Chevrolet Aveo RS konečně přistává i v Evropě, venku je první fotka

Americký mini hot hatch si to po roce a půl namířil i na Starý kontinent. Také tady by měl nabízet 140 koní výkonu z motoru 1,4 Turbo.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Chevrolet Aveo RS konečně přistává i v Evropě, venku je první fotka

15.7.2013 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Chevrolet Aveo RS konečně přistává i v Evropě, venku je první fotka

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Americký mini hot hatch si to po roce a půl namířil i na Starý kontinent. Také tady by měl nabízet 140 koní výkonu z motoru 1,4 Turbo.

Ostré Aveo se jako koncept ukázalo už kdysi na detroitském autosalonu, od té doby jsme se ale dočkali sériové verze v podobě Sonicu RS právě jen za oceánem. Už tehdy jsme ovšem zmiňovali, že tato varianta zřejmě dorazí i na Starý kontinent a jak se zdá, doba jeho přeletu přes Velkou louži právě nastala.

Ven se totiž dostal první snímek vozu, který nese označení Aveo RS. Pravda, udělat něco podobného lze i ve Photoshopu, tohle ale nevypadá na ten případ - je na to příliš kvalitní a pochází ze zdroje, který ilustracemi obvykle nežongluje. Pokud se nemýlíme, bude se i tady vyladěné mini krom totožného přídomku vyznačovat také výraznějším předním nárazníkem s některými chromovanými prvky, specifickými koly z lehkých slitin, černě zbarvenými kryty vnějších zpětných zrcátek a jiným zadním nárazníkem se zvláštní koncovkou výfuku.

Interiér jsme zatím spatřit nemohli, očekáváme však, že ani tady se Aveo RS od totožně pojmenovaného Sonicu podstatně lišit nebude. V tom americkém najdeme ve standardu třeba kůží čalouněná sportovní sedadla, multimediální systém MyLink s hlasovým ovládáním a bohatou bezpečnostní výbavu. Kromě deseti airbagů je tu i systém monitorující slepé úhly nebo jízdu ve správném pruhu. Dále pak nechybí ani stabilizační kontrola StabiliTrak nebo ochrana dětských pasažérů LATCH.

V případě techniky jste u Avea dosud mohli sáhnout jen po 1,6litrovém atmosférickém motoru, který nabízí 115 koní, Sonic RS ale za oceánem posílá na 17palcová kola 140 koní a 201 Nm produkovaných 1,4litrovým přeplňovaným čtyřválcem. Ten s hmotností 1 275 kg nemá příliš práce a stovku, respektive 96 km/h s ním RS pokoří za 7,7 sekundy. A je přitom jedno, zda sáhnete po šestistupňovém manuálu nebo automatické převodovce. To ostatně platí jak o elektronicky omezené nejvyšší rychlosti 174 km/h, tak i o průměrné spotřebě 7,84 l/100 km.

V případě Evropy nelze očekávat jinou motorizaci, pouze omezovač rychlosti pravděpodobně zmizí a průměrná papírová spotřeba se díky velkorysejším normám podstatně sníží. Tady si budeme muset počkat na oficiální informace, žádný vhodnější motor pro toto provedení ale Chevrolet k dispozici jednoduše nemá. Jsme ale zvědavi, zda Aveo RS, stejně jako Sonic, nabídne vzadu pouze bubnové brzdy. Přece jen, evropský styl užívání podobných vozů je trochu odlišný...

Pro úplnost můžeme dodat, že za oceánem činí cena manuální verze 20 185 USD (cca 404 000 Kč), zatímco za samočinné řazení dáte 21 470 USD (430 tisíc korun). Tady by nakonec vůz nemusel stát podstatně jiné peníze, i když pod 400 tisíc by se s cenou zřejmě dostat měl...


Chevrolet Aveo RS konečně přistává i v Evropě, venku je první fotka - 1 - Chevrolet Aveo RS 2014 Evropa prvni 01
Toto je podle všeho první snímek evropského Chevroletu Aveo RS

Chevrolet Aveo RS konečně přistává i v Evropě, venku je první fotka - 2 - Chevrolet Sonic RS 2014 01Chevrolet Aveo RS konečně přistává i v Evropě, venku je první fotka - 3 - Chevrolet Sonic RS 2014 02Chevrolet Aveo RS konečně přistává i v Evropě, venku je první fotka - 4 - Chevrolet Sonic RS 2014 03Chevrolet Aveo RS konečně přistává i v Evropě, venku je první fotka - 5 - Chevrolet Sonic RS 2014 04Chevrolet Aveo RS konečně přistává i v Evropě, venku je první fotka - 6 - Chevrolet Sonic RS 2014 05Chevrolet Aveo RS konečně přistává i v Evropě, venku je první fotka - 7 - Chevrolet Sonic RS 2014 06Chevrolet Aveo RS konečně přistává i v Evropě, venku je první fotka - 8 - Chevrolet Sonic RS 2014 07Chevrolet Aveo RS konečně přistává i v Evropě, venku je první fotka - 9 - Chevrolet Sonic RS 2014 08Chevrolet Aveo RS konečně přistává i v Evropě, venku je první fotka - 10 - Chevrolet Sonic RS 2014 09Chevrolet Aveo RS konečně přistává i v Evropě, venku je první fotka - 11 - Chevrolet Sonic RS 2014 10Chevrolet Aveo RS konečně přistává i v Evropě, venku je první fotka - 12 - Chevrolet Sonic RS 2014 11
Chevrolet Sonic v provedení RS ukazuje zřejmě zbytek toho, co zatím Aveo RS neodhalilo. V případě výkonu nabízí americký model 140 koní

Zdroj: Autowp.ru přes Autoblog Spanish

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek