BMW 4 M Performance: sportovní doplňky pro čtyřku vrací do hry samosvor

Nové příslušenství přihazuje 16 až 36 koní, samosvorný diferenciál nebo agresivnější bodykit. Kabinu pak obohatí sportovní volant a sedadla.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

BMW 4 M Performance: sportovní doplňky pro čtyřku vrací do hry samosvor

19.7.2013 | Petr Prokopec | 5 příspěvků

BMW 4 M Performance: sportovní doplňky pro čtyřku vrací do hry samosvor

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Nové příslušenství přihazuje 16 až 36 koní, samosvorný diferenciál nebo agresivnější bodykit. Kabinu pak obohatí sportovní volant a sedadla.

Kolem nového BMW řady 4 je v poslední době docela rušno, a to i v případě verze M4, jejímuž vývoji mělo dominovat odlehčování. Na její příchod si ovšem ještě chvilku počkáme, neboť podle dosavadních informací je premiéra tohoto modelu naplánována na lednový autosalon v Detroitu. Jen se standardním kupé se ovšem do té doby nemusíte omezovat, neboť na autosalon zářijový (tedy ten ve Frankfurtu) má BMW připraveno příslušenství z řady M Performance.

Zkrášlit novinku přitom budete moci nejen vizuálně, ale také mechanicky, a to hned na několika úrovních. Jednak jde o posílení motorového prostoru, kdy pro BMW 420d s dvoulitrovým dieselem pod kapotou je připraven nárůst o 16 koní (na celkové stádo 200 k). Benzinový model 428i pak čeká 29koňová posila (na 274 k), zatímco verze 435i získá navíc koní 36 (celkem nabídne 342 k). Všechny tyto úpravy má přitom na svědomí upgrade softwaru a také instalace nového výfukového systému. Změnu jízdní dynamiky BMW bohužel neudává, v případě spotřeby bychom se ale oproti standardní verzi neměli dočkat jediného rozdílu.

Zajímavější je ale prvek, který býval v nabídce továrního příslušenství BMW dlouho standardem, v devadesátých letech ale zmizel ze scény a pro trojku generací E46 a E90 byl k mání jen jako standardní součást technicky modelů M3. To se nyní, po neskutečně dlouhé době hlasitých nářků příznivců značky mění. Právě pro čtyřkové kupé si totiž budete moci přímo od automobilky pořídit samosvorný diferenciál, i když méně sofistikovaný (ale jak se to vezme...) než pro eMkové modely. Tento bude standardně pracovat s 30procentní svorností.

Po stránce kosmetické pak oddělení M Performance zřejmě příliš koukalo přes rameno pracovníkům divize M, neboť oba nárazníky mají představovat nápovědu toho, co v lednu uvidíme na M4. Kromě nich lze přitom sáhnout ještě po 20palcových kolech, karbonových zpětných zrcátkách a malém zadním spoileru, který je ze stejných uhlíkových vláken.

Pro kabinu BMW řady 4 je připraven nový trojramenný volant s diodami řazení zakomponovanými ve věnci, sportovní sedadla pak nabídnou mnohem výraznější oporu. Chybět nebude ani celá řada detailů, přičemž ceny mnichovská automobilka zřejmě oznámí během premiéry ve Frankfurtu.

Tip: Projděte si všechny novinky frankfurtského autosalonu 2013.


BMW 4 M Performance: sportovní doplňky pro čtyřku vrací do hry samosvor - 1 - BMW 4 M Performance 01BMW 4 M Performance: sportovní doplňky pro čtyřku vrací do hry samosvor - 2 - BMW 4 M Performance 02BMW 4 M Performance: sportovní doplňky pro čtyřku vrací do hry samosvor - 3 - BMW 4 M Performance 03BMW 4 M Performance: sportovní doplňky pro čtyřku vrací do hry samosvor - 4 - BMW 4 M Performance 04BMW 4 M Performance: sportovní doplňky pro čtyřku vrací do hry samosvor - 5 - BMW 4 M Performance 05BMW 4 M Performance: sportovní doplňky pro čtyřku vrací do hry samosvor - 6 - BMW 4 M Performance 06
Nové doplňky M Performance se představí v září ve Frankfurtu. Předznamenávat přitom mají BMW M4, které dorazí v lednu do Detroitu

Petr Prokopec

Diskuze 5 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše