Kultovní sporťák se prodal překvapivě levně i přes vizáž, která ho proslavila

Rok trvalo, než se stále více uctívané japonské kupé proměnilo v oranžový klenot, který zazářil ve snímku Rychle a zběsile. A jakkoliv ji poté podepsal i bratr Paula Walkera, na cenu to vliv nemělo.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Fascinace a historie

Kultovní sporťák se prodal překvapivě levně i přes vizáž, která ho proslavila

21.7.2020 | Petr Prokopec

Kultovní sporťák se prodal překvapivě levně i přes vizáž, která ho proslavila

/

Foto: Platinum Car Sale

Rok trvalo, než se stále více uctívané japonské kupé proměnilo v oranžový klenot, který zazářil ve snímku Rychle a zběsile. A jakkoliv ji poté podepsal i bratr Paula Walkera, na cenu to vliv nemělo.

O kvalitách snímků Rychle a zběsile si sice můžete myslet cokoliv, nicméně pro svět aut udělaly mnohé. Za světovou proslulost jim vděčí především Toyota Supra čtvrté generace, ze které se díky nim stala nesmrtelná ikona. Řada lidí tak po premiéře prvního snímku začala sériová kupátka přeměňovat na oranžové klenoty, přičemž ceny vzrostly několikanásobně prakticky přes noc. Záhy sice došlo na jisté vystřízlivění, to však bylo spojené právě s tuningovými kreacemi. Nedotčené vozy v původním stavu naopak zamířily až k nebesům.

Že nejde o pouhé domněnky, dokládá vývoj z posledních měsíců. Třeba v březnu tak byla na aukci na Amelia Islandu prodána Supra za neskutečných 137 200 dolarů (cca 3,2 milionu Kč). Najeto totiž měla pouze 15 924 kilometrů. A co bylo mnohem podstatnější, dosavadní majitel lpěl na originální kondici. Supra se tedy i takřka tři dekády po svém vzniku pyšnila sériovou karoserií, černým lakem, černým koženým interiérem a třílitrovým šestiválcovým turbem, které se obešlo bez jakéhokoli dalšího dopingu.

Modifikace byly oproti tomu spojeny s kouskem, který se prodal nedávno ve Velké Británii. Jeho nový majitel si přitom může z fleku hrát na herce Paula Walkera, který to s japonskou ikonou v prvním díle filmové franšízy natřel i Ferrari. Kromě lahví Nitra se kupé dočkalo také zakázkového bodykitu Bomex, spoileru APR, 19palcových litých kol či oranžového laku Arianco Atlas, který běžně patří do palety Lamborghini. Stranou pak nezůstaly ani grafické polepy.

Stavba vozu zabrala celý rok a kromě exteriéru zahrnovala i zakázkové přečalounění interiéru. Ten pak dokonce loni ozdobil svým podpisem i Cody B. Walker, bratr filmové hvězdy, který je rovněž nemalým automobilovým nadšencem. Jako takový v srpnu 2019 zamířil v doprovodu dalšího herce Tyrese Gibsona na festival Fuel Fest, kde právě tato Supra nechyběla. Tak jako ostatně mnoho dalších vozů, které jsou neodmyslitelně spojené s filmy Rychle a zběsile.

Suma sumárum tu tedy máme slavný filmový vzhled, stejně jako onen „hvězdný dotek“. Ovšem ani to nestačilo k tomu, aby se tato Supra prodala za vyšší sumu. Místo toho změnila majitele za 29 995 liber, tedy asi 882 tisíc Kč, jakkoliv dle prodejce měla mít najeto pouze 10 tisíc mil. Stejně tak ovšem měla být vybavena také manuálem, ze snímků je ovšem jasně patrný automat. A rovněž volant vpravo, který ovšem v Británii jistě nebyl přitěžujícím prvkem.

Znovu se tak potvrzuje, že není všechno zlato, co se třpytí. Supra čtvrté generace tak sice zůstává naprostou ikonou, ovšem paradoxně pouze v originálním stavu, jakkoliv se o její proslulost nejvíce zasloužila filmová verze, která měla k originálu hodně daleko. Přímo ta se přitom před pěti lety prodala na aukci za 185 tisíc dolarů (4,3 mil. Kč), nicméně šlo o stroj, který se skutečně objevil na filmovém plátně. Replik si ale lidé zjevně tolik nepovažují, a to ani přesto, když je ozdobí slavný podpis.


Kultovní sporťák se prodal překvapivě levně i přes vizáž, která ho proslavila - 1 - Toyota Supra 1994 Fast and Furious replika na prodej 01Kultovní sporťák se prodal překvapivě levně i přes vizáž, která ho proslavila - 2 - Toyota Supra 1994 Fast and Furious replika na prodej 02Kultovní sporťák se prodal překvapivě levně i přes vizáž, která ho proslavila - 3 - Toyota Supra 1994 Fast and Furious replika na prodej 03Kultovní sporťák se prodal překvapivě levně i přes vizáž, která ho proslavila - 4 - Toyota Supra 1994 Fast and Furious replika na prodej 04Kultovní sporťák se prodal překvapivě levně i přes vizáž, která ho proslavila - 5 - Toyota Supra 1994 Fast and Furious replika na prodej 05Kultovní sporťák se prodal překvapivě levně i přes vizáž, která ho proslavila - 6 - Toyota Supra 1994 Fast and Furious replika na prodej 06Kultovní sporťák se prodal překvapivě levně i přes vizáž, která ho proslavila - 7 - Toyota Supra 1994 Fast and Furious replika na prodej 07Kultovní sporťák se prodal překvapivě levně i přes vizáž, která ho proslavila - 8 - Toyota Supra 1994 Fast and Furious replika na prodej 08Kultovní sporťák se prodal překvapivě levně i přes vizáž, která ho proslavila - 9 - Toyota Supra 1994 Fast and Furious replika na prodej 09Kultovní sporťák se prodal překvapivě levně i přes vizáž, která ho proslavila - 10 - Toyota Supra 1994 Fast and Furious replika na prodej 10Kultovní sporťák se prodal překvapivě levně i přes vizáž, která ho proslavila - 11 - Toyota Supra 1994 Fast and Furious replika na prodej 11Kultovní sporťák se prodal překvapivě levně i přes vizáž, která ho proslavila - 12 - Toyota Supra 1994 Fast and Furious replika na prodej 12Kultovní sporťák se prodal překvapivě levně i přes vizáž, která ho proslavila - 13 - Toyota Supra 1994 Fast and Furious replika na prodej 13Kultovní sporťák se prodal překvapivě levně i přes vizáž, která ho proslavila - 14 - Toyota Supra 1994 Fast and Furious replika na prodej 14Kultovní sporťák se prodal překvapivě levně i přes vizáž, která ho proslavila - 15 - Toyota Supra 1994 Fast and Furious replika na prodej 15Kultovní sporťák se prodal překvapivě levně i přes vizáž, která ho proslavila - 16 - Toyota Supra 1994 Fast and Furious replika na prodej 16Kultovní sporťák se prodal překvapivě levně i přes vizáž, která ho proslavila - 17 - Toyota Supra 1994 Fast and Furious replika na prodej 17Kultovní sporťák se prodal překvapivě levně i přes vizáž, která ho proslavila - 18 - Toyota Supra 1994 Fast and Furious replika na prodej 18Kultovní sporťák se prodal překvapivě levně i přes vizáž, která ho proslavila - 19 - Toyota Supra 1994 Fast and Furious replika na prodej 19Kultovní sporťák se prodal překvapivě levně i přes vizáž, která ho proslavila - 20 - Toyota Supra 1994 Fast and Furious replika na prodej 20Kultovní sporťák se prodal překvapivě levně i přes vizáž, která ho proslavila - 21 - Toyota Supra 1994 Fast and Furious replika na prodej 21
Toyota Supra upravená dle filmu Rychle a zběsile se prodala překvapivě levně. Foto: Platinum Car Sale

Kultovní sporťák se prodal překvapivě levně i přes vizáž, která ho proslavila - 22 - Toyota Supra 1994 Fast and Furious replika na prodej 22Kultovní sporťák se prodal překvapivě levně i přes vizáž, která ho proslavila - 23 - Toyota Supra 1994 Fast and Furious replika na prodej 23Kultovní sporťák se prodal překvapivě levně i přes vizáž, která ho proslavila - 24 - Toyota Supra 1994 Fast and Furious replika na prodej 24
A to přesto, že ji loni svým podpisem ozdobil bratr Paula Walkera Cody. Foto: Platinum Car Sale

Zdroj: Platinum Car Sale

Petr Prokopec

Autobazar

zobrazit vše