Bentley spustilo revoluční konfigurátor, auto zobrazí jako žádný jiný na světě

Online konfigurátory nových aut ušly za dobu své existence pořádný kus cesty, ten nový konfigurátor ale výběr vozu povyšuje na novou úroveň. Flying Spur si můžete naspecifikovat klidně před svým domem, nebo v něm.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Bentley spustilo revoluční konfigurátor, auto zobrazí jako žádný jiný na světě

1.11.2019 | Petr Prokopec

Bentley spustilo revoluční konfigurátor, auto zobrazí jako žádný jiný na světě

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Online konfigurátory nových aut ušly za dobu své existence pořádný kus cesty, ten nový konfigurátor ale výběr vozu povyšuje na novou úroveň. Flying Spur si můžete naspecifikovat klidně před svým domem, nebo v něm.

Soudobé technologie dnes umožní prakticky cokoliv. Třeba vrátit mrtvého herce do stále natáčeného filmu. Vlastně by nás proto nemělo překvapit, že se Bentley rozhodlo povýšit na novou úroveň také konfiguraci vozu. Pokud tedy nyní uvažujete o koupi nové limuzíny Flying Spur, máte k dispozici aplikaci s dříve netušenými možnostmi. Již v něm nebudete odkázáni na univerzální prostředí, kde si svůj vůz prohlédnete zvenčí a zevnitř, přičemž pouze zjistíte, zda mu sluší taková nebo maková barva a litá kola nebo kožené čalounění. Místo toho si jej vyzkoušíte „na vlastní kůži“.

Britové se skrze rozšířenou realitu rozhodli spojit skutečný svět s tím virtuálním. Stačí tedy jen stáhnout aplikaci do mobilního telefonu (bez ohledu na to, zda dáváte přednost iOS či Androidu) a již můžete začít úřadovat. Mobilem můžete pořídit třeba fotku své příjezdové cesty a Flying Spur zasadit na ni. Tedy za předpokladu, že konfigurovat budete vůz v reálné velikosti. Snadno jej ale také můžete zmenšit a posadit třeba na okenní parapet. Jinými slovy tak nejste odkázáni na studio, které vám přednastavila automobilka.

Tím však možnosti nekončí, vysněný vůz lze vzít rovněž na „projížďku“. Znovu se přitom můžete rozhodnout, zda zůstanete u reálného či zmenšeného provedení, což zejména na onom okenním parapetu vypadá možná až příliš komicky. Na druhou stranu, něco podobného vám nikdo jiný neumožní, jakkoliv třeba Porsche či Genesis již také provozují 3D konfigurátory, ve kterých si můžete prohlédnout naprosto vše až do posledního detailu. Novou Carreru ale virtuálně po vlastním obýváku prohnat nemůžete.

I v případě Bentley však má aplikace svá omezení. Aktuálně se soustředí hlavně na dvě specifikace, jež mají naplno vystihnout podstatu vozu. Za označením Luxury se tak skrývá tmavě šedé lakování karoserie Meteor, jež doplňuje kabina pokrytá dvoubarevnou kůží Brunel a Linen. Pokud však spíše než po luxusu toužíte po zvýraznění sportovních stránek, poté je tu specifikace Performance se stříbrným lakem Extreme Silver a kůží Beluga. Součástí této konfigurace jsou i doplňky z řady Blackline.

Dá se předpokládat, že Bentley postupně rozšíří možnosti, stejně jako bude tento konfigurátor posléze dostupný také pro ostatní modely. Aplikace není nikterak navázána na reálnou koupi vozu, užívat v novém Flying Spur si tedy nyní může naprosto každý. Až vám tedy známý bude ukazovat novou britskou limuzínu před svým domem, nevěřte mu to hned, může jít jen o virtuální realitu.


Bentley spustilo revoluční konfigurátor, auto zobrazí jako žádný jiný na světě - 1 - Bentley Flying Spur AR App 2019 prvni sada 01Bentley spustilo revoluční konfigurátor, auto zobrazí jako žádný jiný na světě - 2 - Bentley Flying Spur AR App 2019 prvni sada 02Bentley spustilo revoluční konfigurátor, auto zobrazí jako žádný jiný na světě - 3 - Bentley Flying Spur AR App 2019 prvni sada 03Bentley spustilo revoluční konfigurátor, auto zobrazí jako žádný jiný na světě - 4 - Bentley Flying Spur AR App 2019 prvni sada 04Bentley spustilo revoluční konfigurátor, auto zobrazí jako žádný jiný na světě - 5 - Bentley Flying Spur AR App 2019 prvni sada 05Bentley spustilo revoluční konfigurátor, auto zobrazí jako žádný jiný na světě - 6 - Bentley Flying Spur AR App 2019 prvni sada 06Bentley spustilo revoluční konfigurátor, auto zobrazí jako žádný jiný na světě - 7 - Bentley Flying Spur AR App 2019 prvni sada 07Bentley spustilo revoluční konfigurátor, auto zobrazí jako žádný jiný na světě - 8 - Bentley Flying Spur AR App 2019 prvni sada 08Bentley spustilo revoluční konfigurátor, auto zobrazí jako žádný jiný na světě - 9 - Bentley Flying Spur AR App 2019 prvni sada 09
Bentley Flying Spur si nyní můžete nakonfigurovat v jakémkoliv prostředí, možná je dokonce i virtuální projížďka v něm

Zdroj: Bentley

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše