Podívejte se, jak pro odvážná dobrodružství dokáže posloužit Subaru Forester

Milujete svobodu, přírodu, rádi poznáváte nová místa a říkáte si, že bez pořádného off-roadového vozidla to nejde? Tak to se tedy pěkně mýlíte. Dva bloggeř brázdí svět v SUV a jsou skvělým důkazem toho, že i Subaru Forester zvládne víc, než byste čekali.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Inzerce

Podívejte se, jak pro odvážná dobrodružství dokáže posloužit Subaru Forester

30.9.2020 | inzerce

Podívejte se, jak pro odvážná dobrodružství dokáže posloužit Subaru Forester

/

Foto: Twodustytravelers.com

Milujete svobodu, přírodu, rádi poznáváte nová místa a říkáte si, že bez pořádného off-roadového vozidla to nejde? Tak to se tedy pěkně mýlíte. Dva bloggeř brázdí svět v SUV a jsou skvělým důkazem toho, že i Subaru Forester zvládne víc, než byste čekali.

Pokud jste skromní a k cestování nepotřebujete luxusní hotely, denně teplou sprchu, a už vůbec vám nevadí, uvařit si sami něco k jídlu, pak se vám styl cestování Two dusty Travelers bude líbit. Ostatně co může být krásnějšího, než si dávat večeři na vrcholku kopce a dívat se, jak slunce zapadá za špičky jehličnatých stromů?

Myšlenkou o dobrodružném cestování se Emily a Aaron zabývali už pár let, jenomže neměli peníze na to, aby si koupili jeden automobil na dojíždění za prací a druhý na cestování. Navíc ceny za vestavby a obytné vozy byli nad jejich finančními možnostmi. Hledali proto nějaký kompromis, až se nakonec rozhodli pro to, že si pořídí automobil, který nabízí velký zavazadlový prostor, ale bez problémů s ním zaparkují i ve městě, když pojedou za prací. Zvažovali několik variant, až se nakonec rozhodli pro Subaru Forester z roku 2009, kterému okamžitě dali trefnou přezdívku Forest (angl. les). Forester totiž ve svém segmentu patří mezi vozidla s největším objemem zavazadlového prostoru a to byl pro ně rozhodující faktor.

Podívejte se, jak pro odvážná dobrodružství dokáže posloužit Subaru Forester - 1 - 1 Subaru_Forestr_two_dusty_travelers_autoforum_vestavba (6)

Koupí automobilu však jejich příběh nekončí, ale vlastně začíná. Čekala je zajímavá cesta úprav vozidla, aby pro ně bylo praktickým pomocníkem a aby ušetřili co nejvíce místa uvnitř vozu. Proto jedním z prvních kroků byla výroba úložných prostor uvnitř zavazadelníku a na míru dělaná deska, která rozdělila vnitřní prostor na dvě patra a zároveň sloužila i jako podložka pod matraci. Po pár výletech zjistili, že to není moc praktické a rozhodli se pro pořízení střešního stanu, jehož rozbalení jim nezabere více než dvě minuty. Desku si však uvnitř vozu ponechali také, nejen, že kryla věci pod nimi, ale pohodlně na ní mohl cestovat jejich čtyřnohý společník, bez kterého si svoje cestování ani nedokáží představit.

Ušetřit místo v automobilu se jim podařilo i díky důmyslně propracovaným držákům na rezervní kolo a na kanystry s pitnou vodou a palivem. Držáky nejsou pevně uchyceny na pátých dveřích Forestera, ale jsou na pantech a snadno se dají samostatně otevřít. Navíc mají zezadu připevněnou kovovou desku, která se dá vyklopit a slouží zároveň jako kuchyňka a kempinkový stůl.

Podívejte se, jak pro odvážná dobrodružství dokáže posloužit Subaru Forester - 2 - 1 Subaru_Forestr_two_dusty_travelers_autoforum_vestavba (8)Podívejte se, jak pro odvážná dobrodružství dokáže posloužit Subaru Forester - 3 - 1 Subaru_Forestr_two_dusty_travelers_autoforum_vestavba (9)Podívejte se, jak pro odvážná dobrodružství dokáže posloužit Subaru Forester - 4 - 1 Subaru_Forestr_two_dusty_travelers_autoforum_vestavba (2)

Aaron si nedokáže vůbec představit, že by se měl po náročné túře ochudit o plechovku řádně vychlazeného piva, a tak mu jeho kamarád elektrikář připojil na hlavní baterii ještě jednu další. Ta slouží jako zdroj energie pro nabíjení přenosné ledničky, ale také pro napájení telefonů, baterií do fotoaparátu a v chladném počasí také pro vyhřívání matrace. Plně nabitá baterie jim vydrží až na dva dny, dobíjet ji mohou buď během jízdy nebo pomocí solárního panelu.

Většinu svých cest zvládli s podvozkem bez jakýchkoliv úprav, jediné, co museli po čase vyměnit byly tlumiče. Pro jejich styl cestování se rozhodli pro pořízení tužších per, které se lépe vyrovnají s jízdou v náročném terénu a s vyšší váhou vozidla. Zároveň vyměnili původní sedmnáctipalcová kola za patnáctipalcová, ale obuli je na vyšší pneumatiky, pro lepší trakci v terénu. Do výbavy si pořídili vzduchový kompresor, kterým snadno mohou podle projížděného terénu nahustit nebo vypustit pneumatiku na požadovaný tlak.

Podívejte se, jak pro odvážná dobrodružství dokáže posloužit Subaru Forester - 5 - 1 Subaru_Forestr_two_dusty_travelers_autoforum_vestavba (1)Podívejte se, jak pro odvážná dobrodružství dokáže posloužit Subaru Forester - 6 - 1 Subaru_Forestr_two_dusty_travelers_autoforum_vestavba (11)Podívejte se, jak pro odvážná dobrodružství dokáže posloužit Subaru Forester - 7 - 1 Subaru_Forestr_two_dusty_travelers_autoforum_vestavba (7)Podívejte se, jak pro odvážná dobrodružství dokáže posloužit Subaru Forester - 8 - 1 Subaru_Forestr_two_dusty_travelers_autoforum_vestavba (5)

Jak Emily, tak i Aaron shodně potvrzují, že jejich rozhodnutí pro pořízení vozu Subaru Forester bylo správné. Koneckonců, všechny prodávané modely této japonské značky mají dostatečně pevný základ se symetrickým pohonem všech kol, který je zárukou výborných jízdních vlastnosti v jakémkoliv terénu po celý rok.

Zdroj: Two dusty Travelers

inzerce

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše