Bentley stvořilo luxusní letadlo na kolech, jako první má karbon vyztužený titanem

Kde jinde než v letectví našli Britové inspiraci pro svůj nejnovější luxusní stroj. Karbon v kombinaci s titanem zatím v autech nikdo nepoužil.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Bentley stvořilo luxusní letadlo na kolech, jako první má karbon vyztužený titanem

1.7.2017 | Petr Prokopec | 9 příspěvků

Bentley stvořilo luxusní letadlo na kolech, jako první má karbon vyztužený titanem

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Kde jinde než v letectví našli Britové inspiraci pro svůj nejnovější luxusní stroj. Karbon v kombinaci s titanem zatím v autech nikdo nepoužil.

Limitované speciální edice nejsou u Bentley ničím neobvyklým, ostatně vcelku nedávno jsme si mohli představit Continental 24. Tedy poladěnou verzi modelu Supersports, která oproti základu dostalo do vínku unikátní lak karoserie a čalounění. Mechaniku ovšem Britové nechali standardní, což ovšem v tomto případě asi nikomu nevadilo - pod kapotou totiž pracuje dvanáctiválcové bi-turbo naladěné na 710 koní a 1 017 Nm točivého momentu.

Dnes se přesuneme k dalšímu modelu řady Continental, a sice ke čtyřdveřovému sedanu, jenž se ovšem již nějaký ten pátek pyšní pouze samostatným názvem Flying Spur. Tento vůz lze přitom nově objednávat také v provedení Design Series, za nímž stojí divize Mulliner. Ta upraví celkově jen sto exemplářů, na zákaznících je ovšem volba motoru - neexistují přitom konkrétní kvóty, pročež je jedno, kolik bude osmiválců a kolik dvanáctiválců.

Varianty V8, V8 S, W12 a W12 S lze přitom oháknout do jednoho z pěti unikátních odstínů laku (Azure Purple, Pillar Box Red, Kingfisher, Mandarin a White), jemuž společnost dělají černé rámečky světlometů, černý rámeček čelní masky a 21palcová litá kola se šesti dvojitými paprsky, která jsou taktéž vyvedena v černém odstínu. Pro obě „eSka“ jsou pak ještě k dispozici výraznější nárazníky.

Tím jsou venkovní změny u konce, přesunout se tedy můžeme dovnitř. Zde je přitom třeba pozornost soustředit na karbonové dekory, u nichž Bentley použilo pro zesílení i pro vzhledový efekt titanová vlákna. Britská značka přitom dodává, že inspirací jí byl letecký průmysl a že je první na světě, kdo toto řešení použil v automobilu. Ve zbytku ale již Bentley pokračovalo dle vlastních tradic, pročež použilo zejména obložením v piánové černi.

Mimo toho zde máme ještě volant ozdobený proužkem na středové poloze či ozdobné lišty dveřních prahů, které stejně jako některé vnitřní dekory ctí jeden ze zmiňovaných pěti specifických laků karoserie. Tím jsou změny u konce, příliš květnatý tedy jejich výčet není. Mechanika se pak nezměnila vůbec, v případě ceny ale i přesto počítáme s relativně dramatickým posunem směrem vzhůru - za jakékoli unikum se v těchto sférách tučně připlácí...


Bentley stvořilo luxusní letadlo na kolech, jako první má karbon vyztužený titanem - 1 - Bentley Flying Spur Design Series 2017 prvni foto 01Bentley stvořilo luxusní letadlo na kolech, jako první má karbon vyztužený titanem - 2 - Bentley Flying Spur Design Series 2017 01Bentley stvořilo luxusní letadlo na kolech, jako první má karbon vyztužený titanem - 3 - Bentley Flying Spur Design Series 2017 02Bentley stvořilo luxusní letadlo na kolech, jako první má karbon vyztužený titanem - 4 - Bentley Flying Spur Design Series 2017 prvni foto 02Bentley stvořilo luxusní letadlo na kolech, jako první má karbon vyztužený titanem - 5 - Bentley Flying Spur Design Series 2017 prvni foto 03Bentley stvořilo luxusní letadlo na kolech, jako první má karbon vyztužený titanem - 6 - Bentley Flying Spur Design Series 2017 03Bentley stvořilo luxusní letadlo na kolech, jako první má karbon vyztužený titanem - 7 - Bentley Flying Spur Design Series 2017 04Bentley stvořilo luxusní letadlo na kolech, jako první má karbon vyztužený titanem - 8 - Bentley Flying Spur Design Series 2017 prvni foto 04Bentley stvořilo luxusní letadlo na kolech, jako první má karbon vyztužený titanem - 9 - Bentley Flying Spur Design Series 2017 05Bentley stvořilo luxusní letadlo na kolech, jako první má karbon vyztužený titanem - 10 - Bentley Flying Spur Design Series 2017 prvni foto 05
Bentley odhalilo stokusovou limitovanou edici Flying Spur Design Series, za kterou stojí divize Mulliner. Výjimečná je hlavně světovým prvenstvím v použití titanem vyztuženého karbonu

Petr Prokopec

Diskuze 9 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.