Muž ztratil ceněné Ferrari za více než 10 milionů Kč, už ho ani nehledá

Zní to jako neuvěřitelný, vybájený příběh, jenže skutečně se stal, vlastně se stále ještě odehrává. A s ohledem na okolnosti má docela pochopitelné důvody.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Fascinace a historie

Muž ztratil ceněné Ferrari za více než 10 milionů Kč, už ho ani nehledá

26.12.2019 | Petr Miler

Muž ztratil ceněné Ferrari za více než 10 milionů Kč, už ho ani nehledá

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Zní to jako neuvěřitelný, vybájený příběh, jenže skutečně se stal, vlastně se stále ještě odehrává. A s ohledem na okolnosti má docela pochopitelné důvody.

Snad každému z nás se v životě stalo, že něco ztratil. Klíče od domu, platební kartu, doklady, možná i celou peněženku. Nebo třeba nějaké věci v šatně na plovárně či ve fitness centru. Leckomu se mohlo i stát, že ztratil klíče od auta, ale celé auto? To se zdá skoro nemožné a když už, těžko půjde o Ferrari 250 GTE - ceněný stroj, který se letos na aukcích prodává za ceny přesahující 10 milionů Kč. Jenže přesně k tomuto došlo.

Dozvídáme se o tom díky fóru Pistonheads a jednomu z jeho dávných členů. Ten se na něm po delší odmlce pochlubil tím, že si koupil nové auto, Lexus LFA. Není to žádný internetový „vejtaha”, který na fóru ukáže snímky z vyhledávače a snaží se být zajímavý. Je to člověk, kterému patří úctyhodná kolekce aut, z nichž část můžete vidět na snímcích níže a i koupě samotného vzácného LFA (1 z pouhých 27 kusů v evropské specifikaci) svědčí o tom, že půjde o velmi bohatého člověka - ceny pár dostupných exemplářů v Evropě se pohybují okolo 17 milionů korun. Nakonec, na fóru si říká „2manycars”, česky „příliš mnoho aut”, tolik jich přibližně má.

Právě kolem tohoto vozu a dalších aut stejného majitele se točila řeč, až se jeden z diskutujících zeptal, jestli také není majitelem Ferrari 250 GTE, o kterém kdysi byla na fóru řeč. A vskutku je, tedy spíše byl.

Tohle auto mu patřilo už v roce 2011, kdy se pustil do jeho renovace. Na fóru lze najít i fotky po rozebrání vozu a jeho počínající renovaci, která měla zabrat roky s cílem následně vůz prodat v aukci a výtěžkem podpořit děti nemocné rakovinou. K tomu ale nakonec nedošlo, neboť i když sám vůz neprodal, dnes už neví, kde je. Podle svých slov jej ztratil.

Jak se to mohlo stát? Ironií osudu on sám rakovinou onemocněl. Měl nádor na mozku, jeho léčba trvala léta a vyžádala si i operaci mozku, při níž ztratil část paměti. Sám si nyní není schopen vzpomenout, kde auto nechal a nikdo z těch, kteří mu s renovací pomáhali, mu nedal jasné vodítko, kde jej nyní hledat. To je samo o sobě bizarní, ještě bizarnější ale je, že ho ani aktivně nehledá. Podle jeho slov mu teď na nějakém autě nesejde a věnuje energii raději svému malému potomkovi.

Pochopitelně, pro všechny ostatní je to vzácný, cenný stroj, a tak jej hledají, zatím ale bez úspěchu. Jsme zvědavi, jestli se jej někdy podaří objevit - je docela dobře možné, že někdo využil či spíše zneužil nemoci majitele a auto někde zpeněžil, kdo ví. Každopádně, kdybyste náhodou někde narazili na bezprizorní modré GTE, může to být právě onen ztracený kus...

Dobře, to žertujeme, ale jak vidno, i tak cenné auto lze ztratit. Stačí nepříznivá shoda okolností a majitel tak bohatý, že jej „10 milionů sem, 10 milionů tam” trápí měně než jiné, pro nás třeba obyčejnější věci.


Muž ztratil ceněné Ferrari za více než 10 milionů Kč, už ho ani nehledá - 1 - Ferrari 250 GTE ztracene 01Muž ztratil ceněné Ferrari za více než 10 milionů Kč, už ho ani nehledá - 2 - Ferrari 250 GTE ztracene 02Muž ztratil ceněné Ferrari za více než 10 milionů Kč, už ho ani nehledá - 3 - Ferrari 250 GTE ztracene 03Muž ztratil ceněné Ferrari za více než 10 milionů Kč, už ho ani nehledá - 4 - Ferrari 250 GTE ztracene 04Muž ztratil ceněné Ferrari za více než 10 milionů Kč, už ho ani nehledá - 5 - Ferrari 250 GTE ztracene 05Muž ztratil ceněné Ferrari za více než 10 milionů Kč, už ho ani nehledá - 6 - Ferrari 250 GTE ztracene 06Muž ztratil ceněné Ferrari za více než 10 milionů Kč, už ho ani nehledá - 7 - Ferrari 250 GTE ztracene 07Muž ztratil ceněné Ferrari za více než 10 milionů Kč, už ho ani nehledá - 8 - Ferrari 250 GTE ztracene 08Muž ztratil ceněné Ferrari za více než 10 milionů Kč, už ho ani nehledá - 9 - Ferrari 250 GTE ztracene 09Muž ztratil ceněné Ferrari za více než 10 milionů Kč, už ho ani nehledá - 10 - Ferrari 250 GTE ztracene 10Muž ztratil ceněné Ferrari za více než 10 milionů Kč, už ho ani nehledá - 11 - Ferrari 250 GTE ztracene 11
Na těchto fotkách vidíme počínající renovaci Ferrari 250 GTE vozu v roce 2011. Tehdy byl vůz ještě pod kontrolou majitele

Muž ztratil ceněné Ferrari za více než 10 milionů Kč, už ho ani nehledá - 12 - Ferrari 250 GTE ztracene 12Muž ztratil ceněné Ferrari za více než 10 milionů Kč, už ho ani nehledá - 13 - Ferrari 250 GTE ztracene 13Muž ztratil ceněné Ferrari za více než 10 milionů Kč, už ho ani nehledá - 14 - Ferrari 250 GTE ztracene 14Muž ztratil ceněné Ferrari za více než 10 milionů Kč, už ho ani nehledá - 15 - Ferrari 250 GTE ztracene 15Muž ztratil ceněné Ferrari za více než 10 milionů Kč, už ho ani nehledá - 16 - Ferrari 250 GTE ztracene 16Muž ztratil ceněné Ferrari za více než 10 milionů Kč, už ho ani nehledá - 17 - Ferrari 250 GTE ztracene 17
Dnes dotyčný netuší, kde ho naposledy nechal a ani ho to netrápí. Jen pár vozů z jeho sbírky ukazuje, že do kapsy vážně nemá hluboko...

Zdroje: Pistonheads poprvé a podruhé

Petr Miler

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.