Syn arabského šejka ukázal největší sbírku nejezděných superaut, nemá konkurenci

Zapomeňte na všechno, co jste dosud viděli, kolekce arabského miliardáře zostudí všechny ostatní sbírky na Zemi. Skoro se ani nechce věřit, co všechno vlastní.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Fascinace a historie

Syn arabského šejka ukázal největší sbírku nejezděných superaut, nemá konkurenci

23.7.2019 | Mirek Mazal

Syn arabského šejka ukázal největší sbírku nejezděných superaut, nemá konkurenci

/

Zapomeňte na všechno, co jste dosud viděli, kolekce arabského miliardáře zostudí všechny ostatní sbírky na Zemi. Skoro se ani nechce věřit, co všechno vlastní.

Bohatí Arabové mají trochu jiný přístup k penězům. Přitékají jim ze země ve formě černého zlata a z obrovských zisků si mohou dovolit investovat klidně miliardy korun jen do vozového parku. Z tamních končin k nám doputovala už spousta obrázků výjimečných vozů a jejich sbírek, šejkové ale posunují hranice nemožného stále dále. Přímo v Abú Dhabí tak sídlí možná nejobdivuhodnější sbírka aut vůbec a právě do té teď můžeme nahlédnout.

Kolekce bez překvapení čítá kvantum úžasných modelů, ovšem celková úroveň je navýšena minimálním počtem kilometrů, které mají auta za sebou. Jejich majitel, který se zkrátka uměl dobře narodit, si dává záležet na tom, aby tyto vozy byly nejeté a sám s nimi nejezdí - žádný z nich tak nemá na tachometru více než 50 km. Pokud už nyní ohrnujete nos nad dalším sběratelem, který zapomněl, k čemu auta slouží, rovnou dodáme, že to není jediná jeho garáž. V té druhé má vozy na ježdění a někdy jsou to úplně ty samé stroje.

Unikátní místo ukázali lidé stojící za kanálem Hoonigan Bonus na Youtube. Jejich návštěva začíná zastávkou u driftovacího týmu Lunatics by Nature, a úvod tak nabízí zajímavé soutěžní speciály se silnými motory. Skutečná show ale přichází až s osobní prohlídkou toho, co musí být největší a nejrozmanitější soukromá sbírka zbrusu nových pojízdných klenotů.

Pohádková země se ukrývá ve velkém osvětleném paláci s vysokými stropy. Omamné dobrodružství začíná prohlídkou flotily několika naleštěných Bugatti, kterou tvoří několik sběratelských edic. Hned vedlejší koutek patří výhradně Porsche a jeho Carreře GT, 918 Spyder a závodnímu 911 GT1 z Le Mans.

Jiné části ohromně velkého parkoviště patří pro změnu nejdražším Mercedesům, jako jsou 300 SL Gullwing s originálním lakem, SLR McLaren v několika exemplářích nebo CLK GTR. Tematicky navazují verze AMG Black Series opět okořeněné závodním prototypem s velkým přítlačným křídlem na zádi.

V italské sekci paláce najdeme například Maserati MC12 v roli kdysi nejdražšího vozu světa. Vedle tradičně modro-bílého hypersportu nelze přehlédnout flotilu Ferrari. Arabský miliardář má kompletní řadu výročních Ferrari od F40, přes F50 a Enzo až ke trojici LaFerrari. 599XX nebo roadster 599 Aperta stojící vedle nich už člověk téměř přehlédne.

Byl by hřích opomenout přítomnost neméně exkluzivních povozů jako Porsche 911 GT2 RS, Ford GT, Lamborghini Centenario či McLaren P1. Mezi záplavou nejrychlejších aut na trhu stojí uprostřed Benz Patent Motorwagen 1. První auto se spalovacím motorem není originál, ale jedna ze 150 funkčních replik z roku 2003. Hrdý majitel se pochlubil, že s Benzem jezdil a krátce ukázal způsob ovládání muzejního kousku.

Všechny vystavené automobily jsou statické předměty pro potěšení majitele. Jak jsme již zmínili, vozy mají zcela minimální nájezd v řádu jednotek či maximálně desítek kilometrů. Možná svatokrádež naznačuje specifický přístup arabských šejků ke svému majetku, mají šanci utrácet peníze za cokoliv bez ohledu na potřeby a využití.

Aby se kolekce nemusela znehodnocovat nájezdem sebemenší porcí kilometrů, pořídil si automobilový fanatik ještě jeden hangár plný vozidel na denní ježdění. V arabštině tento pojem znamená příkladem sadu Land Roverů, nákladní Chevrolety, Land Cruisery, k tomu plno Ferrari, Lamborghini, pár kusů Rolls-Royců, nějaké Mustangy všech ročníků, Mercedesy a zaujme i americký Vector W8 inspirovaný stíhacími letouny.

V koutě vedle vycpaného velblouda se málem zapomnělo na křížence Mustangu a Dodge RAM zvaného Rammus. Černý kolos na zakázku ukrýval vedle stojící monopost Formule 1, který snad jako jediný typ automobil chyběl v monstrózní sbírce. Soutěžní automobil Jensona Buttona v záplavě aut už snad ani nepřekvapí, jen potvrdí absolutní jedinečnost gigantické kolekce multimiliardové hodnoty.


Syn arabského šejka ukázal největší sbírku nejezděných superaut, nemá konkurenci - 1 - Famozni sbirka aut v Abu Dhabi foto 01Syn arabského šejka ukázal největší sbírku nejezděných superaut, nemá konkurenci - 2 - Famozni sbirka aut v Abu Dhabi foto 02Syn arabského šejka ukázal největší sbírku nejezděných superaut, nemá konkurenci - 3 - Famozni sbirka aut v Abu Dhabi foto 03Syn arabského šejka ukázal největší sbírku nejezděných superaut, nemá konkurenci - 4 - Famozni sbirka aut v Abu Dhabi foto 04Syn arabského šejka ukázal největší sbírku nejezděných superaut, nemá konkurenci - 5 - Famozni sbirka aut v Abu Dhabi foto 05Syn arabského šejka ukázal největší sbírku nejezděných superaut, nemá konkurenci - 6 - Famozni sbirka aut v Abu Dhabi foto 06Syn arabského šejka ukázal největší sbírku nejezděných superaut, nemá konkurenci - 7 - Famozni sbirka aut v Abu Dhabi foto 07Syn arabského šejka ukázal největší sbírku nejezděných superaut, nemá konkurenci - 8 - Famozni sbirka aut v Abu Dhabi foto 08Syn arabského šejka ukázal největší sbírku nejezděných superaut, nemá konkurenci - 9 - Famozni sbirka aut v Abu Dhabi foto 09Syn arabského šejka ukázal největší sbírku nejezděných superaut, nemá konkurenci - 10 - Famozni sbirka aut v Abu Dhabi foto 10Syn arabského šejka ukázal největší sbírku nejezděných superaut, nemá konkurenci - 11 - Famozni sbirka aut v Abu Dhabi foto 11Syn arabského šejka ukázal největší sbírku nejezděných superaut, nemá konkurenci - 12 - Famozni sbirka aut v Abu Dhabi foto 12Syn arabského šejka ukázal největší sbírku nejezděných superaut, nemá konkurenci - 13 - Famozni sbirka aut v Abu Dhabi foto 13Syn arabského šejka ukázal největší sbírku nejezděných superaut, nemá konkurenci - 14 - Famozni sbirka aut v Abu Dhabi foto 14Syn arabského šejka ukázal největší sbírku nejezděných superaut, nemá konkurenci - 15 - Famozni sbirka aut v Abu Dhabi foto 15Syn arabského šejka ukázal největší sbírku nejezděných superaut, nemá konkurenci - 16 - Famozni sbirka aut v Abu Dhabi foto 16
Sbírka nejetých a neježděných superaut v Abú Dhabí nemá konkurenci

Syn arabského šejka ukázal největší sbírku nejezděných superaut, nemá konkurenci - 17 - Famozni sbirka aut v Abu Dhabi foto 17Syn arabského šejka ukázal největší sbírku nejezděných superaut, nemá konkurenci - 18 - Famozni sbirka aut v Abu Dhabi foto 18Syn arabského šejka ukázal největší sbírku nejezděných superaut, nemá konkurenci - 19 - Famozni sbirka aut v Abu Dhabi foto 19Syn arabského šejka ukázal největší sbírku nejezděných superaut, nemá konkurenci - 20 - Famozni sbirka aut v Abu Dhabi foto 20Syn arabského šejka ukázal největší sbírku nejezděných superaut, nemá konkurenci - 21 - Famozni sbirka aut v Abu Dhabi foto 21Syn arabského šejka ukázal největší sbírku nejezděných superaut, nemá konkurenci - 22 - Famozni sbirka aut v Abu Dhabi foto 22Syn arabského šejka ukázal největší sbírku nejezděných superaut, nemá konkurenci - 23 - Famozni sbirka aut v Abu Dhabi foto 23Syn arabského šejka ukázal největší sbírku nejezděných superaut, nemá konkurenci - 24 - Famozni sbirka aut v Abu Dhabi foto 24
Majitel šetří vystavené kusy a na denní ježdění si pořídil pár desítek jiných vozů umístěných ve vedlejším hangárů

Zdroj: Hoonigan Bonus@Youtube

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše