BMW potvrdilo odhodlání udělat M4 hlavně lehkou, přijde i nové CSL?

 | 6 příspěvků | 16.7.2013 Petr Prokopec
Reagovat

Nepřihlášený Vincent

Jalopnik.com se domnívá, že.. | 16.7.2013 18:16reagovat
avatar

Jalopnik.com se domnívá, že BMW na poslední chvíli cukne a nazve to M3 Coupe.

M4 je dálnice z Londýna do Bristolu, M3 si každý zosobní s BMW. Neznám jediného výrobce, který by se vzdal legendárního jména a nasadil nic neříkající zkratku. Já si vždy pod M4 skutečně vybavím tu dálnici.

Je to obrovská chyba.

Nepřihlášený Vincent

Asi jste zase něco špatně.. | 16.7.2013 18:20reagovat
avatar

Asi jste zase něco špatně přeložili. Rok a půl po sedanu! Ne po M3 sedan, proboha. Nebo jste někdy v historii M3 viděli, že by se napřed představil sedan a rok a půl po něm kupé????

Naopak sedan posloužil 2x a vždy se značným zpožděním PO kupé.

Zobrazit reakce..

Pavel Janda (pjanda)

Reakce na: Asi jste zase něco špatně.. | 16.7.2013 19:03reagovat
avatar

Vzhledem k tomu, ze M3 jakozto sedan vznikla v historii poradne vlastne jen jednou (E36 je exot), to za dobre voditko stejne povazovat nelze. Rozdeleni sedanu a kupe do dvou rad to posouva trochu jinam.

Kolega svou interpretaci myslel dobre. Prave vzhledem k oddeleni obou modelovych rad predpokladal prichod M3 sedan rok a pul po 3er F30 (tj. zrejme letos ve Frankfurtu) a M4 po 4er F32 (tj. zrejme na jare 2015). Vyloucit ani takovy scenar v tuto chvili nelze, ale mate pravdu, ze je to nepravdepodobne, testovane prototypy se zdaji byt ve finalni fazi vyvoje.

Tuto pasaz jsme lehce upravili. Osobne ocekavam M4 v prvni polovine pristiho roku. A ke jmenu - BMW je prilis uminene, aby ucuklo. Kdyz si vezmu, jak neucuklo s mnohem podstatnejsimi vecmi (runflaty, downsizing, M5 a M6 v Evrope jen s automaty atp.), s M4 si vrasky delat nebude. Ocekavani Jalopniku proto nesdilim, bez ohledu na to, co si o cele veci myslim.

Zobrazit reakce..

stewiegriffin

Bude mít nová M3 a M4 zase.. | 16.7.2013 19:14reagovat
avatar

Bude mít nová M3 a M4 zase zvuk motoru z repráku ?

Nepřihlášený Vincent

Reakce na: Vzhledem k tomu, ze M3 jak.. | 16.7.2013 19:43reagovat
avatar

Díky za reakci!

Obecně se očekává, a vyplývá to i rozhovorů lidí z M Gmbh, že M4 přijde skutečně okolo Ženevy 2014.

Máte pravdu, BMW je umíněné. Ale všechny lapsusy mají nějaký reálný základ, byť pochybný. Nejméně pochopitelné jsou runflaty.

Downsizing je dílo doby, aby si mohli napsat lživou spotřebu do análů, neváhají porušit tradice. Ale stále, můžou to svádět na tlak.

Měnit označení M3 BMW naopak nikdo nenutí. A slogikou označení ať na nikoho nechodí. V doně, kdy 750i byl 5,0 V12 a 320i R6 2,0 jsou dávno pryč. Proto je tento krok naprosto nepochopitelný.

Četl jsem rozhovor s Reithoferem v minulém Autozeitung. Smutné. Musíme být zelení. Elektoauta jsou super, bez ohledu na tlak. Sportovní auta jsou špatná. Pokud bychom někdy nějaký vyráběli, muselo by být "elektrizováno".

Sportovní platforma s Toyotou musí být elektrizována. Sportovní auta se stejně neprodávají. My sázíme na tříválce a RWD.

Normálně bych čekal, že se šéfovi firmy jako BMW rozzáří oči při otázkách na sporťák, ty ale odbyl jednou větou a bylo cítit, že je mu to nepříjemné.

U otázek na FWD a R3 naopak ožil a provolával citoslovce nadšení.

Nechápu to.

Ničí dobrovolně i to, co vůbec ničit nemusejí.

Nepřihlášený Vincent

Breaking! LSD se vrací do.. | 19.7.2013 12:36reagovat
avatar

Breaking! LSD se vrací do modelů AG!

http://www.f30post.com/forums/showthread.php?t=866546

Přidat příspěvek
(pro zasílání reakcí, adresa nebude zveřejněna)
Max. 2000 znaku
b_468_60.gif

Živá témata na fóru

zobrazit vše