BMW 5 GT překvapivě neskončí. Nové přijde navzdory neatraktivitě a neoblibě

Ne zrovna krásná verze řady 5 dostane nástupce, který bude lehčí a snad i méně ošklivý. Na platformě nové pětky se pokusí nalákat větší množství klientů.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

BMW 5 GT překvapivě neskončí. Nové přijde navzdory neatraktivitě a neoblibě

26.1.2015 | Adam Šrámek | Přidat příspěvek

BMW 5 GT překvapivě neskončí. Nové přijde navzdory neatraktivitě a neoblibě

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Ne zrovna krásná verze řady 5 dostane nástupce, který bude lehčí a snad i méně ošklivý. Na platformě nové pětky se pokusí nalákat větší množství klientů.

Podivný crossover se zdánlivými rysy kupé - model X6 - přinesl mnichovským nečekané úspěchy, které se pokusila zopakovat řada konkurentů včetně Mercedesu. Částečně i z tohoto důvodu si evidentně BMW věřilo při tvorbě dalšího křížence, který měl v jediné karoserii spojovat vlastnosti hatchbacku, kombi, MPV a limuzíny. Ano, spojoval, zjevně však ne tak brilantně, jak by si v Mnichově představovali. Nemusíte déle hádat, bavíme se o prapodivné řadě 5 Gran Turismo, která dorazila na technických základech sedanu řady 7 v roce 2009.

Že o něm příliš neslýcháme, není až tak divné, protože minimálně v našich končinách ani Evropě jako takové se zrovna dobře neprodává, což v minulosti přiznalo samo BMW. S ohledem na tento fakt nás docela překvapuje, že se teď připravuje i jeho pokračování, které však protentokrát použije základy nové řady 5. Podle našich německých kolegů je důvodem relativně dobrý odbyt na americkém a čínském trhu, který přesvědčil automobilku k dalšímu pokusu. Prodejní čísla si bohužel nedokážeme kvůli zahrnování do „řady 5“ přesně rozkódovat, musíme si tedy vystačit s takovým tvrzením.

Tak či onak, druhá generace 5 GT dorazí nejdříve v roce 2017 a to na platformě 35up, jejíž hlavní zbraní se stanou lehčí materiály v čele s hliníkem, karbonem a vysokopevnostní ocelí. Hmotnost vozu by tedy spolu s tím měla podstatně klesnout, což bude jedině dobře s ohledem na menší čtyř a šestiválcové přeplňované motory. Kromě již tradičních agregátů se v útrobách ovšem objeví také plug-in hybridní model, který by měl čistě na elektřinu dokázat ujet zhruba 30 kilometrů. U něho bychom očekávali označení ve stylu ActiveHybrid5 GT.

Další detaily jsou zatím neznámé, klíčové je nyní odhodlání automobilky nový model postavit. Sama možná v tuto chvíli ještě úplně přesně neví, co bude na konci vývoje další pětkového Gran Turisma a pouze při svých expanzivních plánech nechce opustit žádnou z tříd, v nichž dosud ulovila alespoň nějaké zákazníky. Nakonec, vývoj pětkového GT nemohl být drahý - vůz používá minimum specifických komponentů.

Každopádně při pomyšlení na tuto novinku doufáme, že se BMW rozhodne trochu přepracovat celou karoserii, neboť ta současná s podivným tvarem mohutné zádě a systémem nikoli nepodobným TwinDooru domácího Superbu není zrovna velkým objektem touhy. Už s ohledem na techniku menšího modelu než dosud, jsou podle našeho názoru určitým změnám naklonění i lidé z vývojového oddělení. Nechme se tedy překvapit, co si pro nás připraví.


BMW 5 GT překvapivě neskončí. Nové přijde navzdory neatraktivitě a neoblibě - 1 - BMW 5 GT next gen 2015 avizo 01BMW 5 GT překvapivě neskončí. Nové přijde navzdory neatraktivitě a neoblibě - 2 - BMW 5 GT next gen 2015 avizo 02BMW 5 GT překvapivě neskončí. Nové přijde navzdory neatraktivitě a neoblibě - 3 - BMW 5 GT next gen 2015 avizo 03BMW 5 GT překvapivě neskončí. Nové přijde navzdory neatraktivitě a neoblibě - 4 - BMW 5 GT next gen 2015 avizo 04BMW 5 GT překvapivě neskončí. Nové přijde navzdory neatraktivitě a neoblibě - 5 - BMW 5 GT next gen 2015 avizo 05BMW 5 GT překvapivě neskončí. Nové přijde navzdory neatraktivitě a neoblibě - 6 - BMW 5 GT next gen 2015 avizo 06BMW 5 GT překvapivě neskončí. Nové přijde navzdory neatraktivitě a neoblibě - 7 - BMW 5 GT next gen 2015 avizo 07BMW 5 GT překvapivě neskončí. Nové přijde navzdory neatraktivitě a neoblibě - 8 - BMW 5 GT next gen 2015 avizo 08BMW 5 GT překvapivě neskončí. Nové přijde navzdory neatraktivitě a neoblibě - 9 - BMW 5 GT next gen 2015 avizo 09BMW 5 GT překvapivě neskončí. Nové přijde navzdory neatraktivitě a neoblibě - 10 - BMW 5 GT next gen 2015 avizo 10BMW 5 GT překvapivě neskončí. Nové přijde navzdory neatraktivitě a neoblibě - 11 - BMW 5 GT next gen 2015 avizo 11BMW 5 GT překvapivě neskončí. Nové přijde navzdory neatraktivitě a neoblibě - 12 - BMW 5 GT next gen 2015 avizo 12
BMW 5 GT nebylo královnou krásy a minimálně zpočátku o něho nebyl téměř žádný zájem. Podle automobilky však pro nástupce hlasovali v USA a Číně

Zdroj: Auto Motor und Sport

Adam Šrámek

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše