Lovec automobilových pokladů náhodou objevil obří kolekci neježděných ikon

Někdy se mermomocí snažíte něčeho dosáhnout a stejně se vám to nepodaří. A jindy se ani nepokoušíte a něco ještě lepšího vám spadne do klína. Přesně to se přihodilo známému lovci opuštěných aut v Texasu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Fascinace a historie

Lovec automobilových pokladů náhodou objevil obří kolekci neježděných ikon

13.8.2019 | Mirek Mazal

Lovec automobilových pokladů náhodou objevil obří kolekci neježděných ikon

/

Někdy se mermomocí snažíte něčeho dosáhnout a stejně se vám to nepodaří. A jindy se ani nepokoušíte a něco ještě lepšího vám spadne do klína. Přesně to se přihodilo známému lovci opuštěných aut v Texasu.

Hlavní naplní pořadu Barn Find Hunter a jeho ústřední postavy Toma Cottera je hledání aut opuštěných ve stodolách, v garážích a na dalších podobných místech. Milovník automobilových objevů na základě tipů pravidelně vyráží do různých koutů USA a snaží se nám ukázat poklady na čtyřech kolech, které by jinak zůstaly očím veřejnosti skryty. Někdy do takového bádání investuje opravdu mnoho energie a přesto odejde s prázdnýma rukama, tentokrát se ale stal pravý opak.

Tom před rokem natočil jednu z epizod pořadu v Texasu u jednoho ze sběratelů amerických aut. Uplynulo 12 měsíců a na místo činu se musel vrátit, protože mu v hlavě zůstalo jedno oranžové kombi jménem Ford Galaxie (sic, nikoli moderní Galaxy). Dlouhý koráb prošel renovací a měl posloužit Tomovu více jak tisícikilometrovému výletu do McPhersonu v Kansasu, hned na počátku jej ale přiměl zastavit oplocený areál v Lubbocku v Texasu, kde na travnaté louce stály desítky amerických veteránů.

Spousta více či méně rozpadlých kusů americké automobilové historie prodávaných po 500 dolarech ale nebylo to nejzajímavější, co nakonec objevil. Kus cesty od tohoto místa spatřil další řadu amerických musclecars. Zajel blíž, seznámil se s dalším majitelem Rickem a teprve koukal, na co narazil.

Ke svému překvapení zjistil, že kousek od silnice bezprizorně stojí např. ceněný Pontiac GTO Judge. Červené kupé s bílým interiérem zůstalo po léta na dešti a volá po lepším uskladnění, jinak se ale zdá být nepoužité. Počítadlo ujetých kilometrům tomu neodporuje, ukazuje pouze 3,8 km.

I další ledabyle pohozená auta jsou nezřídka vzácná. Ford Mustang Boss z roku 1970, Chevrolet Camaro 1969, Pontiac Trans Am, Ford Cabover 1956, Oldsmobile Cutlass Supreme 1972 praktický Ford Econoline nebo dravý Plymouth Barracuda, to je jen dílčí pohled na to, co všechno z Rickovy kolekce lze označit za hodnotné, ale neopečovávané. Další auta se nachází pod zaprášenými plachtami, některá se dočkala ubytování v některých ze stodol, vidět je řada veteránů, závodních vozů i vysloužilých limuzín.

Zapálený sběratel Rick na svých pozemcích opravdu hodně, další desítky obyčejnějších aut čekající na vedlejší parcele v podobném stavu. Mezi hromadami skladovaných věcí se najde i spousta náhradních dílů a dalších automobilových artefaktů, jako dobové cedule či dětská auta. Málokterý z pokladů je ale v udržované kondici, většina prostě jen stojí na jednom a tom samém místě.

Majitel je nepochybně zvláštní člověk, auta a cokoli s nimi související více hromadí než co jiného. Jen pár z výše zmíněných vozů má jistě multimilionovou hodnotu, Rick se ale nehodlá zabývat žádnými obchodními nabídkami. Svá auta prodávat nechce, i když pro ně zdánlivě nemá žádné využití.


Lovec automobilových pokladů náhodou objevil obří kolekci neježděných ikon - 1 - Sbirky starych aut u silnice USA foto 01Lovec automobilových pokladů náhodou objevil obří kolekci neježděných ikon - 2 - Sbirky starych aut u silnice USA foto 02Lovec automobilových pokladů náhodou objevil obří kolekci neježděných ikon - 3 - Sbirky starych aut u silnice USA foto 03
Tom Cotter jel projet loni objevený Ford Galaxie...

Lovec automobilových pokladů náhodou objevil obří kolekci neježděných ikon - 4 - Sbirky starych aut u silnice USA foto 09Lovec automobilových pokladů náhodou objevil obří kolekci neježděných ikon - 5 - Sbirky starych aut u silnice USA foto 10Lovec automobilových pokladů náhodou objevil obří kolekci neježděných ikon - 6 - Sbirky starych aut u silnice USA foto 11Lovec automobilových pokladů náhodou objevil obří kolekci neježděných ikon - 7 - Sbirky starych aut u silnice USA foto 12Lovec automobilových pokladů náhodou objevil obří kolekci neježděných ikon - 8 - Sbirky starych aut u silnice USA foto 13Lovec automobilových pokladů náhodou objevil obří kolekci neježděných ikon - 9 - Sbirky starych aut u silnice USA foto 14Lovec automobilových pokladů náhodou objevil obří kolekci neježděných ikon - 10 - Sbirky starych aut u silnice USA foto 15Lovec automobilových pokladů náhodou objevil obří kolekci neježděných ikon - 11 - Sbirky starych aut u silnice USA foto 16Lovec automobilových pokladů náhodou objevil obří kolekci neježděných ikon - 12 - Sbirky starych aut u silnice USA foto 17Lovec automobilových pokladů náhodou objevil obří kolekci neježděných ikon - 13 - Sbirky starych aut u silnice USA foto 18Lovec automobilových pokladů náhodou objevil obří kolekci neježděných ikon - 14 - Sbirky starych aut u silnice USA foto 19Lovec automobilových pokladů náhodou objevil obří kolekci neježděných ikon - 15 - Sbirky starych aut u silnice USA foto 20Lovec automobilových pokladů náhodou objevil obří kolekci neježděných ikon - 16 - Sbirky starych aut u silnice USA foto 21Lovec automobilových pokladů náhodou objevil obří kolekci neježděných ikon - 17 - Sbirky starych aut u silnice USA foto 22
...při jízdě sním ale narazil na vskutku obří kolekci amerických aut a všemožných artefaktů s nimi souvisejících. Jejich majitel Rick vzal sběratelství skutečně od podlahy a nastřádal obrovské množství aut i s náhradními díly, i velmi cenné stroje ale nechává v podstatě chátrat

Zdroj: Hagerty@Youtube

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše