BMW 2 Coupe nafoceno bez špetky maskování, hned ve verzi M235i

Nástupce kupé řady 1 je vizuálně přitažlivější, ve verzi M235i by s 320koňovým šestiválcem by si pak nemělo utrhnout ostudu ani v akci.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

BMW 2 Coupe nafoceno bez špetky maskování, hned ve verzi M235i

16.5.2013 | Petr Prokopec | 8 příspěvků

BMW 2 Coupe nafoceno bez špetky maskování, hned ve verzi M235i

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Nástupce kupé řady 1 je vizuálně přitažlivější, ve verzi M235i by s 320koňovým šestiválcem by si pak nemělo utrhnout ostudu ani v akci.

Chystané BMW M235i, nástupce současného jedničkového kupé a pokrevního bratr námi oblíbeného modelu M135i, bylo naposledy nachytáno na Severní smyčce Nürburgringu, kde se prohánělo ve společnosti M3 F80. Jednalo se však o patřičně zakamuflovaný vůz, díky čemuž jsme si o odhalení detailů mohli nechat jen zdát. To se ovšem díky nejnovějším špionážním fotkám mění. Tedy alespoň právě v případě BMW M235i, neboť prozatímní vrcholná verze nové řady 2 byla nachytána při pózování pro oficiální fotografie.

S ohledem na tento fakt je asi jasné, že jde o sériové provedení, které se objeví také v showroomech. Zpředu je přitom patrný obdobný tvar předních světlometů, jaký dostala řada 3, ovšem bez napojení na tradiční ledvinky. Zadní partie pak odkazují na předchozí kupé řady 1, díky plynulejšímu svažování střechy se ovšem vůz zdá být poněkud vyváženější.

Na BMW M135i pak odkazuje i design kol, přičemž velikostně zřejmě budeme moci počítat s 18 až 19 palci. Chybět nebude ani dvojice mohutných koncovek výfuku, kontrastními prvky pak budou stříbrná zpětná zrcátka a černě lakovaný difuzor. Výroba by přitom měla začít již tento listopad, do prodeje se pak M235i má dostat ještě před koncem roku.

Po stránce motorické se zřejmě nedá očekávat žádná změna, což znamená třílitrový šestiválec, turbodmychadlo a výkon 320 koní. Ten bude skrze šestistupňový manuál směřovat na zadní kola, zvolit ale zřejmě budete moci i systém xDrive.

Tyto volby pak pochopitelně budou vlastní i standardním modelům, kterými se v rámci dieselů stanou BMW 218d, 220d a 225d. V případě benzinových motorů se pak Evropa dočká verzí 220i a 225i, zatímco pro Spojené státy má být vyhrazeno BMW 228i.

Na další detaily je zatím brzy, od současných parametrů hatchbacků řady 1 se ale příliš lišit nebudou. Do interiéru se však díky BimmerPostu můžeme rovněž podívat, přičemž ani zde není patrný odklon od stávající architektury německé automobilky.

Kompletní fotogalerii špionážních obrázků nemaskovaného BMW řady 2 si můžete prohlédnout na 2addicts.com.


BMW 2 Coupe nafoceno bez špetky maskování, hned ve verzi M235i - 1 - BMW M235i BimmerPost unik 01BMW 2 Coupe nafoceno bez špetky maskování, hned ve verzi M235i - 2 - BMW M235i BimmerPost unik 02BMW 2 Coupe nafoceno bez špetky maskování, hned ve verzi M235i - 3 - BMW M235i BimmerPost unik 03
Chystané BMW M235i se odhalilo v plné kráse. Tento pohled měl přitom být určen jen fotografům značky

Zdroj: Bimmer Post

Petr Prokopec

Diskuze 8 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše