Chevrolet Aveo/Sonic RS sedan a Dusk: novinky z L.A. asi zůstanou jen Americe

Zatímco Evropa marně čeká na Aveo RS, za oceánem je model s výkonem 140 koní k mání i jako sedan. A to dokonce ve dvou verzích.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Chevrolet Aveo/Sonic RS sedan a Dusk: novinky z L.A. asi zůstanou jen Americe

22.11.2013 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Chevrolet Aveo/Sonic RS sedan a Dusk: novinky z L.A. asi zůstanou jen Americe

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Zatímco Evropa marně čeká na Aveo RS, za oceánem je model s výkonem 140 koní k mání i jako sedan. A to dokonce ve dvou verzích.

Dalo by se říci, že na Chevrolet Aveo RS jinak známý jako Sonic RS již čekáme jako na smilování boží. Vůbec poprvé totiž koncern General Motors naznačil příchod jeho 140 koní do Evropy již v roce 2011. Od té doby jsme se dočkali první fotky i anoncování spotřeby, to je ale vše, čím nás značka oblažila. Na druhé straně oceánu však očividně mají daleko větší štěstí, neboť kromě hatchbacku mohou nyní sáhnout po modelu Sonic RS také ve verzi sedan.

Tato novinka se začne prodávat na jaře příštího roku za cenu 20 530 USD (cca 411 000 Kč), přičemž ve srovnání s hatchbackem u něj mnoho odlišností nenajdeme, samozřejmě s výjimkou jiné karoserie. Pod kapotou svou práci i nadále odvádí 1,4litrový přeplňovaný čtyřválec o nezměněném výkonu. Ten je pak nadále spřažen s šestistupňovým manuálem či automatickou převodovkou, ty však dostaly unikátní software.

Momentálně není jisté, zda tato změna nějak ovlivní jízdní dynamiku. Víme ovšem, že kromě těchto prvků dostane Sonic RS sedan sportovně naladěný podvozek se sníženou světlou výškou, pětipaprsková litá kola, trochu pozměněný přední nárazník nebo sadu sportovních pedálů, sedadel a volantu obšitého kůží. Na výběr pak budou tři barvy karoserie (Black Granite Metallic, Silver Ice Metallic a Summit White).

Tím přehled novinek týkajících se modelu Sonic RS sedan opustíme, samotnou karosářskou variantu ovšem ještě na chvíli nenecháme být. Chevrolet totiž v Los Angeles představil také model Sonic Dusk, který se pyšní exkluzivní metalízou Ashen Grey Metallic. Mimo to pak nechybí matné doplňky na čelní masce, dveřních klikách a okolí registrační značky.

Dále pak Sonic Dusk dostal 18palcová litá kola nebo kotoučové brzdy ve všech rozích, zatímco do kabiny se nastěhovalo černé kožené čalounění Jet Black doplněné semišovými středy sedadel a žluto-hnědými doplňky. Pod kapotou se pak objevuje stejný přeplňovaný čtyřválec EcoTec jako u modelu RS, cena však narostla na 20 945 USD (419 000 Kč).


Chevrolet Aveo/Sonic RS sedan a Dusk: novinky z L.A. asi zůstanou jen Americe - 1 - Chevrolet Sonic Dusk 01Chevrolet Aveo/Sonic RS sedan a Dusk: novinky z L.A. asi zůstanou jen Americe - 2 - Chevrolet Sonic Dusk 02

Chevrolet Aveo/Sonic RS sedan a Dusk: novinky z L.A. asi zůstanou jen Americe - 3 - Chevrolet Sonic RS sedan 01Chevrolet Aveo/Sonic RS sedan a Dusk: novinky z L.A. asi zůstanou jen Americe - 4 - Chevrolet Sonic RS sedan 02Chevrolet Aveo/Sonic RS sedan a Dusk: novinky z L.A. asi zůstanou jen Americe - 5 - Chevrolet Sonic RS sedan 03Chevrolet Aveo/Sonic RS sedan a Dusk: novinky z L.A. asi zůstanou jen Americe - 6 - Chevrolet Sonic RS sedan 04Chevrolet Aveo/Sonic RS sedan a Dusk: novinky z L.A. asi zůstanou jen Americe - 7 - Chevrolet Sonic RS sedan 05Chevrolet Aveo/Sonic RS sedan a Dusk: novinky z L.A. asi zůstanou jen Americe - 8 - Chevrolet Sonic RS sedan 06Chevrolet Aveo/Sonic RS sedan a Dusk: novinky z L.A. asi zůstanou jen Americe - 9 - Chevrolet Sonic RS sedan 07Chevrolet Aveo/Sonic RS sedan a Dusk: novinky z L.A. asi zůstanou jen Americe - 10 - Chevrolet Sonic RS sedan 08Chevrolet Aveo/Sonic RS sedan a Dusk: novinky z L.A. asi zůstanou jen Americe - 11 - Chevrolet Sonic RS sedan 09Chevrolet Aveo/Sonic RS sedan a Dusk: novinky z L.A. asi zůstanou jen Americe - 12 - Chevrolet Sonic RS sedan 10Chevrolet Aveo/Sonic RS sedan a Dusk: novinky z L.A. asi zůstanou jen Americe - 13 - Chevrolet Sonic RS sedan 11Chevrolet Aveo/Sonic RS sedan a Dusk: novinky z L.A. asi zůstanou jen Americe - 14 - Chevrolet Sonic RS sedan 12Chevrolet Aveo/Sonic RS sedan a Dusk: novinky z L.A. asi zůstanou jen Americe - 15 - Chevrolet Sonic RS sedan 13Chevrolet Aveo/Sonic RS sedan a Dusk: novinky z L.A. asi zůstanou jen Americe - 16 - Chevrolet Sonic RS sedan 14
Chevrolet Sonic sedan je za oceánem nově k mání ve dvou verzích - jako luxusnější Dusk a sportovnější RS. Tato varianta se přitom i nadále dá objednat jako hatchback

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek