Audi Crosslane Coupé: tak si říká koncept nové Q2

Už žádné spekulace, víme to jistě. Audi přiveze do Paříže i koncept Crosslane Coupé, který je předobrazem nové Q2. Na trhu se má objevit v roce 2015.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Audi Crosslane Coupé: tak si říká koncept nové Q2

26.9.2012 | Petr Miler | 1 příspěvek

Audi Crosslane Coupé: tak si říká koncept nové Q2

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Už žádné spekulace, víme to jistě. Audi přiveze do Paříže i koncept Crosslane Coupé, který je předobrazem nové Q2. Na trhu se má objevit v roce 2015.

Nevíme jistě, jestli je přiložený obrázek uniklým záběrem konceptu nového Audi Q2, internetem už bez větší pozornosti koluje pár dní. Pravděpodobně nikoli, neboť je příliš hranato-kulatý, což svádí k domněnkám o hrátkách se snímkem staršího Audi ve Photoshopu. Jeho příď každopádně má vypadat podle našich informací velmi podobně a co je podstatnější - všechny další podrobnosti jsou přesné.

Můžeme tedy potvrdit, že vůz si pod jménem Crosslane Coupé odbude premiéru na pařížském autosalonu začínajícím už tento čtvrtek. Půjde skutečně o dvoudvéřové „SUV-kupé” s vnitřním uspořádáním 2+2, už nyní se ale počítá s tím, že do výroby se dostane jako pětidvéřový model s adekvátním klasičtějším řešením interiéru. Vzhled exteriéru by ale měl až na detaily odpovídat konceptu, který uvidíme v Paříži.

Vůz na každý pád nebude tak malý, jak jsme včera informovali na základě zpráv německých kolegů. S délkou 4 250 mm, šířkou 1 900 mm, výškou 1 500 mm a rozvorem náprav 2 5500 mm půjde o větší a auto, než kterým je současná A3 a svými rozměry nezamíří až tak moc pod aktuální Q3. Půjde zkrátka spíše o jeho stylovější než menší interpretaci a myšlenky na německý Evoque či Paceman tak zřejmě nejsou úplně marné.

Není překvapivé, že novinka stane na univerzální platformě MQB, kterou později dostane i větší Q3, zajímavé ale je, že má sdílet velkou část techniky s novou generací Škody Yeti. Ve formě konceptu se na každý pár ukáže v Paříži s hybridní pohonnou jednotkou podobnou té, kterou dostala i nová iterace Audi A1 e-tron. Pod kapotou tak najdeme elektromotor o výkonu 116 koní, který bude čerpat energii z li-ion akumulátorů zatím neznámé kapacity. Vozu by však měly postačit pro zdolání přibližně 130 „normovaných kilometrů” (čekat se tedy dá kapacita akumulátorů nějakých 18-20 kWh), poté by se měl do práce zapojit také tříválec o objemu 1,5 litru s výkonem 132 koní, jenž bude sloužit pouze jako generátor. Do pohonu kol by se přímo vůbec plést neměl.

To nás ale vlastně nemusí až tak zajímat, do prodeje se vůz beztak dostane s konvenčními motory, které známe hlavně z A3, spojené s pohonem předních i všech kol. Kdy se tak stane? Pokud vůz nesmete ze stolu vedení automobilky, což se však neočekává, mělo by se tak stát začátkem roku 2015, produkční verze by se tedy měla objevit na některém z významných autosalonů během následujících dvou let.

Další informace Audi oficiální cestou pravděpodobně nezveřejní, jakmile budeme mít k dispozici skutečné fotografie vozu, určitě je doplníme.

Tip: Projděte si všechny novinky pařížského autosalonu 2012.


Audi Crosslane Coupé: tak si říká koncept nové Q2 - 1 - Audi Crosslane Coupe Q2 concept cosi 02
Nemyslíme si, že toto je skutečný snímek konceptu nové Q2, základní linie přídě ale údajně zachycuje věrně. Dostupné informace ale máme k dispozici z věrohodného zdroje

Petr Miler

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.