BMW M3 a M4 M Performance: více M, více show

Máte pocit, že když si koupíte auto od BMW M, máte to nejlepší sportovní provedení, které jste mohli dostat? Omyl, ještě je za co připlatit.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

BMW M3 a M4 M Performance: více M, více show

15.11.2014 | Petr Miler | Přidat příspěvek

BMW M3 a M4 M Performance: více M, více show

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Máte pocit, že když si koupíte auto od BMW M, máte to nejlepší sportovní provedení, které jste mohli dostat? Omyl, ještě je za co připlatit.

Nabídka BMW zdánlivě dává smysl. Jednak jsou tu standardní modely, v nichž by sice měla zbývat trocha sportovního espritu, v zásadě si ale kladou za cíl uspokojit každého. Pakliže máte pocit, že onoho sportovního pocitu chcete víte, můžete sáhnout po standardních modelech vybavených paketem M a jestliže jej shledáte nedostatečně uspokojivým, jsou vám k dispozici doplňky M Performance. Je-li i to málo divize M Performance dělá i celá auta, jakýsi mezikrok na cestě od základních verzí ke sporťákům divize M. A pakliže je to všechno málo, skutečná eMka uspokojí i ty nejnáročnější.

I když je to spousta schůdků od přízemí až do nejvyššího patra, dává tato nabídka smysl, každý by si měl mít možnost vybrat (že to dopadá jinak, nechme v tuto chvíli stranou). Jenže to by nebylo BMW, aby to všechno ještě trochu nezkomplikovalo. Když jsme vám včera představovali BMW X3 a X4 s doplňky M Performance pro tuningovou show v Essenu, nedodali jsme, že automobilka na stejné místo dorazí ještě s další dvojicí podobně upravených aut, novými M3 a M4. A právě tady vše smysl dávat přestává.

Přece pokud jste po celém tom žebříku vystoupali až na vrchol, nepředpokládáte, že cosi z jednoho z mezikroků bude mít co přidat i onomu vrcholu. Ono možná nepřidává a nebo vlastně přidává, ale jen show - přesně o tu jde v případě M3 a M4 s doplňky M Performance v prvé řadě.

Patrné je to už z přiložených snímků, na kterých se skví kupé M4 ověšené vším, co pro něj dnes může M Performance nabídnout. Jedná se v prvé řadě o rozličné aerodynamické doplňky z karbonu a polyuretanu od nástavců obou nárazníků přes totéž pro boční prahy až po spojler na víku zavazadelníku. A nechybí pochopitelně ani tovární „rychlé pruhy”.

Subdivize se vyřádila také v interiéru, kde nechybí (kupodivu kulatý) volant obšitý alcantarou, karbonové doplňky či „závodní displej” ukazující informace o zařazené rychlosti, akceleraci, přetížení nebo času na jedno ujeté kolo. V případě zbytku si musíte vystačit se standardem, ale co překvapí - vůz dostal pro lepší zvuk nový reálný výfuk, a to jsme si mysleli, že to spraví softwarová modifikace...

Jestli vám podobné doplňky přijdou být zajímavé, brzy si je budete moci pořídit u vašeho dealera BMW za zatím neznámé, ale jistě ne skromné ceny. Pouze vás předem musíme varovat, že na rychlosti vám kterýkoli z nich přidá jen stěží.


BMW M3 a M4 M Performance: více M, více show - 1 - BMW M4 M3 M Performance oficialni prvni 01BMW M3 a M4 M Performance: více M, více show - 2 - BMW M4 M3 M Performance oficialni prvni 02BMW M3 a M4 M Performance: více M, více show - 3 - BMW M4 M3 M Performance oficialni prvni 03BMW M3 a M4 M Performance: více M, více show - 4 - BMW M4 M3 M Performance oficialni prvni 04BMW M3 a M4 M Performance: více M, více show - 5 - BMW M4 M3 M Performance oficialni prvni 05BMW M3 a M4 M Performance: více M, více show - 6 - BMW M4 M3 M Performance oficialni prvni 06BMW M3 a M4 M Performance: více M, více show - 7 - BMW M4 M3 M Performance oficialni prvni 07BMW M3 a M4 M Performance: více M, více show - 8 - BMW M4 M3 M Performance oficialni prvni 08BMW M3 a M4 M Performance: více M, více show - 9 - BMW M4 M3 M Performance oficialni prvni 09BMW M3 a M4 M Performance: více M, více show - 10 - BMW M4 M3 M Performance oficialni prvni 10BMW M3 a M4 M Performance: více M, více show - 11 - BMW M4 M3 M Performance oficialni prvni 11BMW M3 a M4 M Performance: více M, více show - 12 - BMW M4 M3 M Performance oficialni prvni 12BMW M3 a M4 M Performance: více M, více show - 13 - BMW M4 M3 M Performance oficialni prvni 13BMW M3 a M4 M Performance: více M, více show - 14 - BMW M4 M3 M Performance oficialni prvni 14BMW M3 a M4 M Performance: více M, více show - 15 - BMW M4 M3 M Performance oficialni prvni 15BMW M3 a M4 M Performance: více M, více show - 16 - BMW M4 M3 M Performance oficialni prvni 16BMW M3 a M4 M Performance: více M, více show - 17 - BMW M4 M3 M Performance oficialni prvni 17
BMW M4 s doplňky M Performance nevypadá marně, jen těch M nám už přijde být v názvu vozu naráz trochu moc...

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.