Po nehodě zemřel nejlepší prodejce aut všech dob, z prvního dealerství ho vyhodili

Neskutečných 1 425 aut za jediný rok dokázal prodat tento muž. Jde o tak výjimečný počin, že si zasloužil i zápis v Guinnessově knize rekordů. rekordů. Teď nás bohužel navždy opustil.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Fascinace a historie

Po nehodě zemřel nejlepší prodejce aut všech dob, z prvního dealerství ho vyhodili

13.3.2019 | Mirek Mazal

Po nehodě zemřel nejlepší prodejce aut všech dob, z prvního dealerství ho vyhodili

/

Neskutečných 1 425 aut za jediný rok dokázal prodat tento muž. Jde o tak výjimečný počin, že si zasloužil i zápis v Guinnessově knize rekordů. rekordů. Teď nás bohužel navždy opustil.

Joe Girard bude už navždy spojen s uměním obchodovat s auty na té nejvyšší úrovni. Na vrcholu své kariéry v roce 1973 dokázal prodat celkem 1 425 nových automobilů během pouhých 12 měsíců, čímž se zapsal do Guinnessovy knihy rekordů jako nejlepší prodejce nových aut všech dob. A jeho výkon bude už stěží kdy překonán.

Narodil se 1. listopadu 1928 v Detroitu do chudé rodiny italských přistěhovalců jako Joseph Samuel Girardi a svou pracovní kariéru začal v různých nepříliš prestižních profesích. Chvíli se živil i jako čistič bot, postupem času ale začal stále lépe projevovat svůj obchodní talent. Ten dal najevo i tím, že si nechal změnit jméno na Joe Girard, aby na okolí působil jako stoprocentní Američan - ze zákazníků cítil nedůvěru v lidi, kteří měli italský, zejména pak sicilský původ.

První zlom v jeho kariéře nastal v roce 1963, kdy se stal prodejcem aut Chevroletu u jednoho detroitského dealera. Záhy byl ale vyhozen kvůli používání „příliš agresivních obchodních taktik” a přesunul se k do dealerství Merollis Chevrolet v Eastpointe, kde strávil celý zbytek své obchodní kariéry. Následujících patnáct let našel majitele pro více než 13 tisíc nových aut.

Po celou tu dobu byl motivován nedůvěrou předchozího zaměstnavatele, kterému na konci každého roku posílal souhrn svých obchodních výsledků se slovy: „Vyhodil jste toho špatného!” Skončit s tím musel v roce 1977, kdy už ověnčen světovým rekordem opustil svou milovanou práci ze zdravotních důvodů.

Girardův organismus nevydržel obrovské pracovní nasazení, ze světa ale nezmizel, díky svým dalším aktivitám se stal ještě slavnějším. O svých schopnostech a zkušenostech začal přednášet a napsal i několik knih, nejpříznačněji tu s názvem „Jak prodat cokoli, komukoli”. Jako prodejce se vždy stavěl čelem ke všem profesním výzvám, překypoval tvrdou pílí, odhodláním a talentem. Byl známý tím, že nikdy neuznával přestávky, jedl v průběhu dne a čas si nevyhradil ani na oběd. S kolegy neměl čas rozebírat nepodstatná témata, sotva se ráno pozdravili, byl zkrátka naprosto oddán své profesi.

Jeho obchodní praktiky budou od teď bohužel budou připomínat už jen knihy a nahrávky z motivačních přednášek, protože Joe Girard 28. února zemřel na následky zranění, která utrpěl po nehodě - ve vlastním domě spadl ze schodů. Ve věku úctyhodných 90 let tak odešel jeden z nejvíce inspirativních lidí ve světě aut, čest jeho památce.


Po nehodě zemřel nejlepší prodejce aut všech dob, z prvního dealerství ho vyhodili - 1 - Joe Girard rekord v prodeji vozu za rok v ohrozeni 01Po nehodě zemřel nejlepší prodejce aut všech dob, z prvního dealerství ho vyhodili - 2 - Joe Girard rekord v prodeji vozu za rok v ohrozeni 02Po nehodě zemřel nejlepší prodejce aut všech dob, z prvního dealerství ho vyhodili - 3 - Girard rekord v prodeji vozu za rok v ohrozeni dalsi 01Po nehodě zemřel nejlepší prodejce aut všech dob, z prvního dealerství ho vyhodili - 4 - Girard rekord v prodeji vozu za rok v ohrozeni dalsi 02Po nehodě zemřel nejlepší prodejce aut všech dob, z prvního dealerství ho vyhodili - 5 - Girard rekord v prodeji vozu za rok v ohrozeni dalsi 03Po nehodě zemřel nejlepší prodejce aut všech dob, z prvního dealerství ho vyhodili - 6 - Girard rekord v prodeji vozu za rok v ohrozeni dalsi 04Po nehodě zemřel nejlepší prodejce aut všech dob, z prvního dealerství ho vyhodili - 7 - Joe Girard rekord v prodeji vozu za rok v ohrozeni 03 Po nehodě zemřel nejlepší prodejce aut všech dob, z prvního dealerství ho vyhodili - 8 - Joe Girard rekord v prodeji vozu za rok v ohrozeni 04Po nehodě zemřel nejlepší prodejce aut všech dob, z prvního dealerství ho vyhodili - 9 - Joe Girard rekord v prodeji vozu za rok v ohrozeni 05Po nehodě zemřel nejlepší prodejce aut všech dob, z prvního dealerství ho vyhodili - 10 - Joe Girard rekord v prodeji vozu za rok v ohrozeni 06Po nehodě zemřel nejlepší prodejce aut všech dob, z prvního dealerství ho vyhodili - 11 - Girard rekord v prodeji vozu za rok v ohrozeni dalsi 05Po nehodě zemřel nejlepší prodejce aut všech dob, z prvního dealerství ho vyhodili - 12 - Girard rekord v prodeji vozu za rok v ohrozeni dalsi 06
Joe Girard ve své době prodával auta jako na běžícím pásu, ale jeho tělo nevydrželo pracovní tempo. Uchýlil se k přednáškám a motivačnímu řečnictví. Na konci února zemřel ve věku 90 let

Zdroj: Detroit Free Press

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše