Nadšenec úžasně zdokumentoval záchranu starého auta, fascinuje jako oprava sama

Neuvěřitelným způsobem si vyhrál nejen se samotnou opravou, ale i s její dokumentací nadšený restaurátor. Zachránil auto mířící na vrakoviště a k tomu nám připravil fascinující podívanou.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Fascinace a historie

Nadšenec úžasně zdokumentoval záchranu starého auta, fascinuje jako oprava sama

31.8.2019 | Mirek Mazal

Nadšenec úžasně zdokumentoval záchranu starého auta, fascinuje jako oprava sama

/

Neuvěřitelným způsobem si vyhrál nejen se samotnou opravou, ale i s její dokumentací nadšený restaurátor. Zachránil auto mířící na vrakoviště a k tomu nám připravil fascinující podívanou.

Pečlivé renovace starých vozidel zasluhují obdiv už kvůli odvaze vrátit se imaginárně v čase a poznávat konstrukční finty z dob, kdy výrobním linkám nevládli roboti. Už touha neposlat doslouživší automobil do šrotu volá po nominaci na pořádný metál a jeden pořádný by měl nosit George Karellas. Je doslova posedlý snahou vracet starým automobilům kondici zbrusu nového vozu, navíc to dělá velmi originálním způsobem.

Neuvěřitelná preciznost Karellase uvěznila v garáži na několik let, během nichž se věnoval záchraně kompletně prorezivělého Range Roveru Vogue SE z roku 1991. Restaurátorské práce nespočívaly jen v rychlém přelakování nejhorších míst, umytí exteriéru a nafocení nových fotografií. Svědomitý automechanik to vzal z gruntu a vozidlo rozebral skoro na prvočinitele a všechny poškozené části vlastnoručně obnovil.

Perfekcionista tělem i duší nepřehlédl ani jednu zkorodovanou skulinku, odšrouboval veškeré spoje, vysadil západky, vytáhl hadičky i odloupl těsnění, zkrátka dostal se k úplným základům kostry Range Roveru. Detailní rozborka měla jediný cíl - odřezat všechna příliš shnilá místa, navařit nové kusy plechu, vše poté obrousit a postupně celou stavbu natřít novou základovou barvou. Příkladně ošetřené součástky poté začal skládat zpět na jejich původní místo až do úplného konce.

Opravdu příkladný postup zachytil kameru, i s tím si ale neskutečně vyhrál. Většina jeho skoro 1,5hodinové reportáže je složena ze statických záběrů poskládaných rychle za sebe. Auto se vám tak doslova mění před očima, aniž bychom viděli byť jen Karellasovu ruku. Nedá se to popsat slovy, ani zachytit na screenech, to prostě musíte vidět. Zdráháme se odhadovat, kolik času muselo sebrat jen toto, je to mistrovské dílo svého druhu.

Výsledek nazvaný „How I restored a Classic Range Rover and saved it from the junkyard“ čili „Jak jsem obnovil klasický Range Rover a zachránil ho před šrotištěm“ nejlépe ukazuje, jak složité bylo tohle auto opravit. Cílevědomý restaurátor jde nejlepším příkladem majitelům starých aut, renovátorům i filmařům. Klobouk dolů až na zem, bez přehánění.


Nadšenec úžasně zdokumentoval záchranu starého auta, fascinuje jako oprava sama - 1 - Range Rover Vogue SE 1991 renovace 01Nadšenec úžasně zdokumentoval záchranu starého auta, fascinuje jako oprava sama - 2 - Range Rover Vogue SE 1991 renovace 02Nadšenec úžasně zdokumentoval záchranu starého auta, fascinuje jako oprava sama - 3 - Range Rover Vogue SE 1991 renovace 03Nadšenec úžasně zdokumentoval záchranu starého auta, fascinuje jako oprava sama - 4 - Range Rover Vogue SE 1991 renovace 04Nadšenec úžasně zdokumentoval záchranu starého auta, fascinuje jako oprava sama - 5 - Range Rover Vogue SE 1991 renovace 05Nadšenec úžasně zdokumentoval záchranu starého auta, fascinuje jako oprava sama - 6 - Range Rover Vogue SE 1991 renovace 06Nadšenec úžasně zdokumentoval záchranu starého auta, fascinuje jako oprava sama - 7 - Range Rover Vogue SE 1991 renovace 07Nadšenec úžasně zdokumentoval záchranu starého auta, fascinuje jako oprava sama - 8 - Range Rover Vogue SE 1991 renovace 08Nadšenec úžasně zdokumentoval záchranu starého auta, fascinuje jako oprava sama - 9 - Range Rover Vogue SE 1991 renovace 09Nadšenec úžasně zdokumentoval záchranu starého auta, fascinuje jako oprava sama - 10 - Range Rover Vogue SE 1991 renovace 10Nadšenec úžasně zdokumentoval záchranu starého auta, fascinuje jako oprava sama - 11 - Range Rover Vogue SE 1991 renovace 11Nadšenec úžasně zdokumentoval záchranu starého auta, fascinuje jako oprava sama - 12 - Range Rover Vogue SE 1991 renovace 12Nadšenec úžasně zdokumentoval záchranu starého auta, fascinuje jako oprava sama - 13 - Range Rover Vogue SE 1991 renovace 13Nadšenec úžasně zdokumentoval záchranu starého auta, fascinuje jako oprava sama - 14 - Range Rover Vogue SE 1991 renovace 14
Detailní renovace Range Roveru z roku 1991 fascinuje hlavně svou nádhernou dokumentací - pusťte si video, jinak to nelze připodobnit

Zdroj: SOUP . Classic Motoring@Youtube

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše