Česká firma prodává dostupný doplněk pro auta, který překonává celé Simply Clever Škody

Koupit si obytné auto je pro mnohé lákavé, ovšem jde o dost drahý špás, navíc půjde pořád o obytný vůz, se kterým si moc pěkně nesjedete a leckam vůbec nedojedete. Od české firmy lze mít doplněk, který už za desítky tisíc vykouzlí kompromis mezi oběma světy.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Česká firma prodává dostupný doplněk pro auta, který překonává celé Simply Clever Škody

30.12.2021 | Petr Prokopec

Česká firma prodává dostupný doplněk pro auta, který překonává celé Simply Clever Škody

/

Foto: Egoe Nest

Koupit si obytné auto je pro mnohé lákavé, ovšem jde o dost drahý špás, navíc půjde pořád o obytný vůz, se kterým si moc pěkně nesjedete a leckam vůbec nedojedete. Od české firmy lze mít doplněk, který už za desítky tisíc vykouzlí kompromis mezi oběma světy.

Pokud jste byli už v devadesátých letech vlastníkem řidičského průkazu, pak nejspíše víte, že z motoristického pohledu (a nejen z něj...) šlo pro Čechy o možná nejsvobodnější léta vůbec. Nebylo problémem vyrazit kamkoliv, stejně jako jste pomalu kdekoliv mohli složit hlavu. I v zahraničí se na stany u dálničních parkovišť dívali vlídněji a v případě tuzemských luhů jste se skoro nemuseli omezovat, i kdybyste se chtěli ubytovat „pod širákem“ v chráněném území.

Dnes je pochopitelně vše jinak. Nejen kvůli koronaviru jsou tak ve stále větší oblibě obytné vozy a přívěsy. Ty ale mají své limity pro změnu v tom, že řidiče dvakrát netěší a na spoustu míst s nimi nemůžete kvůli jejich velikosti. A navíc jsou pořádně drahé. Alternativou jsou jakási rozšíření osobních aut, což je segment, do kterého naskakují i tuzemské firmy. Jednou z nich je společnost Egoé Nest, která má v nabídce hned několik boxů, jež jsou stvořené na míru zavazadlových prostorů mnoha aut od dodávek až po subkompaktní hatchbacky.

My si posvítíme na model Supertramp, jenž je určen pro Jeep Wrangler, Land Rover Defender či Discovery a Mercedes-Benz třídy G. Ve všech těchto případech si přitom můžete vybrat kuchyňský, spací nebo kompletní modul, se kterým se můžete na pár dní vydat mimo civilizaci. Jakkoliv je třeba dodat, že v takové chvíli musíte poněkud omezit své hygienické návyky, neboť sprcha a záchod rozhodně součástí boxu nejsou.

I přesto lze modul Supertramp jen doporučit, a to kvůli jeho kompaktní velikosti a snadné obsluze. Ve složeném stavu se vejde do zavazadelníku, ve kterém vám stále ještě zůstane dostatek místa na zavazadla. Pokud se pak budete chystat ke spánku, jednoduše jen sklopíte sedadla, rozložíte box a roztáhnete podlahu. V takové chvíli přitom máte k dispozici 1 870 milimetrů dlouhé a až 1 270 mm široké lůžko, jež zvládne pobrat i dvojici cestovatelů.

Co se kuchyně týče, její součástí je plynový vařič se dvěma plotýnkami a dřez doplněný dvěma 12litrovými kanystry. Umýt si tak můžete ruce i nádobí, pro které jsou připravené integrované odkládací prostory. Volit přitom můžete mezi standardní baterií a sprchovou hlavicí se 150centimetrovou hadicí. Pokud ovšem tu budete chtít využít k očistě celého těla, nezapomeňte, že příděl vody je omezený a soukromí tady neexistuje.

Lze pak už jen dodat, že součástí vodního modulu je i topná spirála, zatímco v rámci mobilní kuchyňky naleznete také praktická prkénka na krájení. Celá sada přitom váží jen 76 kilogramů, načež ji snadno ve dvou vyndáte a složíte v garáži, pokud nebude třeba. Ceny pak startují na 3 156 Eurech (asi 79 000 Kč) bez daně a vrcholí sumou 4 236 Eur (cca 106 000 Kč) za celý set. Znovu je přitom o částku bez DPH.


Česká firma prodává dostupný doplněk pro auta, který překonává celé Simply Clever Škody - 1 - Egoe Nest Supertramp 2021 prvni sada 01Česká firma prodává dostupný doplněk pro auta, který překonává celé Simply Clever Škody - 2 - Egoe Nest Supertramp 2021 prvni sada 02Česká firma prodává dostupný doplněk pro auta, který překonává celé Simply Clever Škody - 3 - Egoe Nest Supertramp 2021 prvni sada 03Česká firma prodává dostupný doplněk pro auta, který překonává celé Simply Clever Škody - 4 - Egoe Nest Supertramp 2021 prvni sada 04Česká firma prodává dostupný doplněk pro auta, který překonává celé Simply Clever Škody - 5 - Egoe Nest Supertramp 2021 prvni sada 05Česká firma prodává dostupný doplněk pro auta, který překonává celé Simply Clever Škody - 6 - Egoe Nest Supertramp 2021 prvni sada 06Česká firma prodává dostupný doplněk pro auta, který překonává celé Simply Clever Škody - 7 - Egoe Nest Supertramp 2021 prvni sada 07Česká firma prodává dostupný doplněk pro auta, který překonává celé Simply Clever Škody - 8 - Egoe Nest Supertramp 2021 prvni sada 08Česká firma prodává dostupný doplněk pro auta, který překonává celé Simply Clever Škody - 9 - Egoe Nest Supertramp 2021 prvni sada 09Česká firma prodává dostupný doplněk pro auta, který překonává celé Simply Clever Škody - 10 - Egoe Nest Supertramp 2021 prvni sada 10
Češi vyrukovali s kuchyňským a lůžkovým modulem Supertramp, který lze napěchovat do zavazadelníku Jeepu Wrangler, Land Roveru Defender a Discovery či Mercedesu třídy G. Za kompletní sadu dáte necelých 130 tisíc korun, a to včetně daně z přidané hodnoty. Foto: Egoé Nest

Zdroj: Egoé Nest

Petr Prokopec

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše