neuvěřitelně mnoho bagáže - 6 - Ferrari Testarossa originalni zavazadla foto 06Slavné Ferrari s dvanáctiválcem uprostřed pojme až neuvěřitelně mnoho bagáže - 7 - Ferrari Testarossa originalni zavazadla foto 07Slavné Ferrari s dvanáctiválcem uprostřed pojme až neuvěřitelně mnoho bagáže - 8 - Ferrari Testarossa originalni zavazadla foto 08Slavné Ferrari s dvanáctiválcem uprostřed pojme až neuvěřitelně mnoho bagáže - 9 - Ferrari Testarossa originalni zavazadla foto 09Slavné Ferrari s dvanáctiválcem uprostřed pojme až neuvěřitelně mnoho bagáže - 10 - Ferrari Testarossa originalni zavazadla foto 10Slavné Ferrari s dvanáctiválcem uprostřed pojme až neuvěřitelně mnoho bagáže - 11 - Ferrari Testarossa originalni zavazadla foto 11Slavné Ferrari s dvanáctiválcem uprostřed pojme až neuvěřitelně mnoho bagáže - 12 - Ferrari Testarossa originalni zavazadla foto 12Slavné Ferrari s dvanáctiválcem uprostřed pojme až neuvěřitelně mnoho bagáže - 13 - Ferrari Testarossa originalni zavazadla foto 13Slavné Ferrari s dvanáctiválcem uprostřed pojme až neuvěřitelně mnoho bagáže - 14 - Ferrari Testarossa originalni zavazadla foto 14
Dan ukázal kufry Ferrari Testarossa v ceně cca 10 tisíc dolarů (235 tisíc Kč), jen ty přesně padnou do dostupných prostorů „rudé hlavy”

Zdroj: Normal Guy Supercar@Youtube

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše