BMW X1 M může vzniknout, vyčkává jen, zda budou soupeři úspěšní

Mnichovští se do segmentu ostrých kompaktních crossoverů nehrnou. Než pustí na trh nejsilnější eMko, chtějí vidět prodeje GLA 45 AMG a RS Q3.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

BMW X1 M může vzniknout, vyčkává jen, zda budou soupeři úspěšní

3.7.2014 | Adam Šrámek | 1 příspěvek

BMW X1 M může vzniknout, vyčkává jen, zda budou soupeři úspěšní

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Mnichovští se do segmentu ostrých kompaktních crossoverů nehrnou. Než pustí na trh nejsilnější eMko, chtějí vidět prodeje GLA 45 AMG a RS Q3.

Zdá se, že si u roztočené vrtule začínají uvědomovat jeden podstatný fakt. A sice, že nestačí vymyslet něco, čemu jen lehkým pozměněním karoserie nebo implementací sportovnější techniky bude k úspěchu stačit onen modrobílý znáček na přední kapotě. Opravdu, management z Mnichova ná včera překvapil poté, co oznámil, že se dlouho zvažovaná M4 Gran Coupe jednoduše konat nebude.

A zdá se, že eMkové portfolio zůstane ještě po nějaký čas chráněno i před dalšími pochybnými modely. Záměrně však zmiňujeme „po nějaký čas“, jelikož kompaktní crossover X1 druhé generace písmeno M v budoucnu vozit stále může. Jörg Bartels z divize M GmbH prozradil novou taktiku, která bude spočívat ve vyčkávání. Jak už modří tuší, nejsilnější X1 by se postavila proti Audi Audi RS Q3 a Mercedesu GLA 45 AMG.

Bartels naznačuje, že na mnichovského konkurenta dojde pouze ve chvíli, kdy jeho soupeři prodejně uspějí. Pokud by se tak skutečně stalo a BMW by svojí představu ukázalo publiku, pak bychom byli svědky premiéry až v pokročilém stádiu životního cyklu nové X1, která ukáže svojí kůži už v příštím roce. Ostatně už „běžný“ vrchol bez písmena M má disponovat výkonem 300 koní, a tak předpokládáme, že by X1 M dostalo minimálně o 60 více.

Pokud budeme spekulovat nad tím, co opravdu nastane, eMkové nejmenší SUV za pár let dorazí, jelikož lidé jsou po podobných autech v poslední době zatraceně lační. S platformou, kterou bude sdílet s prvním předokolkovým bavorákem 2 Active Tourer, mu ale nezbyde nic jiného než přijít jako xDrive - tedy vůz s pohonem všech kol. Sníh na fotografiích je toho více než jasným důkazem.


BMW X1 M může vzniknout, vyčkává jen, zda budou soupeři úspěšní - 1 - BMW X1 2015 spy 01BMW X1 M může vzniknout, vyčkává jen, zda budou soupeři úspěšní - 2 - BMW X1 2015 spy 02BMW X1 M může vzniknout, vyčkává jen, zda budou soupeři úspěšní - 3 - BMW X1 2015 spy 03
BMW X1 M je stále na listině neschválených, ale uvažovaných modelů divize M. V Mnichově se nejprve musejí ujistit, jak se bude dařit soupeřům z Ingolstadtu a Affalterbachu

Zdroj: Car Advice

Adam Šrámek

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše