Autoforum.cz ode dneška naplno

Autoforum.cz získává dnešním dnem úplně novou tvář. Zapomeňte na dosavadní přešlapovaní, od nynějška vám chceme nabídnout maximum. Co přesně, jak a s kým?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Ostatní

Autoforum.cz ode dneška naplno

16.2.2011 | Pavel Janda | 18 příspěvků

Autoforum.cz ode dneška naplno

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Autoforum.cz získává dnešním dnem úplně novou tvář. Zapomeňte na dosavadní přešlapovaní, od nynějška vám chceme nabídnout maximum. Co přesně, jak a s kým?

Vážení čtenáři,

mám potěšení vám oznámit, že do redakce internetové verze magazínu Autoforum osud přivál pár nových tváří, které se vám spolu s částí dosavadní redakce pokusí nabídnout to nejlepší čtení o autech na českém internetu. Je to cíl jistě neskromný, považoval bych však za nesmyslné přicházet s jakýmkoli menším.

Mé jméno je Pavel Janda a po mnoha letech v čele AutoRevue.cz k dnešnímu dni přebírám vedení redakce online magazínu Autoforum.cz. Ten se doposud prezentoval jen velmi částečným informováním o dění v automobilismu, což je stav, ve kterém nechceme dále setrvat. Mou odpovědností bude vytvářet pouze internetovou sekci magazínu, která bude s převážně odlišným redakčním týmem vznikat značně nezávisle na existujícím tištěném časopisu. Naším cílem není prezentovat obsah tištěného magazínu na internetu stejně jako jím není předkládat vám obsah internetového magazínu v tištěné podobě. Jsme si vědomi toho, že jde o do značné míry dva jiné světy, které vyžadují odlišný přístup. A přesně s tím se chceme vrhnout do dalšího rozvoje Autofora.

Co přesně vám chceme nabídnout?

Smyslem mého působení v automobilové žurnalistice bylo od začátku nabídnout čtenářům kritický pohled na dění ve světě čtyř kol, který jsem v ní postrádal. Novinářská práce nebyla a není mou obživou, nepřistupuji k ní jako k nemilé povinnosti, kterou je třeba si co nejrychleji odbýt a to nejlépe způsobem, který se nikoho nedotkne. Smyslem článků, které vznikají pod mým vedením, není zajistit si klidný život, ale nabídnout čtenářům pravdivý a upřímný pohled na ten či onen produkt nebo událost. Nepochybuji o tom, že každý takový pohled je subjektivní, přesto mi přijde být mnohem cennější než pohledy vyhýbavé, mylně prezentované jako objektivní, nebo ještě častěji lživé, neupřímné a manipulativní, se kterými se ve většině automobilových magazínů můžete setkávat dnes a denně.

Fakt, že psaní o autech pro nás není jen obživou, ale sama auta jsou především naší všední radostí i starostí, nám dává jedinečnou šanci pohlížet na ně vašima očima. Neprožíváme naše „automobilové životy” jen mezi bezplatnými zápůjčkami aut a tiskovými prezentacemi, s našimi auty také žijeme, jezdíme s nimi do servisů, přezouváme jejich pneumatiky, tankujeme do nich palivo. Jsme především řidiči, tak jako vy, proto jsem vždy chtěl a nadále chci čtenářům nabízet pohledy zapáleného řidiče, ne znuděného novináře.

Do redakce Autoforum.cz nepřicházím s jiným záměrem, mám v úmyslu vám spolu s kolegy předkládat rychlé komentované zpravodajství, ve kterém se budou zrcadlit naše dlouholeté zkušenosti s prezentovanými produkty či událostmi a které bude na pravou míru uvádět nadbytečnou „reklamštinu” automobilek či jiných institucí.

Chceme vám nabídnout ty nejpodrobnější testy aut na českém internetu, ve kterém bude naší prioritou vám o testovaném voze říci maximum a ulehčit vám rozhodování o jeho koupi. Proto chceme na testovaná auta pohlížet různými pohledy a v testech zjišťovat, komu vyhovovat mohou a komu nikoli.

V neposlední řadě pak máme v úmyslu nabídnout vám něco navíc, co vám může pomoci ve vašem řidičském životě. Již nyní mohu avizovat brzký start seriálu, ve kterém se vám osobně pokusím předat mé zkušenosti s řízením aut všeho druhu a pomoci vám stát se lepšími řidiči.

To vše bude ode dneška Autoforum.cz - chceme jej dělat zkrátka pro vás, tak, aby se vám líbilo a vy jste měli důvod jej číst. Vše ostatní je pro nás důležité až v druhé řadě.

Našimi redakčními plány navíc určitě neskončíme. Máme v úmyslu vám v rámci webu nabízet nové služby a možnosti, již nyní se můžete podívat na čerstvě přepracované diskusní fórum. Ostatně i samotný web chceme dále vylepšovat, pro současný „restart” prošel jen lehkým faceliftem a několika technickými změnami, které vám představíme v dalších dnech. Čeká nás ale hodně práce, a tak nám prosím dejte čas dostat vše do stavu, na který budeme moci být pyšní.

Jaké čtenáře chceme oslovit?

Autoforum se prezentuje jako časopis pro náročnější automobilovou klientelu a něco podobného bude platit i na Autoforum.cz. Také na internetu se chceme soustředit na náročnější zákazníky, či spíše náročnější uživatele. To v žádném případě neznamená jakékoli sociální či ekonomické vymezení, být náročný je dáno stavem mysli, nikoli stavem bankovního konta.

Sám jsem byl vždy náročným uživatelem bez ohledu na to, jaký vůz jsem zrovna řídil. Chtěl jsem, aby fungoval, aby splňoval mé přiměřené nároky, aby zkrátka dělal co má. Pokud od svého auta očekáváte skutečné zvládnutí toho, co o něm automobilka tvrdí, jste u nás na spravné adrese, ať už kupujete auta za 200 tisíc, nebo za 5 milionů. Ostatně i já jsem před 10 léty kupoval trochu jiná auta než dnes, můj přístup k nim se ale nezměnil - vždy jsem chtěl za své peníze maximum.

Troufnu si tvrdit, že jsme schopni zkušeně referovat o zástupcích většiny automobilových segmentů, na což jsme - jak zjistíte za chvíli - velmi dobře redakčně vybaveni.

Kdo pro vás nyní bude Autoforum.cz vytvářet?

Každý magazín vytváří lidé, a tak mi prosím dovolte vám krátce představit ty, s jejichž prací se u nás budete v brzké době setkávat především.

Pavel Janda - šéfredaktor

Nerad mluvím o sobě, a tak tuto část odbudu co nejrychleji. S mými vizemi jsem vás již seznámil, pokud se vám líbila má dřívější práce pro AutoRevue, bude se vám snad líbit i ta pro Autoforum.cz. A pokud se vám nelíbila, je mi to líto, jiný už patrně nebudu. Na webu se budete pravidelně setkávat i s mými články, mám v úmyslu se více věnovat testům aut, aktuálnímu dění i řidičským tématům.

Petr Miler - redaktor

Pan Miler je dnes již zkušeným zprávařem, který se práci pro Autoforum.cz věnuje již několik měsíců. Jeho úkolem bude seznamovat vás s většinou klíčových novinek a čas od času přidat i něco pro odlehčení.

Petr Jílek - redaktor

Pan Jílek je specialistou vyhledávání všemožných zákulisních informací a úniků oficiálních materiálů. Je to takový náš špión s postará se o to, abyste o všem podstatném věděli dříve, než se nás o tom někdo rozhodne informovat.

Mirek Brokeš - editor

Znalý automobilista s vycvičeným citem pro jazyk český bude materiály kolegů uvádět do podoby blízké dokonalosti. Sám Mirek se navíc bude podílet na tvorbě nových článků a testech nových i starších automobilů.

Walter Kraft - specialista na testy

Walter se označuje za následovníka mého stylu psaní, zejména pak testů aut. To mě na jednu stranu poněkud přivádí k rozpakům, na druhou je to pro mě poctou a těším se na přímou spolupráci s ním. Snaží se na každý pád psát ty nejpodrobnější možné testy a vychytat opravdu všechny přednosti i zápory zkoušených vozů. Některé věci vidí přece jen jinak než já a věřím, že bude pro Autoforum.cz i nadále cenným autorem.

Michal Borský - specialista na testy

Pan Borský se dlouhodobě věnoval testům nových aut pro AutoRevue.cz, kde jsme spolu postupně dospěli k velmi dobrým výsledkům. Dokáže rozeznat dobré od špatného a čtivě a s nadhledem to popsat. S jeho testy se ještě během února budete setkávat i na AutoRevue, kde si dokončí naplánované, od března již bude působit jen v naší redakci.

Martin Šimek - specialista na testy

Také s panem Šimkem jsme dávali dohromady testy pro AutoRevue. I on dokáže podrobně popsat vlastnosti vozů rozličných tříd a nebere si servítky, pakliže si to situace žádá. Také s jeho testy se dočasně budete setkávat na více místech.

Jaroslav Vavera - vydavatel, šéfredaktor časopisu Autoforum

Čestné poslední místo jsem nechal dlouholetému vydavateli a šéfredaktorovi tištěného Autofora, který bude tu a tam přispívat i jeho internetové verze. Po více jak 10 letech strávených v automobilové žurnalistice nám určitě bude mít co říci.

Krom uvedených stálých přispěvatelů se u nás setkáte i s články dalších externích spolupracovníků, které vám ve vhodný čas představím.

Připravili jsme pro další chod Autoforum.cz opravdu silný tým zkušených autorů a věřím, že vám společně budeme schopni nabídnout čtení, pro které bude mít smysl náš web pravidelně navštěvovat.

Budu potěšen, pokud nám dáte šanci vám to dokázat.


Pavel Janda
šéfredaktor Autoforum.cz

Pavel Janda

Diskuze 18 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše