Američané zkouší vzkřísit umírající třídu aut luxusní novinkou. A mohou uspět

Vytáhnout dnes s novým autem této třídy vypadá jako pokus o ekonomickou sebevraždu, jenže v Číně na MPV pořád slyší a na luxus též. Nový Buick Avenir určený právě pro Čínu tedy skutečně může bodovat.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Američané zkouší vzkřísit umírající třídu aut luxusní novinkou. A mohou uspět

28.3.2020 | Mirek Mazal

Američané zkouší vzkřísit umírající třídu aut luxusní novinkou. A mohou uspět

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Vytáhnout dnes s novým autem této třídy vypadá jako pokus o ekonomickou sebevraždu, jenže v Číně na MPV pořád slyší a na luxus též. Nový Buick Avenir určený právě pro Čínu tedy skutečně může bodovat.

Řady aut kategorie MPV v Evropě i Americe postupně řídnou, dnes už taková auta nabízí jen pár výrobců. Kdysi populární víceúčelové vozy vytlačuje rostoucí poptávka po těch sportovně-užitkových a nezdá se, že by na tom mohl někdo něco změnit. V dubnu skončí Seat Alhamba a v květnu si zabalí fidlátka i americký zakladatel této třídy. A evropský průkopník jménem Renault Espace už roky vypadá spíše jako SUV než MPV. Ne všude se ale trh posouvá tímto směrem.

Posledním mohykánem mezi velkými odbytišti MPV je Čína, empévéčka se tam stále řadí mezi nejprodávanější vozy vůbec. Právě říše středu se tak dočká nového modelu tohoto ražení se sedmi místy k sezení a luxusní výbavou. Americká automobilka Buick loni zaujala šanghajským odhalením přepychového konceptu GL8 Avenir pro rok 2020 a dnes jej posílá do sériové výroby ve čtyřmístném, šestimístném i sedmimístném provedení.

Rozdílů oproti loňské studii je poskrovnu a auto vypadá na poměry MPV opravdu zajímavě. Mnoho vlnek karoserie musí v Číně doplňovat chromové lišty, největší doménou auta se ale stane opravdu velkorysý vnitřní prostor, v němž po vyjmutí druhé řady křesel vznikne pomalu taneční parket ozvučený z moderního infotainmentu. Veškeré audiovizuální zážitky se pouští přes dotykovou, 12,3" obrazovku vloženou těsně vedle druhého displeje zastupujícího přístrojovou desku. Nechybí Aplle CarPlay či 4G-konektivita přes LTE, obrazovky pak mají lemovat nejlepší materiály přírodního charakteru.

Vůz je nabízen s jediným motorem, 230koňovým dvoulitrovým turbem, které posílá svůj výkon na přední kola přes 9stupňový automat. I v tomto směru tak Číňané dostávají na další zajímavé MPV - pokud by chtěli z řídnoucích řad posledních mohykánů sáhnout po Aveniru, musí jej objednat nyní a uhradit zálohu 6 888 CNY, tedy asi 24 tisíc Kč. První hotová auta budou nedočkavým zájemcům dodána letos v létě.


Američané zkouší vzkřísit umírající třídu aut luxusní novinkou. A mohou uspět - 1 - Buick GL8 Avenir 2020 final 01Američané zkouší vzkřísit umírající třídu aut luxusní novinkou. A mohou uspět - 2 - Buick GL8 Avenir 2020 final 02Američané zkouší vzkřísit umírající třídu aut luxusní novinkou. A mohou uspět - 3 - Buick GL8 Avenir 2020 final 03Američané zkouší vzkřísit umírající třídu aut luxusní novinkou. A mohou uspět - 4 - Buick GL8 Avenir 2020 final 04Američané zkouší vzkřísit umírající třídu aut luxusní novinkou. A mohou uspět - 5 - Buick GL8 Avenir 2020 final 05Američané zkouší vzkřísit umírající třídu aut luxusní novinkou. A mohou uspět - 6 - Buick GL8 Avenir 2020 final 06Američané zkouší vzkřísit umírající třídu aut luxusní novinkou. A mohou uspět - 7 - Buick GL8 Avenir 2020 final 07Američané zkouší vzkřísit umírající třídu aut luxusní novinkou. A mohou uspět - 8 - Buick GL8 Avenir 2020 final 08Američané zkouší vzkřísit umírající třídu aut luxusní novinkou. A mohou uspět - 9 - Buick GL8 Avenir 2020 final 09Američané zkouší vzkřísit umírající třídu aut luxusní novinkou. A mohou uspět - 10 - Buick GL8 Avenir 2020 final 10Američané zkouší vzkřísit umírající třídu aut luxusní novinkou. A mohou uspět - 11 - Buick GL8 Avenir 2020 final 11Američané zkouší vzkřísit umírající třídu aut luxusní novinkou. A mohou uspět - 12 - Buick GL8 Avenir 2020 final 12Američané zkouší vzkřísit umírající třídu aut luxusní novinkou. A mohou uspět - 13 - Buick GL8 Avenir 2020 final 13Američané zkouší vzkřísit umírající třídu aut luxusní novinkou. A mohou uspět - 14 - Buick GL8 Avenir 2020 final 14Američané zkouší vzkřísit umírající třídu aut luxusní novinkou. A mohou uspět - 15 - Buick GL8 Avenir 2020 final 15Američané zkouší vzkřísit umírající třídu aut luxusní novinkou. A mohou uspět - 16 - Buick GL8 Avenir 2020 final 16
U nás nemyslitelná věc, tedy premiéra nového zajímavého MPV, se v Číně stává realitou ještě celkem pravidelně. Toto je nový či spíše rozsáhle inovovaný Buick Avenir

Zdroj: Buick

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše