Muž v ruské továrně nafotil, jak smutně končí unikátní prototypy nových aut

Stroje historické hodnoty, které by jednoho dne mohly mapovat v muzeu značky vývoj toho či onoho modelu, v případě Uralu jen smutně chátrají v opuštěných prostorách za jednou z výrobních hal.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Fascinace a historie

Muž v ruské továrně nafotil, jak smutně končí unikátní prototypy nových aut

5.9.2019 | Mirek Mazal

Muž v ruské továrně nafotil, jak smutně končí unikátní prototypy nových aut

/

Stroje historické hodnoty, které by jednoho dne mohly mapovat v muzeu značky vývoj toho či onoho modelu, v případě Uralu jen smutně chátrají v opuštěných prostorách za jednou z výrobních hal.

Uralský automobilový závod sídlící v Čeljabinské oblasti vyrábí hlavně pro domácí trh rozličné těžké automobily. Společnost produkuje mimo jiné terénní náklaďáky s pohonem 4x4, 6x6, 8x8 a s nosností do 20 tun nebo autobusy do nepohody s náhonem 4x4 či 6x6. Do běžně nepřístupných výrobních prostorů společnosti se v rámci dne otevřených dveří mohli podívat novináři a někteří se nestačili divit.

Jeden z nich publikoval na webu poutavý fotografický report z akce. Samotná výroba je relativně nezajímavá, daleko větší pozornost poutají prototypy odtavené na volném prostranství za jednou z hal. Společnost na uchování historie značky evidentně moc nedá, unikátní koncepty stojí opuštěné na větru a dešti a na jejich stavu je to znát. Některé prototypy odložené v křoví už jsou řádně rezavé, jinými prorůstá zeleň.

O trochu pozornosti prosí hned vedle fabriky například několik zkušebních Uralů 432065, což je univerzální 4x4 z roku 2012 pro zemědělskou práci. Vedle parkují vojenské koncepty s prázdnými pneumatikami, opodál v dalších řadách chátrá kamion Ural 6464 z roku 2005 a člověk si všimne i několika kříženců ruské techniky se zahraničními díly od firem jako Iveco či MAN.

Zeleným lakem zaujme zcela nová silniční mula s kabinou původně určenou pro variabilní MAN TGS. Pokusný ruský exemplář byl postaven v roce 2017, ale nemůže pokračovat do výroby, protože sériové produkci zabránily sankce uvalené západem. Rusové projekt přerušili, auto vyvezli na mráz a čekali na obnovení vývojových prací. Teď už se ale nezdá, že by k němu kdy mohlo dojít. Prototypy mají nejlepší chvíle za sebou a Putin nemá snahu ustoupit ze svých pozic. Snad jen smilování někoho z vedení automobilky může tyto stroje zachránit před postupným rozkladem.


Muž v ruské továrně nafotil, jak smutně končí unikátní prototypy nových aut - 1 - Uralsky automobilovy zavod foto 01Muž v ruské továrně nafotil, jak smutně končí unikátní prototypy nových aut - 2 - Uralsky automobilovy zavod foto 02Muž v ruské továrně nafotil, jak smutně končí unikátní prototypy nových aut - 3 - Uralsky automobilovy zavod foto 03Muž v ruské továrně nafotil, jak smutně končí unikátní prototypy nových aut - 4 - Uralsky automobilovy zavod foto 04Muž v ruské továrně nafotil, jak smutně končí unikátní prototypy nových aut - 5 - Uralsky automobilovy zavod foto 05Muž v ruské továrně nafotil, jak smutně končí unikátní prototypy nových aut - 6 - Uralsky automobilovy zavod foto 06Muž v ruské továrně nafotil, jak smutně končí unikátní prototypy nových aut - 7 - Uralsky automobilovy zavod foto 07
Ruský novinář nahlédl do továrny Uralského automobilového závodu

Muž v ruské továrně nafotil, jak smutně končí unikátní prototypy nových aut - 8 - Uralsky automobilovy zavod foto 08Muž v ruské továrně nafotil, jak smutně končí unikátní prototypy nových aut - 9 - Uralsky automobilovy zavod foto 09Muž v ruské továrně nafotil, jak smutně končí unikátní prototypy nových aut - 10 - Uralsky automobilovy zavod foto 10Muž v ruské továrně nafotil, jak smutně končí unikátní prototypy nových aut - 11 - Uralsky automobilovy zavod foto 11Muž v ruské továrně nafotil, jak smutně končí unikátní prototypy nových aut - 12 - Uralsky automobilovy zavod foto 12Muž v ruské továrně nafotil, jak smutně končí unikátní prototypy nových aut - 13 - Uralsky automobilovy zavod foto 13Muž v ruské továrně nafotil, jak smutně končí unikátní prototypy nových aut - 14 - Uralsky automobilovy zavod foto 14Muž v ruské továrně nafotil, jak smutně končí unikátní prototypy nových aut - 15 - Uralsky automobilovy zavod foto 15Muž v ruské továrně nafotil, jak smutně končí unikátní prototypy nových aut - 16 - Uralsky automobilovy zavod foto 16Muž v ruské továrně nafotil, jak smutně končí unikátní prototypy nových aut - 17 - Uralsky automobilovy zavod foto 17Muž v ruské továrně nafotil, jak smutně končí unikátní prototypy nových aut - 18 - Uralsky automobilovy zavod foto 18Muž v ruské továrně nafotil, jak smutně končí unikátní prototypy nových aut - 19 - Uralsky automobilovy zavod foto 19Muž v ruské továrně nafotil, jak smutně končí unikátní prototypy nových aut - 20 - Uralsky automobilovy zavod foto 20
Mnohem zajímavější podívaná čekala mimo zpřístupněné haly, za továrnou doslova prosí o smilování řada cenných prototypů v různém stádiu rozkladu

Zdroj: Drom

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše