Američané chystají sportovní svátek roku i s pomocí obřích pick-upů se zvláštní výbavou

Pick-upy jsou obecně velmi univerzální auta, s dodatečnou výbavou pak mohou pomoci skoro při jakékoli příležitosti. V USA se před letošním Super Bowlem objevily v akci velké Fordy F s podobně velkými rentgeny.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Američané chystají sportovní svátek roku i s pomocí obřích pick-upů se zvláštní výbavou

31.1.2020 | Mirek Mazal

Američané chystají sportovní svátek roku i s pomocí obřích pick-upů se zvláštní výbavou

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Pick-upy jsou obecně velmi univerzální auta, s dodatečnou výbavou pak mohou pomoci skoro při jakékoli příležitosti. V USA se před letošním Super Bowlem objevily v akci velké Fordy F s podobně velkými rentgeny.

V noci z neděle na pondělí začne asi půl hodiny po půlnoci našeho času jedna z největších společenských událostí ve Spojených státech a jedna z nejsledovanějších sportovních akcí celého světa. Začne legendární zápas zvaný Super Bowl, pro letošek 54. vrchol sezóny severoamerické fotbalové ligy, na který se jen v USA každoročně dívá v televizi přes 100 milionů lidí.

O návštěvnost pochopitelně není nouze ani v místě konání samotného zápasu, kterým se letos stane stadion v Miami Gardens na Floridě. Super Bowl je tradičně doprovázen mimořádnými bezpečnostními opatřeními, protože finálový souboj dvou nejlepších týmů amerického fotbalu je považován za bezpečnostně rizikový a letošek v tomto směru není novinkou. Najdou se ale nová opatření.

Američané pochopitelně předem neprozradí všechna bezpečnostní opatření, k nepřehlédnutí ale je, že vláda na místo poslala mobilní rentgeny připevněné na podvozku největších pick-upů značky Ford. Upravení obři s modrými majáky obsadili prostranství blízko floridského stadionu a před ramenem vysílajícím elektromagnetické záření neuniknou žádná podezřelá auta všech kategorií.

Pojízdné skenery patří do výbavy americké policie, každá rentgenová jednotka včetně výkonného Fordu stojí asi 1,2 milionu dolarů (27,5 milionu Kč), takže nejde o levnou záležitost. Komplexní systémy na kolech jsou nasazovány vždy během neobvyklých situací. Bílé terénní pick-upy bývají vidět blízko státních hranic kvůli hledání nelegálního nákladu uvnitř zastavených aut. Výhodou je operativní přesun dle potřeby zásahu.

Před zahájením Super Bowlu projede pod ramenem každé auto s povolením vjezdu do zázemí stadionu. Obsluha by měla na obrazovkách připojených počítačů odhalit jakékoliv anomálie uvnitř lustrovaných objektů. Podezřelá zjištění budou osobně prověřovat povolaní kolegové s vycvičenými psy.


Američané chystají sportovní svátek roku i s pomocí obřích pick-upů se zvláštní výbavou - 1 - Mobilni rentgen Ford USA 01Američané chystají sportovní svátek roku i s pomocí obřích pick-upů se zvláštní výbavou - 2 - Mobilni rentgen Ford USA 02Američané chystají sportovní svátek roku i s pomocí obřích pick-upů se zvláštní výbavou - 3 - Mobilni rentgen Ford USA 03Američané chystají sportovní svátek roku i s pomocí obřích pick-upů se zvláštní výbavou - 4 - Mobilni rentgen Ford USA 04Američané chystají sportovní svátek roku i s pomocí obřích pick-upů se zvláštní výbavou - 5 - Mobilni rentgen Ford USA 05Američané chystají sportovní svátek roku i s pomocí obřích pick-upů se zvláštní výbavou - 6 - Mobilni rentgen Ford USA 06Američané chystají sportovní svátek roku i s pomocí obřích pick-upů se zvláštní výbavou - 7 - Mobilni rentgen Ford USA 07Američané chystají sportovní svátek roku i s pomocí obřích pick-upů se zvláštní výbavou - 8 - Mobilni rentgen Ford USA 08
Přípravy na Super Bowl 2020 jsou v plném proudu, v akci se ukázaly i speciálně vybavené obří Fordy z řady F

Zdroje: Local10

Mirek Mazal

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.